9’lu

Zayıflamak için en çok kullanılan yöntemlerden biri de nitekim bitkisel çaylardır. Bir çok insan fazla kilolarından kurtulmak için bitkisel çaylardan tüketmektedir. Bitkisel çaylar sağlık açısından bir çok yararı olduğu gibi fazla kilolardan kurtulmak için de oldukça etkilidirler. Bitkisel çayların içeriğindeki maddeler sindirimi kolaylaştırıcı, metabolizmayı hızlandırıcı, idrar söktürücü ve yağ yaktırıcı özelliğe sahiptirler. Bu da onların zayıflamak için kullanımda öncelikli tercih olmalarını sağlamaktadır.

Bitkisel çay ile zayıflama yöntemlerinin en etkili olanlarından biri de 9’lu çay ile zayıflama yöntemidir. 9’lu çay diye adlandırdığımız bu bileşimin içeriğinde kilo vermenize yardımcı olacak 9 adet bitki bulunmaktadır. Bunlar mate çayı, bilye kekik, çoban çökerten, barut ağacı, yeşil çay, sinirli ot, biberiye, funda yaprağı, cinnema gibi bitkisel çaylardır. Bu çayların her birinin zayıflamaya yardımcı bir özelliği vardır. Mesela herkesin bildiği yeşil çay, çok etkili bir antioksidandır ve vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızda son derece etkilidir. Biberiye çayı da çok bilinen bitkilerden biridir, o da yağ yakma özelliği olan bir çaydır. Yağ yakımının yanı sıra hazmı kolaylaştırıcı ve idrar söktürücü bir etkisi vardır.

İştahınızın fazla kabarık olmasından şikayetçiyseniz mate çayı iştah kapatıcı özelliği ile imdadınıza yetişmektedir. Sindirim sisteminiz, mideniz ve bağırsaklarınızın çalışmasına da bilye kekik yardımcı olur. Yani 9’lu çayın içeriğindeki her bir bitkinin böyle etkili özelliği bulunmaktadır.

CEVAP VER