Aletli Plates Çeşitleri

0
463

İnsanların obeziteyle mücadele etmesinde en önemli silahlarından birisi de spor dallarından birisi olan platestir. Plates çeşitli aletlerle yapılabilmektedir. Platesin bu çağda neden bu kadar meşhur ve tercih edilen bir spor dalı olduğunu soracak olursak eğer bu sporla uğraşan insanlarda oluşturduğu olumlu etkileri inceleyebiliriz. Her ne kadar Plates zengin sporu olarak geçse de günümüzde ülkemizde her kesimden insanların uğraştığı ve faydasını gördüğü bir spor dalı haline gelişmiştir. Ayrıca günden güne platesle uğraşan kişi sayısı artmaktadır. Bu bile bize spor yaparken platesin tercih edildiğini ve bu tercihlerin arttığını göstermektedir.

Peki bu Plates nasıl yapılmaktadır. Kimler tarafından tercih edilmektedir. Plates yapılırken hangi tercih edilmektedir. Aletli Plates çeşitleri hangileridir. Bu makalemizde sizlere aletli Plates çeşitlerini anlatmaya çalışacağız.

Aletli Plates çeşitleri günden güne gelişmekte ve neredeyse sık sık yeni bir aletli Plates çeşidi üretilmektedir. Bunu uzman bireyler ve platesin kurucusu tarafından yapılmaktadır. Günden güne geliştirilen ve değişen aletli Plates çeşitleri bireylerde meydana getirdiği olumlu etkileri ile daha çok adından söz ettireceğe benziyor.

Aletli Plates çeşitlerinden en sık kullanılan ve insan üzerindeki güçlü etkisi nedeniyle tercih edilen reformer aletidir. Aletli Plates çeşitlerinden olan reformer şekil olarak büyük bir dikdörtgen üzerinde kullanıcısının yattığı yer kızaklı olup hareket ettirilebilen ve ayakların değdiği kısmın footbar diye isimlendirdiğimiz bölümünde yaylarla desteklenmektedir. Bu kızaklı düzenek üzerinde başımızı ve omuzlarımızı destekleyen bölümler vardır. Böylelikle spor yaparken boyun, baş ve omuz bölgelerimiz zedelenmeden vücudumuzun diğer bölgelerini de aktif olarak çalıştırabilmekteyiz.

Diğer bir aletli Plates çeşidimiz de cadillac’tır. Bu Plates aletinin icatçısı olan Joseph Pilates alete konforlu büyük, havalı, elektrikli camları bulunan süper lüks cadillac otomobiline benzediğinden dolayı bu ismi vermiştir. Bu alette kollar ve bacaklar için yaylar bulunmaktadır. Esnetme barı ve asılma trapezleri bulunmaktadır.

Aletli Plates çeşitleri günden güne artmakta olup her geçen süre zarfında daha da çok çeşitlerinin ortaya çıkacağı gün gibi ortadadır.

CEVAP VER