Android’e Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir

0
122

 

Play Store , Google Play veya android market… Bir andoid telefon kullanıcısı iseniz bu terimlere pek de yabancı olmamanız gerekmekte. Çünkü android telefonlarınız için belki de en önemli uygulamadır android market, yenilenmiş adı ile Play Store. Play Store uygulaması ile android telefonlarınıza veya tabletlerinize uygulamalar, oyunlar vs. yükleyebilirsiniz. Fakat her zaman play store üzerinden istediğiniz içeriği bulamayabilirsiniz veya bulduğunuz içerik ücretli olabilir. Bu durumda android market haricinde indirdiğiniz apakları yüklemeniz gerekmektedir. Peki, bu işlemi nasıl gerçekleştirmeliyiz. Bunun için “android’e market harici uygulama yükleme” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Android ürünlerinize Play Store haricinde uygulama yükleyebilmeniz için öncelikle yüklemek istediğiniz uygulamanın apk’sına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için yüklemek istediğiniz uygulamayı sonuna apk indir ekleyerek Google arama motorunda aratınız. Bulmuş olduğunuza apk dosyasını indirerek mobil cihazınızın veya SD kartınızın içinde bulun.

 

Daha sonra mobil cihazınızın bilinmeyen kaynaklar özelliğini açmanız gerekecektir. Bunun için android telefon veya tabletinizde ayarlar kısmına giriniz. Ardından ayarlar kısmında bulunan uygulamalara giriş yaptıktan sonra uygulama ayarları sekmesine giriş yapınız. Burada “bilinmeyen kaynaklara izin ver” diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak işaretleyiniz.

 

Artık android telefon ve tabletlerinize android market dışında uygulama yükleyebilirsiniz. Ancak indirmiş olduğunuz apk uzantılı dosyaların güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde virüs mağduru olabilirsiniz.

CEVAP VER