Aşk Yeniden Dizisi Buğra Gülsoy kimdir?

0
101

?

 

22 Şubat 1982 Ankara doğumlu Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. İlk sahne deneyimini 13 yaşındayken sergilemiştir. Doğu Akdeniz Üniversitesi mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli roller almıştır. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da vardır. Heterotopya, İnsan Üçleme, Nar Yarası, Trio, Alt Üst ve Mutlu Son bu filmlerden bazılarıdır.

 

ask_yeniden_dizisi_bugra_gulsoy_kimdir_1425461194_318    TV ekranında karşımıza ilk kez, 2008 yılında Kanal D ekranında Hepimiz Birimiz İçin adlı dizide çıkmıştır. Dizide başrol oyuncusu olarak Nazım karakteriyle yer almıştır. Dizinin ardından, Mahsun Kırmızıgül yapımı Güneşi Gördüm adlı filmde Berat karakteriyle beyazperdede karşımıza çıkmıştır. Oyunculuğunu devam ettiren Gülsoy, daha sonra Atv’de yayınlanan Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında Gölgeler ve Suretler adlı filmde Ahmet karakterine can vermiştir. Kanal D’de yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizide Vural karakteriyle bir sezonda yer almıştır. Ardından Kuzey Güney adlı dizide Güney karakteriyle, sonrasında Eski Hikaye adlı dizide Mete karakteriyle karşımıza çıkmıştır.

 

En son yayınlanan dizisi de Aşk Yeniden Dizisi ile Fatih Şekercizade karakterine can vermiştir. Fatih, zengin, yakışıklı, aile değerlerine bağlı bir gençtir. Hayatın zorluklarıyla karşılaşmamış ancak bir o kadar da cesur yüreklidir. Ailesinin baskısıyla büyüyen genç, onlar için hep fedakarlıklar yapmıştır. Zeynep’i tanıdıktan sonra tüm hayatı değişecektir. 10 Şubat 2015 yılında başlayan dizi 59. bölümde de ekranlara veda etmiştir.

CEVAP VER