Başbakan’dan Müjde Yağmuru

0
92

1 Kasım 2015 pazar günü yapılan seçimin ardından yapılan açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimden önce verdikleri sözleri tutacaklarını söyledi. Özellikler seçim vaatlerinin arasında en çok ses getiren ve merak konusu olan asgari ücret ve taşeron konusunun üzerinden duracağını açıkladı. Davutoğlu, bakanların bu konular ile ilgilendiğini ve en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını açıkladı.

EMEKLİYE İLAVE 1,200 TL
Emeklilerinde merakla beklediği müjde haberi buradan sizlere duyurmak isteriz. Normal aldıkları emekli aylıklarına 100 TL zam yapılacağını açıkladı. Buna göre ülkemizde en düşük emekli maaşınında 1,200 TL olacağı açıklandı

basbakan

MAAŞ KESİNTİLERİ BİTİYOR
Her ne kadar maaşlar yüksek görünsede üzerindeki kesintiler sonucunda elimize geçen net tutarlar oldukça düşüyor. Emeklilerden kesilen %15 lik tutar ilk olarak %10’a indirilmişti. Başbakanın yeni açıklamasında ise bu rakamı tamamen ortadan kaldıracaklarını ve bu kesinti sayesinde maaşlarının ortalama 100 Tl artacağını açıkladı.

ASGARİ ÜCRET 2016 YILINDA ZAMLANIYOR
1 Kasım seçiminden sonra sık sık merak edilen sorular içerisinde acaba gerçekten asgari ücrete zam gelecekmi netmi bürütmü sorusunun yanıtı ise. Asgari ücretle ilgili olarak Başbakan Davutoğlu çalışmaların en kısa sürede bitirilmesi için talimat verdiğini açıklandı.

CEVAP VER