Diriliş Ertuğrul – Banuçiçek – Ezgi Esma Kimdir?

0
424

Diriliş Ertuğrul – Banuçiçek – ?

 

Asıl adı Ezgi Esma KÜRKLÜ 1,76 boyunda 62 kilosuyla kestane rengi saçlarıyla ve kahverengi gözleriyle güzel ve başarılı bir oyuncudur. 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi İngilizce-Fransızca-Türkçe Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezundur. Lisanslı hentbol, tenis, kayak, muay thai, yelken, snowboard, okçuluk, voleybol, yüzme, pilates, binicilik ve dövüş tekniklerine yetenekleri vardır.

 

Oyunculuk kariyerine İstanbul ve New York’ta aldığı eğitimler ile başlamıştır. Almış olduğu eğitimlerin başlıcaları ise şu şekildedir; Craft Oyunculuk Atölyesi (İst/TR) Metot oyunculuğu, Sanford Meisner Tekniği, New York Film Academy Acting (NY/ABD) Sanford Meisner Tekniği, Senaryo Stüdyosu (İst/TR), Senaryoda Oyunculuk / İpek Bilgin, Alliance Française (Annecy/Fransa) Certificat de Langue Française, Eaton Hartley College (Manchester/İngiltere) Certificate on Advanced English Language oyunculuk eğitimlerinin dışında da Piyano ve şan eğitimi / Erdem Siyavuşgilden eğitimler almıştır. Ezgi Esma Kürklü sinema, televizyon ve tiyatro alanında birçok projede yer almıştır.

 

indir     Ezgi Esma, TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Banuçiçek karakterini canlandırmaktadır. Banuçiçek karakteri ise; Dodurga beyliğinde korkut beyin otağında büyümüş bir hatundur. Banuçiçek karakteriye diziyle 2. Sezon 47. Bölümde katıldı. Aynı zamanda canlandırmış olduğu karakterin savaşçı özelliği yanı sıra mert ve yiğit bir hatundur. Ve ilerleyen bölümlerde de Ertuğrul gazinin Alp’i olan doğan Alp’in nişanlısıdır. Güzel oyuncu canlandırmış olduğu karakteri profesyonelce oyun sergilemiştir.

CEVAP VER