E- Devlet Garanti Belgesi Sorgulama

0
272

Garanti Belgesi sorgulama, Garanti Belgesi nasıl sorgulanır, Garanti Belgesini E devlet üzerinden sorgulama, Son zamanlarda sıklık ile kullanılan E-devlet yep yeni uygulamaları ile vatandaşın işini iyice kolaylaştırmaya başlıyor. Öncelikle Garanti Belgesi nedir bunu açıklayalım. İmalatçı, Üretici ve İthalatçıların satmış oldukları, ücretsiz olarak yenisi ile değiştirmesininve tamirinin bedel iadesine veya ürünün bedel indiriminin taahhüt edildiğini ve satıcı ile yükümlüklerini gösteren belgeyeye Garanti Belgesi denir. Garanti süresi malı teslim aldığınız tarih ile başlamaktadır. Firmanın belirlediği garanti süresince karşılaştığınız sorunlara çözüm bulmak zorundadırlar. Garanti süresi genel olarak 2 yıldır. Bu süre zarfında aldığınız üründe bir sorun ile karşılaşırsanız bunu aldığınız yere götürerek sorunun çözülmesi ile ilgili talepte bulunabilirsiniz.

garanti-belgesi-sorgulama

Garanti Belgesi SORGULAMA
İnternetin hayatımıza girmesi ile bir çok şeyin elimizin altında olabilmesi avantajını sağlamaktadır. Aldığınız herhangi bir ürünü yetkili bayilere sormak yerine E-Devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı internet sitesinden gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken şey aşağıdaki bağlantılara tıklamak.

Garanti Belgesi Sorgulama
http://bim.gumruk.gov.tr/temp/TRKGaranti.aspx

Not: Yukarıdaki Http ile başlayan url yi koplayarak tarayıcınıza kopyalayın ve enter tuşuna basın. Gerekli sayfa karşınıza çıkacaktır.

CEVAP VER