Göbek Karın Ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

0
260

Göbek Karın Ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

Göbek karın yağlarını eritmek için birçok egzersiz hareketi bulunmaktadır. İlk olarak yapacağınız tüm egzersizleri, karnınızı içeri çekerek yapmanız daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. İlk olarak esnemeyi unutmayın. Esneme hareketleri yapıp vücudunuzu egzersize hazırlarsanız sakatlanma riskiniz minimuma düşer. Düz yatıp, bacaklarınızı kaldırın, ayaklarınız karşıya düz olarak baksın ve belden kendinizi kaldırabileceğiniz kadar kaldırın.

Bu hareketi yaparken gücü boynunuzdan değil karnınızdan almaya çalışın. Daha sonra ellerinizi yanınıza koyup, elinizde bir tenis topu varmış kadar yukarıya kaldırın, burnumuzdan 5 nefes alıp, ağzınızdan 5 nefes verin. Ayaklar yukarıda kıvrık, belden yukarısı sıkı ve karın içeride olmalıdır. Bu hareketi yaparken aynı zamanda ellerinizde top zıplatıyor muş gibi her nefes aldığınızda, aşağı yukarı doğru hareket ettirin.

Üst karnı çalıştırmak için ise; ayaklarınızı kıvrık bir şekilde yukarıya kaldırın ve aynı yükseklikte bir yere koyun, kendinizi yine belden kaldırın. Kalktığınız noktada kalın ve kendinizi daha fazla itmeye çalışın, göğüs altını sıkıştırın. Bu hareketi yaparken de karın sıkı olmalı. Bir başka egzersiz ise; bacağınızın birini düz şekilde 45 dereceye yakın bir derecede kaldırın ve ayak ucunuz karşıya bakar şekilde tutun. Daha sonra ayağınızla küçük yuvarlaklar çizin. 15-20 tane yaptıktan sonra ters yöne çevirin ve bunu iki ayağınıza da uygulayın.

Egzersizleri yaparken doğru nefes almaya özen gösterin. Her zaman burundan nefes alıp ağızdan verin ve karnınızın sıkı olmasına dikkat edin.

 

CEVAP VER