İnsanların Sahip Olduğu 10 Tuhaf Hobi :)

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

İşte dünyada ki en tuhaf hobiler ;

Güncel tahminlere göre dünyanın nüfusu 7 milyardan fazladır ve bu 7 milyardan fazla insanı ele aldığımızda her birinin bir diğerinden farklı özellikleri ve alışkanlıkları var olduğu kaçınılmaz bir sonuçtur. İnsanlar yaşantıları doğrultusunda kendilerine özgü hobiler yaratabiliyorlar veya da var olan hobilerden kendilerine uygun olanı seçiyorlar. Burada ele alacağımız hobiler belki de dünyanın en tuhaf 10 hobisi olmayabilir hatta detaylı araştırılsa daha nice tuhaf hobiler ortaya çıkacaktır. Aşağıdaki hobiler hiç de yabana atılacak gibi değiller . :)

1.Ölü Taklidi Yapmak

En Tuhaf 10 Hobi Ölü Taklidi Yapmak

Chuck Lamb’in hobisi gerçekten çok farklı ve tuhaf. Ölü gibi görünmek konusunda oldukça iddialı olan Lamb  özel makyajlar yaptıktan sonra bunların fotoğraflarını çekiyormuş. Daha sonra da çektiği fotoğrafları kendi web sitesinde yayınlıyormuş. Bu tuhaf hobisi sayesinde web sitesine 1 yılda tam 32 milyon kişi giriş yapmış. 6 çocuğu olan bir babaya olmasına rağmen  tuhaf bir hobiye sahip olan Lamb’ın en büyük hayali ise bir sinema filminde oynamakmış.

2. Televizyonda Arka Planda Görünmek

En Tuhaf 10 Hobi Televizyonda Arka Planda Görünmek

Bir çoğumuzun bildiği ancak bunun bir hobi olduğundan bir haber olduğumuz bir hobi: Televizyonda Arka Planda Görünmek. Londra’da yaşayan Paul Yarrow bunu kesinlikle hobi olarak benimsemiş. Ne zaman bir kamera dış çekimde sunum yapsa arka planda beliren Yarrow bu sayede BBC, ITV, Channel 4ve Sky News gibi kanallada görünmeyi başarmış. Dış çekimlerden nasıl hızlıca haberdar olduğu ise halen tam bir sır olmktadır. Ülkemizde de oldukça popüler bir hobi olduğunu hepimiz yapılan dış çekimlerden görebiliyoruz. Bu hobiyi okuyup Yarrow’a özenen kişilerin artmaması için artık tek çaremiz dua etmek :D

3. Yabancılara 10$ Vermek

En Tuhaf 10 Hobi Yabancılara 10$ Vermek

Reed Sandrigre işini kaybettikten sonra kendisine iş kaybetmesine çok tezat olan bir hobi bulmuş: Yabancılara 10$ vermek. Sandrigre, ihtiyacı olduğunu düşündüğü insanlara hiçbir karşılık beklemeden 10$ veriyor ve bu hobinin kendisini çok iyi geldiğini söylemektedir.

4. En İyi Böğüren Çocuk

En Tuhaf 10 Hobi En İyi Böğüren Çocuk

Bir başka ilginç hobi ise böğürmek ne kadar da kaba ve tuhaf geliyor değil mi? Hele ki en iyi böğüren deyince bunun bir de yarışması mı varmış diyorsunuz. Evet okuduklarınızın tamamı doğru. Resimde gördüğünüz 10 yaşındaki çocuk Austin Siok 80 kişinin katıldığı okullar arası böğürme yarışmasında en iyi inek sesini çıkararak birinci olmuş ve 1000$ para ödülünü kazanmıştır :D

5. Ecstasy Hap Koleksiyonculuğu

En Tuhaf 10 Hobi Ecstasy Hap Koleksiyonculuğu

İsminin açıklanmasını istemeyen Hollandalı bir adam tam 20 yılını Ecstasy Hap Koleksiyonculuğuna adamış. Her renkten ve şekilden hapları toplayan adamın elinde şu anda 2400 farklı çeşit hap varmış. Bu hobi maliyet gerektiren bir hobi olduğundan hap koleksiyoncumuzun hali vakti yerinde diyebiliriz. Doğal olarak o kadar hapı biriktirdikten sonra koleksiyonunu gözü gibi bakıyor ve saklıyormuş.

6.Araçlara Dövme Yapmak

En Tuhaf 10 Hobi Araçlara Dövme Yaptırmak

Dövme, hem yaptıran için hem de dövmeci için bir hobi. Bu hobiyi yapan insanlar, insan vücutları yerine arabalara dövme yapıyorum dediklerinde insan bir duraksıyor. Sonra neden olmasın diyorsunuz. Bu hobiyi 71 yaşındaki Tayvanlı Li Zongxiong kendi araçlarının her bir yanını dövme yaptıktan sonra işe çevirmiş. Motosikletlerin ve arabaların üstlerini, dikiz aynalarını, yan camlarını aracın sahibinin isteği doğrultusunda yaptığı dövmelerle süslüyor Li amca :D

7. Sürekli Dava Açma Hobisi

En Tuhaf 10 Hobi Sürekli Dava Açma Hobisi

Hobinin ismini okuduğunuzda bir çoğunuzun şaşıracağını ve “Yok artık! Bu ne biçim hobi böyle?” diyeceğini tahmin ediyorum. Gerçekten o kadar tuhaf bir hobi ki bu hobi ile uğraşan Jonathan Lee Riches sürekli dava açma hobisi ile ilgili Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi bile başarmış. Bir hobi nebu kadar benimsenebilir ve hayat felsefesi gibi içselleştirilebilir sorusunun cevabı Jonathan Lee Riches. Peki Riches kendisinin Guiness Rekorlar Kitabı’na girdiğini öğrenince ne yapmış dersiniz? Tabii ki onlara da dava açmış. Riches’in dava açtığı kişiler arasında George W. Bush, Britney Spears, Somali korsanları ve Martha Stewart gibi isimler bulunuyor…

8. Hayvan Boyama

En Tuhaf 10 Hobi Hayvan Boyama

İnsanlar sürekli farklılıklar arıyorlar ve bunun için hayatlarında var olan şeyleri daha farklı hale getirmeye çalışıyorlar. Bu hobi de bu farklılıkların bir örneği. Bu hobi ilk kez Çin’de ortaya çıkmış ve tabii ki Çinliler bunu hemen değerlendirmeye çalışmışlar. 1999 ile 2008 yılları arasında hayvanlarını boyatmak isteyenlerin sayısında %80 artış olmuş. Çinliler işlerini biliyorlar. Sizce de öyle değil mi?

9. Hız Treni Sürmek

En Tuhaf 10 Hobi Hız Treni Sürmek

Hız treni sürmek nasıl tuhaf bir hobi olabilir ki demeyin. Eğer 78 yaşındaki Vic Kleman gibi bir hız trenini günde 90 defa sürerseniz işte bu bir hobi olur hem de en tuhafından. Kleman’ın Pittisiburgh’taki hız trenini 1959 yılından beri kullandığını düşündüğümüzde günümüze kadar 4000 defa bu treni kullandığını anlıyoruz. Kleman bu işe öylesine tutkuyla bağlanmış ki Amerikan Hız Treni Birliği’nin de kaçınılmaz bir üyesidir.

10. Göğüs Dikmek

En Tuhaf 10 Hobi Göğüs Dikmek

Evet evet yanlış okumadınız. Hobinin adı göğüs dikmek. Hem ürkütücü hem de epey tuhaf bir hobiye benziyor değil mi? 84 yaşındaki Rhona Emery üç yıldan beri uğraştığı bu hobi sayesinde tam 100 tane yünden göğüs dikmiş ve bu hobi onun için hayatının vazgeçilmezlerinden biri olmuş. Gelecek nesillerin de bu hobiyi öğrenmesini isteyen Emery, kızına göğüs dikmeyi öğretmeye başlamış. “Bir insan neden göğüs diksin ki?” diye çeşitli soruların zihninizde canlandığını tahmin edebiliyorum. Emery’e ulaşıp neden göğüs diye sormak lazım. Göğüs dikme hobisi ile dikilen göğüsler meme kanseri kampanyalarında kullanılsa hem hobi yaygınlaşabilir hem de günümüzün en önemli sorunlarından biri olan meme kanserine çözüm amaçlı kullanılabilir.

 

 

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.