Dünya’yı kasıp kavuran pokemon go çılgınlığı devam ederken ilk kez duyanlar da oyun hakkında bilgi edinip nasıl kurulacağı konusunda kafalarında oluşan soru işaretlerine yanıt arıyorlar. Şimdilik sadece Akıllı telefonlara kurulan pokemon go bir önceki pokemon oyunları gibi diğer cihazlara ardından beyaz perdeye de adım atacak gibi görünüyor.  Meraklıları için ios ve android de pokemon go yüklenmesi nasıl olur açıklamadan önce son kez bir uyarı oyunu sadece kendi mağazalarından yüklenmesi akıllı telefonunuzun güvenliği için şart.

 

Türkiye de resmi olarak henüz yayınlanmamış olan ios ve android de pokemon go yüklenmesi nasıl indirilir ve nasıl kurulur sorusuna yanıt ilk önce akıllı telefon ios mu yoksa android mi sorusuna cevap vermek.  İphone için telefonunuzun ayarlar menüsünden iTunes ve App Store seçeneği seçmek. Ardından Apple kimliğini göster i seçerek ülke/bölge seçeneğini ekrana getirdikten sonra pokemon go nun resmen yayınladığı iki ülkeden birini Avustralya ya da Yeni Zelanda’dan birini tercih etmek.  Eğer indirme esnasında problem çıkarsa akıllı telefonunuzun genel ayarlamalar bölümünden ayarları ardından geneli ve son olarak sınırlamaları aktif hale getirip izin verilen içerik bölümünde derecelendirme de indirdiğiniz ülkeyi yazın ve yeniden indirmeyi deneyin. Bunun haricinde sorun yaşayanlar için diğer bir seçenek de ödeme bilgilerinde sıkıntı yaşayanlar için mevcut. İphone da safari tarayıcısını açtıktan sonra pokemon go sayfasına gidip Niantic, inc den indirmek.  Ardından İOS 7-8-9 seçeneğini tıklatıp çıkan yükle butonuna basıp indirmeyi başlatmak. Eğer güvenilir olmayan kurumsal geliştirici uyarısıyla karşılaşırsanız vazgeçe tıklayıp ayarlardan genel ve ardından profiller ve aygıt yönetimini seçip çıkan taz trading seçeneğini seçmek. Ardından güven butonunu basınca hip4u yu güvenle açıp pokemon go yu indirebilirsiniz.

İos ve android de pokemon go yüklenmesi İos ta açıkladıktan sonra android de nasıl olur. Güvenli bir şekilde yüklemek için öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmından bilinmeyen kaynaklardan gelecek yüklemelere açın. Ardından bir APK sitesine gidip 58.1 MB kapasiteye sahip uygulamayı telefonunuza indirip kurun.

CEVAP VER