iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

0
123

 

iPhone 16 GB kullanıcılarının sık yaşamış olduğu bir sorundur hafıza dolması ve kullanımım sorun teşkil etmesi. Tabi öncelikle iPhone telefonları için 16 GB yeterli olup olmadığı çok tartışılmıştır. Fakat 16 GB kullanıcıları fotoğraf ve video depolamalarında Icloud bulut çözümünü kullansalar 16 GB gayet yeterli olacaktır.

 

Daha önceleri iPhone İOS 8. 4sürümünü kullanmakta ve yüklü olan dosyaların ön bellek uygulamaları 3. parti yazılımlar ile kolayca temizleniyordu. Apple bu uygulamayı maalesef kapattı. Kullandıkça şişen iPhone uygulamaları için tek çare uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, fakat bu süreç uzun ve zahmetli uygulamayı silmek ve tekrar yüklemek ve yüklendikten sonra ayarlarını yapmak uzun bir zamandır.

 

iPhone hafıza temizleme işlemi nasıl yapılmaktadır. Püf noktası iPhone yedekleme işleminin yapılmasıdır. Bu işlem nasıl olur nasıl olur anlatalım.

 

iPhone PC’ye bağlanması ve Itunes uygulamasının açılması gerekmektedir. Itunes uygulaması üzerinde iPhone simgesine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Şimdi yedekle seçeneği ile iPhone telefonunuzun yedeğini alın. Yedekleme işleminin tamamlanmasının sonun da Yedeklemeyi geri yükle seçeneği ile almış olduğunu yedeği İPhone geri yüklemiş olursunuz. iPhone yedeklemesi geri yüklendikten sonra tüm ayarlarınız eskisi gibi olacaktır. Bu işlem sonunda İPhone hafızanız da 1 ile 3 GB arasında bir boşluk kazanılacaktır. İPhone 16 GB kullanıcıları Icloud bulut ile hafıza dolma gibi bir sıkıntı yaşaması gibi bir problem ile karşılaşmazlar. iPhone bu uygulamaları ile kullanım daha verimli olmaktadır. Kullanımı ne kadar optimize edersek o kadar daha iyi kullanım olacaktır.

CEVAP VER