Manisa Soma’da Patlama Çıktı 300-400 İşçi Mahsur Kaldı

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

manisa soma maden patlaması

Bugün çok kötü bir olay yaşandı. Manisa’nın Soma ilçesinde bir madende elektrik trafosu yüzünden çıkan bir patlama yaşandı. Soma’nın Eynez mevkilerinde bir kömür madeninin elektrik trafosunun patlamasından dolayı büyük bir yangın çıktı.

Olay yerine intikal eden itfaiye ekibinin müdahelesi ve işçilerinde yardımıyla kontrol altına alınan yangın sırasında bir çok işçi dumandan etkilendi ve hastaneye kaldırıldı.Kömür madeninde gerçekleşen patlama, Mersin Soma kömür madeninde yangın çıktı.

Ak Parti’nin Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş’ın açıklamasına göre 20 işçinin Soma Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldığını bildirdi işçilerden birinin ağır yaralı olduğunu dile getiren Yurttaş 3 işçinin de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Soma Hastanesine şuana kadar 30 işçinin kaldırıldığı 5 kişininse kurtarıldığı duyuruldu.

Manisa Soma’da Kömür Madeni Patladı video haberi izle

PATLAMA DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERİN İSİMLERİ

Ahmet İnanç, Süleyman İnce, Vedat Kılı ç, Onur Ergün, Halil İbrahim Adak, Osman Yıldırım, Yusuf Emre Uğur, Eset Çevik, Mehmet Ali Dinçer, ZekiÖzdemir, Fazlı Barış, Serdar Güney, İnan Akbulut, Tolga Söğüt, Şakir Yakut, Recep Karabulut, Veysi Yardımcı ve Cengiz Yıldırım SOMA MADENİNDE ÇIKAN YANGINDA HAYATLARINI KAYBEDEN İSİMLER OLDU TÜM TÜRKİYE YAS İÇİNDE


Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.