Motosiklet yarışçısı kıyafetleri nelerdir

Motosiklet yarışmacılarının kıyafetlerinden bahsetmek gerekirse öncelikle pist yarışlarının kıyafetlerini değinmek gerekir. Çünkü en yüksek hıza ulaşıldığı tehlikeli yarışlar pist yarışları olduğu için en yüksek korumanın da orada olması gerekir .

Şüphesiz bir motosikletlinin hangi pistte yarışırsa yarışsın mutlaka bir kaska ihtiyacı vardır. Bu kastlar motorkros yarışlarında önü açık şekilde olur . İnsanın en büyük hayati organı olan kafasını korur. Bu kaskların hepsi uluslar arası standartlarda olması gerekmektedir ve uluslar arası standartlara uymayan kasklar ile yarışçılar yarışamaz yarış öncesi ilk kontrol olarak önce kasklar kontrol edilir .

Daha sonra yukarıdan aşağıya devam edecek olursak bir pist yarışçısının 1 deri tek parça tulumu olması gerekir . Çünkü deri asfalta düşüldüğü zaman insanı korur. deriden başka insanı hiç birşey pist yarışlarında koruyamaz.
moto gp compression
Dizlerin kenarlarında ingilizce slayder türkçe dizlik , tabiri edeceğimiz bir parçadır . Yarışlar sırasında mutlaka seyirciler tarafından da gözden kaçmamıştır. Yarışçılar virajlara girdikten sonra viraj yönüne doğru sapmak adına dizlerini yere değdirirler .

Bu dizleri yere değdirmenin amacı motorun devrilmesini engellemek değil bir ölçü almaktır. Diz yere değer değmez hemen dizini çekme suretiyle böylece ne kadar yattığının farkında olur ve bu dizlik sayesinde de dizlere zarar vermez. Özel sert plastikten yapılan maddelerdir. Yarışlar sonrası ise aşınmak suretiyle değişir.

Elleri korumak niyetiyle de gayet geliştirilmiş eldivenler kullanılır . Bu eldivenler hem deri hemde son zamanlarda değişen teknolojilerle kuvvetlendirmek suretiyle motorsikletçinin eklemlerini ve ellerini ve bileklerini korur.

CEVAP VER