Sadece sebze, meyce ve baklagiller ile beslenen insanlara vejetaryen denildiğini hepimiz biliyoruz artık. Peki vejetaryen olduğu halde deniz ürünleri ile beslenen insanlar olduğunu ve bunlara denildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız bile artık biliyorsunuz ve eminim nasıl beslendiklerini merak ediyorsunuz.

Pescatarian insanlar et yemedikleri halde balık yemeyi çok severler. Farklı sebzeler ile birlikte tükettikleri balık sayesinde de daima fit bir vücuda sahiptirler. Çünkü balıkta vücut için gereken proteinlerin tamamı, vitaminler ve omega 3 vardır. Sebzeler ile birlikte tüketildiklerinde ise yağ yakımını hızlandırırlar.

Ayrıca pecatarian beslenme tarzı ile kalbi korumak ve kalp rahatsızlarının giderilmesi söz konusudur. Eklem iltihabı problemi yaşayan insanlara önerilen biçimi bu hastalığın şikayetlerini ciddi boyutlarda azaltır.

Vejetaryen beslenme biçiminde görülen B 12 vitamini eksiklikleri ve bundan kaynaklanan hastalıklar elbetteki pecatarian beslenme tarzında görülmez. Mükemmel bir diyet listesi haline dönüştürülerek harika bir şekilde kilo verilebildiği gibi kişinin kalp sağlığını korumasına ve kolesterolün düşürülmesine yardımcı olacaktır. Fazla kırmızı et tüketmek kanser ve kolesterol hastalıklarına davetiye çıkardığı için vücut için gerekli olan proteini balıktan almak çok daha sağlıklı olacaktır.

Şeker hastalığı olanlar için balıkta bulunan omega 3 muhteşem bir besin kaynağıdır. Yapılan araştırmalarda insülin direncini azalttığı görülmüştür. Bu tarz bir beslenme sürekli olursa elbette bazı sorunları beraberinde getirecektir.

Fazla cıva alındığı takdirde insan vücudu farklı tepkiler verecektir. Örneğin hafıza kaybı, kan basıncında yükselme, kısırlık, titreme ve görme sorunları oluşabilir. Beslenme düzenine sebze ve meyveler dahil edilmezse bu sorunlarla karşılaşma riski daha yüksektir.

CEVAP VER