Pokemon Go Nasıl İndirilir ?

Çok kısa bir süre önce akıllı telefon kullanıcıları ve oyun bağımlıları yeni bir oyun ile tanıştı: Pokemon GO. Henüz birçok ülkede piyasa çıkmamasına rağmen milyonların sevgilisi haline gelen oyun, kısa sürede rekor katılımcı sayısına ulaştı. Cep telefonu ekranından, telefonun internet, konum ve kamera özelliklerini kullanarak gerçek dünyada, evinizin bahçesinde, sokakta, mahallenizdeki parklarda Pokemon avlamaya dayanan oyun, kullanıcılar tarafından tek başına oynanabildiği gibi, birkaç arkadaş bir araya gelerek de oynanabiliyor.

Peki, bir hastalık haline gelen ve bağımlılık yaratan ? Yukarıda da dediğimiz gibi oyun birçok ülkede henüz resmi olarak tanıtılmadı ve App Store ya da Google Play gibi mağazalardan oyunu indirmek şuan imkânsız. Ancak oyunu oynamak yine de mümkün. Oyun ilk olarak Avusturalya ve Yeni Zelanda’da piyasaya çıkartıldı ve resmi olarak indirilerek oynanmaya başladı. Türkiye gibi resmi tanıtımı yapılamayan ülkelerde ise oyunu internet üzerinden indirmek mümkün. Eğer akıllı telefonunuz Android işletim sistemine sahip ise oyun için gerekli olan APK dosyasını yüklemeniz gerekmekte. Bunun için internette arama yapmanız yeterli. Arama sonucu karşınıza indirmeniz gereken APK dosyası çıkacak. Dosyayı telefonunuza atarak oyunu kurabilirsiniz. Bunu yapmadan önce, telefonun ayarlar menüsünde yer alan “ Kaynağı Bilinmeyen Uygulamalara İzin Ver ” sekmesinin açık durumda olmasına dikkat edilmeli. Eğer bu açık olmaz ise yüklemeyi maalesef yapamazsınız. Android kullanıcıları Pokemon Go’yu bu şekilde yükleyip oynayabilirler.

İOS kullanıcıları için ise durum biraz farklı. Pokemon Go’yu iPhone cihazına yüklemek isteyen kullanıcıların Yeni Zelanda üzerinden açılan bir hesaba ihtiyacı olacak. Eğer böyle bir Apple hesaba ulaşılamıyorsa oyunun yayınlandığı diğer bir ülkenin üzerinden App Store hesabı bulmaları gerekmekte. İOS için oyunun yüklenmesi bu şekilde mümkün olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde İOS için oyunun yeni bir güncellemesi de yayınlandı. 1.0.1 sürüm güncellemesi sayesinde bir takım farklılıklar gelmiş oldu. Bu sayede artık oyun Google hesabına tam erişim istememekte. Sadece oyun size Google da erişim ve E-posta adresinin görünebilmesi için soru soruyor ve kararı size bırakıyor.

CEVAP VER