Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır?

0
104

 

Bireysel ya da ticari anlamda yeni bir siteye sahip olmak isteyenler önce bir domain ismi edinmelidir. Domain, açmak istediğiniz site veya profesyonel bloğun ismidir. IP numarası yerine siteniz domain adı ile yani kendinize uygun bulduğunuz kelimelerden oluşan bir isimle ifade edilecektir. Siteler ya da profesyonelleşmek isteyen kişisel blogların bir domain adı olmalıdır. Domain ismi içinde harflerden başka rakamlar da (domain ismi başında olmamak koşuluyla) olabilmektedir. Sitesine domain almak isteyenler Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır? sorusunu sıkça sormaktadır.

 

Domain almak isteyenlerin uygun fiyata bulabilecekleri bazı firmalar bulunmaktadır. Bir web sitesi kuracak olanlar alan adı veya domain almak için bazı şirketleri karşılaştırmalıdır. Şirketlerin bir kısmı alan adını 40–50 TL arası, bazıları da başlangıçta 1 dolara, sonraki yıllar için 15–20 dolara satmaktadır. Uygun domain almak için düşük ücretli firmalara karşı dolandırıcılık olasılığına karşı dikkatli olunmalıdır. İlk yıl için belirtilen düşük fiyata aldanmamalı, bir sonraki yılda ne kadar artış getirileceğini de hesaba katmalıdır.

 

Seçeceğiniz domain şirketi ICANN onaylı olmalı, internette domain almayı düşündüğünüz şirketten domain alanların yorumlarının olumlu olup olmadığı aranmalı, çok kişinin tercih ettiği bir şirket olmasına dikkat edilmelidir. Domain ücreti olarak yıllık ücreti 18–40 TL talep eden şirketlerin uygun olduğu söylenebilir. GoDaddy, İsimtescil, IHS Telekom, Netinternet, 1and1 domain konusunda iyi ve güvenilir firmalar arasındadır.

CEVAP VER