Windows 10’da Hazırda Beklet Nasıl Kapatılır?

0
117

Windows 10’da Hazırda Beklet Nasıl Kapatılır?

 

Windows 10,  Microsoft’un sen son çıkarttığı işletim sistemidir.  Bu sistem birçok yenilikle ve güzel özellikle gelmiştir.  Fakat çoğu alanda da hatalı ve geliştirilmesi gereken bir sistemdir.  Daha çok uyku moduna geçerken ve çıkarken,  bilgisayarı hazırda beklet konumuna getirirken ve bu komuttan geri çıkarırken,  sorunlar vermektedir.  Peki,  nedir bu hazırda beklet ve sorun nasıl çözülür? Bunun için yazmış olduğumuz windows 10’da hazırda beklet nasıl kapatılır adlı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Hazırda beklet konumu bildiğiniz üzere windows 10 işletim sisteminin güç seçeneklerinden biridir. Bilgisayarı çok yoğun bir şekilde kullanan bilgisayar kullanıcıları için bu seçenek güzel bir seçenektir.  Fakat bilgisayarı sık kullanmayan ve sadece günlük işlerini yapmak için kullanan kullanıcılar için bu seçenek pek önemli değildir.  Aynı zamanda çok fazla ram harcadığı için de kullanmamak bilgisayarınızın yararınadır.

 

Hazırda beklet seçeneğini kapatmak için öncelikle sağ alt köşede bulunan arama sekmesini açınız.  Ardından cmd yazın ve komut işlem yöneticisini sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız. Ardından açılan komut istemcisine powercfg -h off komutunu giriniz ve enter tuşuna basınız.  Bu işlemleri yaptıktan sonra gelişmiş güç seçeneklerinizde hazırda beklet komutu olmayacak ve bilgisayarınızı hazırda beklet moduna geçiremeyeceksinizdir.  Hazırda beklet komutunu geri açmak için ise komut istemcisini açarak powercfg -h on girip enter tuşuna tıklamanız yeterlidir.

CEVAP VER