WordPress’te Yönetim Paneli Url’si Nasıl Değiştirilir?

0
123

WordPress’te Yönetim Paneli Url’si Nasıl Değiştirilir?

 

Worpress güvenlik bakımdan kullanıcılarının memnuniyeti için uğraşan büyük bir firmadır. Haliyle bazı şeyleri değiştirmek adabına göre olacaktır, aksi takdirde büyük bir güvenlik açığınız ortaya çıkabilir ve bu aşamada wordpress kesinlikle sorumluluk kabul etmez.

 

Yazılarınız için url değiştirmek isterseniz, yazılar kategorisine tıklayıp tüm yazılar dediğiniz takdirde bir yazınızın içeriğini açıp altındaki kalıcı bağlantı bölümünde yazan url’yi düzenle dediğiniz takdirde değişecektir.

 

Tabii ki bizim size tavsiyemiz eklenti kullanarak kolayca url’nizi değiştirmenizdir. Hem daha pratik hem de hiç zorlanmadan kolayca halledebilirsiniz.

 

              WordPress‘i ilk kurarken size verecek olan yönetim panel linki (makalehizmeti.com/wp-login.php) şeklinde olacaktır.

 

Fakat wordpress internetten yükleme panelinden yüklendiği takdirde yükleme merkezinden link değiştirme şansınız olacaktır.

 

Siz bu yönetim linkini değiştirmeyi unuttunuz veya sonra değiştirmek istediniz. Size uygulama sayesinde ve uygulamasız iki şekilde anlatacağım.

 

              BETTER WP SECURİTY sizin sitenizin hem güvenlik bakımından kolay ayrıcalıklar sunacaktır hem de tüm url’leri değiştirme kolaylığı sağlayacaktır.

 

Eğer ki programı yüklemek istemiyorsanız ve ftp üzerinden değiştirelim.

 

Biz örnek verecek olursak; (makalehizmeti.com/wp-login.php) urlsini (makalehizmeti.com/yonetim.php) şeklinde değiştireceğiz.

 

Kök dizinin içindeki .htaccess dosyasını açıp şöyle bir satır ekliyoruz. (RewriteRule ^yonetim$ http://makalehizmeti.com/yonetim.php [NC,L]) kodunu yazıyoruz ve uygula dedikten sonra tekrar sitemize dönüyoruz. Sitemizin yeni linkine tıklıyor kullanıcı adı ve şifremiz onayladıktan sonra artık yeni linkimiz kabul görülmüştür demektir.

 

WordPress link değiştirmede hata yaşarsanız eğer cpanel üzerinden veya ftp üzerinden tekrar yükleyip yükleme aşamasında değişiklik yapabilirsiniz.

CEVAP VER