Yenidoğan Bebeklerde Sünnet Güvenilir Mi

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Yenidoğan Bebeklerde Sünnet Güvenilir Mi

Müslüman erkek çocuklarında yapılması sünnet olan bir işlem olan cinsel organı kaplamakta olan derinin alınması işlemi her yaşta yapılması mümkün olan bir işlemdir. Ancak bu duruma ek olarak genelde sünnet işlemleri küçük yaşlarda yapılmaktadır. Bunun sebebi kişinin hem psikolojik olarak etkilenmemesi hem de daha hızlı bir şekilde küçükken iyileşmesini sağlamaktır. Son zamanlara baktığımızda kişiler sünnet yaşını oldukça fazla düşürmüş durumdadır. Uzmanlar da sünnet yaşının oldukça küçük yaşlarda hatta yeni doğan bebeklere yapılması gerektiğini söylemektedir.

Yeni doğan bebeklerde doğum sonrasında çok fazla zaman geçmeden sünnet operasyonu yapılması mümkün olabilmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 24 ile 48 saat arasında değişebilmektedir. Böylece hem bebeğin anestezi alması azalacak ya da hiç almayacak ve bebeğin sünnet yerinde herhangi bir dikiş izi bulunmayacaktır. Bebeklerde genel anestezi yerine sadece ilgili bölgeye ve etrafına anestezik kremler ile lokal uyuşukluk verilir ve sonrasında sünnet işlemine geçilir. Böylece bebek herhangi bir anestezi işlemi almaz ve bünyesinde herhangi bir soruna yol açılmamış olur.

Bebeklerin yaraları oldukça hızlı iyileşme yeteneğine sahiptir. Vücutları oldukça yeni olduğu ve sürekli gelişme evresi içerisinde olduğu için sünnet sonrasında herhangi bir dikiş atılmamakta ve yara bırakılmaktadır. Oldukça estetik olan bu yöntemi günümüzde birçok kişi uygulamakta ve düşünmeye başlamıştır. Yapılan operasyonlar ve tetkikler sonucunda en iyi sünnet yönteminin yeni doğan sünneti olduğu anlaşılmıştır.

Bebeğin sünnet sonrası herhangi bir pansumana ihtiyacı da bulunmamaktadır. Böylece anne veya babanın bebek ile ilgili bir endişesi bulunması da önlenmiş olmaktadır. Bebeklere ilk 48 saat müdahalesi anneleri de hastanede yatar iken yapılmakta ve uygulanmaktadır. Sünnet derisi oldukça hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Daha hastaneden çıkış yapmadan bebeğin derisinin iyileştiği görülecektir. Sünnet sonrasında bebeğin banyo yapması ise iki günü bulabilmektedir.


Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.