15 Modern Dünya Fotoğrafı, Yanlış Herşeyi Batı Toplumu Çiziyor

Batı toplumunda şu anda birçok yanlış şey var. Devam eden çok harika şeyler olduğu için ben de “kara hap” olmaya çalışmıyorum. Daha uzun yaşıyoruz, teknoloji ilerliyor ve atalarımızın asla sahip olamayacağı bazı özgürlüklerden istiyoruz. Ancak aynı zamanda birçok özgürlük feda ettik ve her yıl bizi gerçekten insani yapan ve bizi mutlu eden şeyle daha fazla temas kuramıyoruz. Gerçek insan temasını, makine arayüzleriyle değiştiriyoruz, ki bu aslında uzun vadede oldukça rahatsız edicidir.

Sosyal Medya Zombileri


Bu resim, şu an sosyal medya ile ilgili olan her şeyi tasvir ediyor; üzerinde bulunan insanlar, sokağı merak eden zombi benzeri yaratıklar, çevrelerinde olanları görünüşte farkında değiller. Çevrelerindeki insanlar yerine telefonlarına bakmak.

Aşırı Teşvik


İnsanlar bu günlerde, kendilerini nasıl teşvik edecekleri olası her yönüne bakıyor – bu süreçte kendilerini kaybediyorlar. Netflix TV şovlarını izlemek, junky fast food yiyip sigara içmek ve alkol almak gibi zorluklar şu anda karşı karşıya olduğumuz bazı sorunlardandır.

Herşeye Çözüm Olarak Para


Her yıl insanlar daha çok depresyona kapılıyor – kısmen telefonlarıyla gerçek insanlarla konuşmaktan çok daha fazla vakit harcıyorlar. Peki bu sorunu nasıl çözmeye çalışacağız? Kendimizi daha da teşvik edebilmek için daha fazla para kazanmaya çalışıyoruz!

Kişiselliğini Kaybetme

Çok fazla çevrimiçi içerik tüketimi sizi son derece orijinal yapamaz hale getirebilir. Ne kadar çok okuduğunu anlarsın, şeyleri biliyorsun o kadar çok – ama bu her zaman böyle değildir. Bazen yanlış olmak güzel – insanların daha iyi olmasını öğrenmek budur, ancak her şeyi okurken insanlığın bu yönünü ortadan kaldırır.

Marka Herşeyi Çökertti


Öylesine besleniriz ki, her şeyin markalaştırıldığı kurum kültürüne dönüşüyor ve hangi kurumun yarattığını hatırlatan her şey, orada olanı görmezden geliyoruz. Anne ve pop mağazalarında alışveriş yapmaktan vazgeçtik – artık onları statü sembolleri olarak görmüyoruz.

TV Seninle Uğraşıyor

Televizyonda gördüğünüz şeyin% 99’undan fazlası zamanınızın tamamen boşa harcanmasına neden olacak – ama hepsi bu değil. Çoğu durumda, şovlarda ve filmlerde gördüğünüz şey, ruhunuz üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Çocuklar özellikle buna karşı savunmasızdır.

Büyük İş


Bugün para, her şeydir ve şirketler, onlara karşı gelen her şeyi ezmeye hazırdır. Her endüstri grubu için lobiler var ve bu lobiler bazen o kadar güçlü ki yasaları ve tüm hükümetleri bile değiştirebiliyorlar.

Çoklu Kişilikler


Bugünün dünyası öylesine dinamik ve karmaşık ki birçokları farklı yüzlere sahip olmayı öğrendi – ki konuştuğunuz kişiye veya nerede konuştuğunuza bağlı olarak farklı kişilikler anlamına geliyor. Bu iç özgünlüğümüzü öldürür ve her sosyal etkileşimi yorucu yapar.

Sanal Dünyadan Kaçış YOK


Bu makalenin okunmasının sanal dünyadan kaçmanıza yardımcı olacağını düşünür müydünüz? Çok hızlı değil! Çevrimiçi topluluklarda olup bitenlerle uyumlu değilseniz, iş bulmaya başlamanız bile gerçek bir problem olabilir.

Otopilot Çalışma Şekli


8 saat boyunca işyerinde kalırsanız, sosyal medyayı ve haberleri 2-3 saat daha okuyup, 1-2 saat sonra da oyuna devam edin, sizi nereye bırakacak? Zihniniz, bu noktada, deneyimlediğiniz tüm görsel uyaranlarla tamamen patlatılacaktı.

Büyük Resmin Gözlerini Kaybettik


Akılsız eğlenceye devam ederken ve binlerce işe yaramayan kalori tüketirken, çevremizdeki trajedileri fark etme kapasitemizi kaybederiz. Milyonlarca hayvan zarar görüyor, çocuklar evsiz kalıyor ve insanlar işsiz. Yine de, bu sorunları çözmek için hiçbir şey yapmıyoruz.

Zengin daha zengin OLUYOR


Dünya nüfusunun% 1’inin dünyanın servetinin% 50’sine sahip olduğunu gösteren bazı istatistikler var. Bu görüntü mükemmel bir şekilde bu olguyu göstermektedir – milyonlarca fakir insan asgari ücret karşılığında geri adım atarken zenginler zenginleşmeye devam ediyorlar.

Çalışma Korkusu


Birçok bin yıl büyüyor, ancak işgücündeki varlıkları tamamen kucaklamaya hazır değil. Bu tamamen kendi hataları değil – büyüdükleri dünya onları yaşamın zorlukları için hazırlamadı. Aşırı uyarılma da bu problem üzerinde etkili olabilir.

Sıçan Yarışı


Bugünkü olasılıklar neredeyse sınırsızdır, ancak aynı zamanda hepimiz aynı yarışa devam ediyoruz. Üniversiteyi bitirmeye çalışırken, altı sayılık bir iş bulsun – ki bu da bütün meseleyi bir sıçan yarışına benzetiyor. Her şeyin öyle umut verici ve henüz orijinal görünmemesi çok garip.

Zenginlik Kaybı


Bu görüntü gerçekten uyanık olunması lazım eğer hala uyanmadıysanız uyandıysanız. İşe yaramaz ürünlerle her kaybettiğinizde, özünde “canavar” şirketini besliyorsunuz demektir. Her köşede paranız için dua eden insanlar var – akıllı olmayı öğrenin ve faydasız ürünler üzerinde boşa harcamayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.