Ana Sayfa » Moda » 2016-2017 Sonbahar/Kış Kadın Moda Trendleri

2016-2017 Sonbahar/Kış Kadın Moda Trendleri

2016-2017 Sonbahar/Kış sezonunda neler giyeceğiz? Gardırobumuza yeni parçalar girecek mi? Eski parçaları revizyondan geçirmek gerekecek mi? Fresh stil için hangi parçalara ihtiyacımız olacak? Hepsi ve daha fazlası işte bu yazıda. 2016 Kış trendleri, 22 kült eğilimle işte karşınızda.

Kaleydoskop (Çiçek Dürbünü) Desen//Kaleidoscope Print
2016 Kışının en dikkat çekici sujesi; desen çeşitliği… Farklı desenlerden oluşan giyim parçaları adeta kaleydoskop görüntüsü veriyor. Çiçek dürbünü deseni olarak adlandırılan bu eğilim sayesinde bir elbisenin içinde pek çok farklı desenle karşılaşmak mümkün. Tasarım ve dikiş severler, bu eğilim sayesinde patchwork uygulamalar artacak. Kişisel kaleydoskop deseni oluşturmaya ne dersiniz?

Jakarlı//Brokar Kumaştan Dış Giyim//Jacquard Fabric Coats
2016 kış sezonunda dış giyimler adeta karnaval havasında olacak. Kasvetli dış giyime elveda ediyoruz. Özellikle brokar kumaştan yani işlemeli, büyük figürlü, tual görünümlü kumaşlardan tasarlanan maskülen kalıplı mantolar bizi bekliyor. Yani desen ve kumaş yeterince feminenken kalıp tam zıttı maskülen olmalı. Yine jakarlı kumaştan elbise ve eteklerde bu sezon bizlerle olacak.

Kapitone//Tactile fabrics//Quilted
Hassasiyetle hazırlanan materyallerin bu sezon önde olduğunu söylemek gerek. Kapitone de onlardan biri. Rag&Bone, Stella McCartney, Tory Burch, Chanel, Phillip Lim, Fendi, Prada… gibi pek çok markada kapitoneye rastlamak mümkün. Kıyafetlerde yer yer kapitone işlemeler göreceğiz. Tabii ki dış giyim de kapitoneden nasibini alacak.

Aplike, Rozet ve Armalı Dış Giyim//Applique Coats
Dış giyimin bu radde eğlenceli olduğu bir sezon hatırlamıyorum. Eski mantoları aplike uygulaması ile 2016 kış sezonuna adapte edebiliriz. Armalar ve rozetlerde havada uçuşuyor desem yeridir.

Huzur Mavisi//Serenity
Serenity, Pantone’nin 2016 için tayin ettiği iki renkten biri. Pek çok tasarımcı serenity renginin altını çizmişler. 2016 yılında serenity rengine bir şans vermek şart oldu.

Fular Yaka//Scarf Collar
Yaz sezonu münasebetiyle bir süre uzak kalacağımız fular yakalara; 2016 kışında yine bol bol haşır neşir olacağız. Hatta dış giyimde fular yakaya rastlarsanız hiç şaşırmayın.

Bu habere de bakabilirisiniz

2017 kış moda trendleri

New York Moda Haftası’yla, 2016 sonbahar ve 2017 kış modasını da görmüş olduk. En az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.