2016 Kasım Ayının Burç Yorumları

KOÇ

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Koçlar, 9 Kasım tarihinde Mars-Kova burcunda geçişine başlıyor. Hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızı işaret ediyor. Değişime açık bir gönüllülükle evet demeye hazırsınız. Ekip çalışmaları oldukça etkili. Liderliğinizle öne çıkmak isteyeceksiniz.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Güvenli işlere, sağlam ve denenmiş olanı tercih edeceksiniz. Hedeflerinizde yenilikçi ancak iş hayatınızda sağlamcı bir tavırla ilerleyeceksiniz. Özel ilişkilerde sadakat en önemli olgu haline geliyor.

Aynı gün Merkür, Yay burcunda seyrine başlıyor. Öğrenmeye açıksınız. Eğitimden ticarete ve kendinizi geliştirmeye dönüksünüz.

14 Kasım tarihinde Dolunay, Boğa burcunda oluşacak. Kalıcı, üretken olandan yanasınız. Kazanmak güvende olmak isteyeceksiniz. Ancak her şeyi garanti altına alamayacağınızın farkında olmalısınız. Piyasa şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Aklınız başınızda olmalı, yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi incelemelisiniz. Karşı tarafa da bir söz hakkı tanımalısınız. Enerjinizi kendinizi geliştirmeye yöneltmelisiniz. Farklılık, kalıcılık ve kazanç istiyorsunuz ancak bunun için kendinizi de yenilemelisiniz.

29 Kasım tarihinde Yeniay, Yay burcunda doğacak. Farklı bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. İş, eğitim, öğrenme amaçlı birkaç seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Dünyayı inceleyeceksiniz. Verdiğiniz kararları bu Yeniay etkileyecek. İlişkilerinizi iyi tutmanızı vurgulayacak bu Yeniay. Dünyayı keşfetmeye başlayacaksınız. Becerilerinizi sergileyip elde ettiğiniz bilgilerle harekete geçmelisiniz. İleriye dönük olarak düşündüğün bütün meseleleri dikkatlice inceleyeceksiniz. Kendinize zaman tanımanız gerekebilir. Genellikle kariyer konularında kurallara dönük olarak sizi rahatsız edebilir. Ancak eğer kendinizden eminseniz, bir sorun olmadığını da fark edeceksiniz. Değişim arzunuz aslında toplum içinde kendinizi gösterme ihtiyacınızdan doğuyor. Her şey gönlünüzce olsun.
HAFTALARA GÖRE KASIM AYI
1-6 Kasım arası:
Sevgili Koçlar bu hafta çalışma hayatınız, mutlaka halledilmesi gereken işleriniz, sağlığınızla ilgili konularda sizi destekleyici manevi gücünüz yükseliyor. Bir yandan detayların farkında olarak analizde bulunabilirsiniz diğer yandan ruhunuzu besleyici, sizi canlandırıcı meditasyon, dua, zikir gibi olumlamalara yönelirsiniz. Hayatın farkında olduğumuzda hem işlerimizi düzgün şekilde yaparız hem de bedenimizi, gönlümüzü iyileştiririz. Haftanın tüm görünümleri, başkalarıyla maddi ve manevi ilişkimizin artı ve eksiklerini tespit etmede, bunları yerli yerine koymada yardımcıdır. Ayrıca hayata aktif şekilde katılım, yeniliklerde bulunma yönünde destekleyicidir.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars Kova burcunda seyrini sürdürecek. Özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. Toplumsal ilişkileriniz, amacınıza giden yolda size rehber olacak. İnsanları belli bir amaç çerçevesinde organize edebilirsiniz. İnternet aktif kullanım alanınız olacaktır.
12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. İlişkinizin toplum içindeki yeri, konumu, ciddiyeti, taşıdığı misyonu değerlendirmeniz ve sorumluluklarınız konusunda daha ciddi hareket etmeniz şarttır. İşveren veya iş yaptığımız kişilerle olan ilişkinize dikkat ederek dönemi geçirmekte yarar var. İş başvurularında giyiminizden konuşmanıza kadar duruşunuzla güven uyandırmayı unutmayınız. Dürüst olmak, net bir tavır koymak, isteklerinizi ve yeteneklerinizi öne sürmek yararlıdır. Kazanç konularında da etkili olacak Venüs-Oğlak geçişi, bütçenizin sınırları çerçevesinde hareket etmenin, sorumluluklarınızın farkında olarak parayı idareli kullanmanın önemini göstermektedir. Bu süreçte, seçimlerinizi doğru bir biçimde yapmanız, karşınıza çıkabilecek engellerin üstesinden gelebilmek için güven duygunuzu ayakta tutmanız lazım.

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bu bir keşif sürecidir. Gayet olumlu buluyorum. Bir yandan yeniliklere hevesli olacağız diğer yandan uygulayacağız. Bildiklerimizi başkalarıyla paylaşacağız. Değişimler hayatımızda faydalı şekilde gelişecek. Medya, yayıncılık konularında ihtisas görebilir, içinde yer alabiliriz. Daha çok okuyacağız, fikir sahibi olacağız ve ufkumuz genişleyecek. Eğitimden ticaret hayatına kadar geniş bir alanda hızlanma görülecek. Yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak bizi mutlu edecektir. Merkür-Yay burcu geçişinin dikkat edilmesi gereken gölge tarafları vardır. Çabuk kararlar verilir hemen uygulanmak istenir. Ben, dikkatli bir gözlemde bulunmanızı doğru bilgiye ulaşmak için araştırmanızı tam emin olmadan hayati kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Koçlar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, kazanç anlamında her türlü meselenin sağlamlık, güven ve huzur ilkeleri çerçevesinde ele alınması gerektiğini vurguluyor. İki hafta önceki Yeniayda, başkalarıyla bağlantılı miras, hisse, kredi, vergi, borç-alacak, cinsellik gibi meseleleri derinlemesine gözden geçirmeye başlamıştık. Bugünkü Dolunayda ise, kazancımızı başkalarıyla bölüşüm, paylaşım anlamında duruma bakacağız. Yarar-zarar hesabımızı iyi yapmalıyız. Eğer bir ilişkide veya ortaklıkta sorun varsa, birlikte çözüm yolları aranmalıdır. Benim param-senin paran demek yerine bizim paramız diyerek duruma bakmak gerekiyor. Eğer bu bakış açısına sahip olmadığınız kişilerle iş yapıyorsanız tabii ki dikkatli olunuz. Aynı şekilde siz de, sadece kendinizden yana düşünüyorsanız buna itiraz edecek kişileri karşınızda bulursunuz. Bu Dolunayın Pluto ile olumlu açısı, sizin işiniz, ekmeğiniz, kazancınız söz konusu olduğunda, görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerektiğini işaret ediyor. Hani derler ya, işini bilen kaptan diye. Bu Dolunayın da öz cümlesi böyle.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım- 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, ilgilendiğimiz alanlarda bilgi sahibi olmak, yeteneklerimizi geliştirmek, insanlarla pozitif ilişkiler kurabilmek yönünde gayet faydalıdır. Ayrıca yabancı ülkelerde yerleşim veya kendi ülkemize geri dönüş konusunu tekrar bir ele almak, yolculuklar yapmak, felsefe, yasal konular, yabancı kişilerle ilişki kurmak yönünde de bir etkiyi sahiptir. Bu yılki Güneş-Yay geçişinde Satürn etkisini göz ardı edemeyiz. Bu ilerleme ve genişleme arzumuzun gerçekçi manada ve sorumluluk çerçevesinde ele alınmasında yarar vardır.
Sevgili Koçlar 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, insanın kendini, fikirlerini, yapmak isteklerini özgürce, kendinden emin bir şekilde ortaya koyma arzu ve istekliliğidir. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için kişi evlilik düşünebilir veya partneriyle uyumlu bir ilişkiden yanadır. Ancak bunun baskı ile zorlanılarak mecbur bırakılarak yaptırılmaya çalışılması hoşuna gitmez. Yay burcu Yeniay zamanları bilgi sahibi olmak için uzaklara gitmek, yeniliklerde bulunmak, yazmak, konuşmak, basın-yayın işlerinde çalışmak, yeni tercihlerde bulunmak yönünde aktif kararlar verme zamanıdır. Yeniayın oluştuğu günkü görünümler de bunun işaretçisidir. İçinizde bir şeyler uyanır, zorunluluklar sizi sıkar ve ne olursa olsun sıradan bir yaşam yerine, farklı bir şeyler yapmak isteği yükselir. Ancak ani ve düşünmeden verilecek kararların riskli yanları vardır. Sözgelimi iş bulmadan işten ayrılmak, tecrübeli olmadığınız bir alanda söz sahibi olmaya çalışmak gibi. İlişki, iş, çalışma hayatı, eğitim, farklı bir yerde hayat kurmak, özgür olmak arzunuz varsa, bunların mutlaka alt yapısının güçlü şekilde hazırlanması, ayarlanması gerekir. Karar vermeden önce her bir olasılık gözden geçirilmeli, mücadeleden kaçınmamalı, tercih yaptığınız konuda sabırlı olunmalıdır. Körü körüne bir şeylere atılmak, sonra sıkılıp vazgeçmek sizi yorabilir.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-15-16-19-20-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14
Yeniay : 11-12-13
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 23-24-25-26
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Boğalar, 9 Kasım tarihinde Mars Kova burcunda seyrine başlıyor. Farklı ve sıra dışı hedefler belirleyecek, ekip çalışmalarına yönelecek, işinize yenilik getirmeyi ve öne çıkmayı isteyeceksiniz. İş ortamında farklı bir yönünüzü öne süreceksiniz.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Konusunda uzman kişilere danışıp fikir almaya, işleri nasıl yürüttüklerini öğrenmeye yöneleceksiniz. Güvenilir kişilerle bağlantı kurup sizi hedefe sağlam bir şekilde götürecek yenilikleri önemseyeceksiniz.

Merkür, aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Maddi konuları ön plana çıkartıyor. Ortaklaşa olan işlerinizde hesabınızı biliniz. Risk faktörünü göz önünde tutup iyi niyetinizin suistimal edilmemesi için dikkatli olunuz. Güvenilirliği önemseyin.

14 Kasım tarihinde burcunuzda bir Dolunay oluşacak. Hayatınızda neyin sağlam ve kalıcı olduğunu inceleyeceksiniz. Kendinizi güçlü görme arzunuz o kadar etkili olacak ki, bunu bir dengede tutmak isteyeceksiniz. Sağlamcı olmalısınız ama eğer özel bir ilişkiniz ya da iş ortaklığınız söz konusuysa ilişkiyi nasıl dengede tutmanız gerektiğini ve karşı tarafın isteklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Sakin olmalısınız. Gerekli ikili ilişkilerde dengeyi muhafaza ederseniz bu Dolunay size rahatsızlık vermez.

21 Kasım tarihinde Güneş-Yay burcunda geçişine başlıyor. Doğal olarak bütün isteğiniz borçlarınızı kapatmak ve hesabınızı olabildiğince dikkatli bir şekilde yapmak isteyeceksiniz. Kaliteli bir yaşam isteyeceksiniz.

29 Kasım tarihinde Yeniay, Yay burcunda doğacak. Rehavete kapılmamak lazım. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak fırsatlar veya kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak finansal konularda hesabınızı bilip ödemelerinize dikkat etmelisiniz. Bir anda ani kararlar almak yerine, daha akılcı olmalısınız. Yeniay eğer sakinlikle devam ederseniz yeni olanaklarla karşılaşacağınızı işaret ediyor. İkili ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Hayatta her zaman bir aydınlık olduğunu unutmayın. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI
1-6 Kasım arası:
Sevgili Boğalar bu hafta, sosyal ilişkilerimiz, sunumda bulunacağımız işler, bir araya geleceğimiz kişiler, görüşmelerde başkalarının üzerinde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz. Bu yönde sizi destekleyen olumlu bir manevi güce sahipsiniz. Sanatsal, mistik, yaratıcı tarzdaki çalışmalarınız ilgi uyandırır. Sadece bununla kalmıyor, bu manevi güç size, aşkta ayrıntıların farkında olarak size iyi gelecek tercihi yapmanızda da yardımcı oluyor. Haftanın tüm görünümleri, ikili ilişkide ilerisi adına konuşulması, yeni bir tanışma, kendinizi özel hissetmenizi sağlayıcı güzelliklerin de işaretçisidir.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi, birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.
12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek isterler. Bilgiyi önemserler ve çeşitli insanlarla kurdukları bağ neticesinde fikirlerini açıklarlar. İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Partnerinin aklı başında hareket etmesini isterler. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Bu iki geçiş, düzgün insanlarla bir araya gelmede etkili olacak ve sizi rahatlatacaktır. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize edersiniz. Disiplin ve sorumluluk ister iş ister özel bütün ilişkilerinizde göze çarpar. Kendinizden kuşku duymadan, sabırlı bir şekilde çalışırsınız. İnsanların takdirini kazanmak ve güzellikleri onlarla paylaşmak arzunuz yoğun olacaktır.
12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Boğalar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle burcunuz üzerinde Dolunay, kişisel anlamda kendinizi, hedefinizi, yaşamınızı, yapmak istediklerinizi, duruşunuzu belirlemenizde önem taşıyacak. Siz iki hafta önce özel veya mesleki anlamda ilişkilerinizi yeniden düzenleyecek şekilde derinlikli bir analiz yaptıysanız, bugünkü Dolunayda güven duygusunu yüreğinizin içinde hissedersiniz. Ben doğru bir ilişki yaşıyorum, karşılıklı olarak birbirimize desteğiz ve hayatımızı sağlam temellere dayalı olarak inşa etmişiz diye düşünürsünüz. Eğer bir şeyler sizde veya karşınızdaki kişide endişe yaratmışsa, her iki taraf da bu ilişki hakkında dürüstçe yüzleşmede bulunarak sorunları çözebilirler. Burada önemli olan, birbirinize olan samimiyetiniz, tutkularınız ve güven duygunuzdur. Bunlar olmadan hiçbir ilişkinin ayakta durması mümkün değildir. Ay-Pluto görünümü, bu Dolunayın olgunlaştırıcı etkisini gösteriyor. Yaşanılan ilişkinin, her iki taraf için de önemli olduğunun işaretçisidir. Eğer yalnızsanız, ilişki kriterlerinizi gözden geçirerek çok daha sağlam ve güvenilir tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu Dolunayda soru işaretlerine yer yok. Bir şey ya düzgündür veya değildir. Temeli güçlü olan kalır, zayıf olan biter.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişinde, tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Güneş süresince, öncelikle maddi ve ilişki anlamında elde edilen veya edilmek istenen gelirlerin, bölüşümlerin, borç ve alacakların mutlaka iyi hesap edilmesi gerekiyor. Ancak eşimizin, ortağımızın ve tabii ki bizim de, ilişki ve iş ortaklıklarda derinlikli bir şekilde düşünmemizde yarar var. Bildiğiniz gibi Satürn de, Yay burcunda ilerliyor. Bu durumda öyle fazla açılamıyoruz. Kimseye güvenerek yola çıkamayız. Her türlü finansal meselenin akıllıca, hakkaniyetli, adil, yasalara uygun şekilde ele alınması lazım.
Sevgili Boğalar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, eş veya iş ortağınızdan veya başka bir yolla para, mal, mülk, kredi gibi olanaklarla kendinizi rahatlatma, hayatınızı düzenleme, desteklenme arzu ve istekliliğinizi işaret eder. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için kimileri bu parayı sağlıklı yaşamak için, bazıları bir iş ortaklığı kurabilmek, çocuk sahibi olmak, daha güzel yaşamak, borçlarından kurtulmak amaçlı kararlar için isteyebilir. Ancak bu Yeniayda önemli olan, karşımıza çıkabilecek fırsatları bilinçli şekilde kullanmak veya vereceğimiz kararları dikkatlice gözden geçirmektir. Sözgelimi, nasılsa öderim diye aldığımız bir kredi, daha sonra zorlayabilir. Fazla açılmak, hesabı bilmemek bizi üzebilir. Gelen destekler iyi kullanılmazsa, bir anda avuçlarımızdan kayıp gidebilir. Bu Yeniay, ele geçeni doğru şekilde kullanırsak veya dünyanın türlü hali var, kenarıma bir miktar koyayım diye düşünürsek yararlı olacağını işaret eder. Bir de ortak malların, paraların iş veya özel anlamda paylaşımının adil ve hukuka uygun, vicdani anlamda da yapılmasının faydalı olacağını vurgulamaktadır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-17-18-22
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-19-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16
Yeniay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili İkizler, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlıyor. Hedefe değişik ve sıradışı şekillerde ulaşma arzunuz bu enerjiyle ortaya çıkacak. Dünyadaki, yurtdışındaki trendleri inceleyerek arzularınızı ortaya koyacak ve kendi planlarınızı da çevrenizi ve dünyayı takip ed3erek belirleyeceksiniz. Çevrenizi genişletecek, sizinle aynı meslekte olan kişileri inceleyeceksiniz. Bir şeyler yapmak arzunuz, temel amacınız olacak.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Burada ise hayatınız garanti altına alacak, maddi anlamda güçlü ilişkiler getirecek kişilerle tanışma arzunuz ortaya çıkacak. Proje ve planlara açıksınız ancak, garanticiliği elden bırakmıyorsunuz. Yorucu ve kritiğe dayalı bir dönem olsa da, insanların sizi zor bir duruma düşürmesine izin vermeyeceksiniz. İlişkilerde ciddiyete önem vereceksiniz.

Aynı gün Merkür, Yay burcunda seyrine başlıyor. Burada ise ikili ilişkileriniz ön plana çıkıyor. Hayatınıza maddi açıdan güçlü biri girebileceği gibi, işinizi destekleyecek bir ortak da karşınıza çıkabilir. Çevrenizin ne düşündüğüyle sizin ne düşündüğünüzü sentezleyeceksiniz. Bu sene, ciddiyete dönen ilişkiler ve iş ortaklıkları etkin olacak.
14 Kasım tarihinde, Boğa burcunda bir Dolunay oluşuyor. Bu, mevcutta bulunan durumları korumakla, değişim arzunuzu karşı karşıya getirecek. Özgüven duygunuzu yüksek tutarak hareket etmelisiniz. Stres, huzursuzluk, inatlaşma gibi davranışlardan uzak durup konumunuzu korumalısınız. Başkalarıyla ilişkilerinizi düzgün tutmalısınız. Çevrenizin istekleri de sizin istekleriniz de önemli, bunu unutmayın.

21 Kasım tarihinde, Güneş Yay burcunda seyrine başlıyor. Karşınıza özgürlük yanlısı bir kişi çıkabilir. Bu kişiyi tanımalısınız. Eğer sorunlu bir beraberliğiniz varsa, bu sorunları çözmek için hakkaniyetli bakmanız yeterli olacak. Bu bir iş ortaklığı ise, ortağınızın nasıl biri olduğuna dikkatlice bakmalısınız.
29 Kasım tarihinde Yay burcunda bir Yeniay doğuyor. Hedeflerinizi belirlemelisiniz. Güzel bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkinizi ve iş ortaklıklarınızı maddi ve manevi konularda anlaşıp anlaşamadığınız düşüncesiyle ele alacaksınız. Bir araya gelerek projelerinizi inceleyeceksiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bile durumunuzu ve gelirinizi inceleyerek hareket etmelisiniz. Bu Yeniay, sizi rahatlatıcı ve aktif edici bir nitelikte. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili İkizler bu hafta, iş hayatınızda ilham gücünüz size yoldaşlık ediyor. Bu sayede yetenekli olduğunuz alanda kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Başkaları sizden bir hayli etkilenirler. Kendinizi adadığınız yolda manevi anlamda tatmin olursunuz. Ancak aynı ilgiyi eviniz, ailenizle ilgili konularda da göstermelisiniz. Detaylı, gerçekçi bir şekilde analizde bulunarak, sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. İş-ev arasındaki dengenin sağlanması buna bağlıdır. Sadece dışarıdaki anlık başarılar değil, kalıcı ve güven dolu bir aile hayatına da ihtiyacımız var. Haftanın tüm görünümleri, ideallerimize gerçekleştirmek ve işlerimizi yoluna koymak arzu ve kararlılığımızı işaret ediyor. Karşımıza fırsatlar çıkabilir. Özellikle yeni tanıştığımız birinden özel anlamda etkilenebiliriz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, İkizler için son derece olumludur, ayrıca mutlu oldukları bir enerjidir. Hem yeni arkadaşlıklar edinir, hem de yenilikleri takip edip bilgiler edinebilirler. Bir yanlarıyla keşfe açıktırlar. Diğer taraftan da kendilerini ifade etme anlamında girişimlerde bulunma yönünde kıymetlidir. Yüksek eğitimde olanlar için de gelecekleri tayin etme anlamında bir seçimde bulunma zamanını işaret eder. Girişimci davranacağız. Yolculuklar, grup temasları, organize işler, bir projenin yürürlüğe konması çalışmaları, yeni hedef belirleme, yurtdışı-yurtiçi bağlantılarında bulunabilirsiniz. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz.
12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız. İş ortaklığınız varsa, kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Venüs-Oğlak burcu geçişinde siz İkizler biraz sıkılabilirsiniz. Özgür olamadığınızı, bir şeyleri sürekli köşelemek zorunda kaldığınızı, aşkta aradığınızı bulamadığınızı hissedersiniz. Keyfiniz biraz kaçabilir.
12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

14-20 Kasım arası:
Sevgili İkizler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, şu andaki mevcut sorunlarımızın üzerimizde yarattığı baskı ve bizim de buna karşılık huzur ve güvene duyduğumuz ihtiyacımızdır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, çalışma hayatımız, sağlığımız veya günlük uğraşılarımız, çalışma koşullarımızla ilgili konularda derinlikli bir analizde bulunmamız gerekiyordu. Şimdi bu Dolunayda, bir şeyleri derleyip toparlamak gerektiğini biliyoruz. Eğer biz rahatımıza düşkünlük gösterip, bunları umursamazsak tabii ki çok fazla huzur bulmak mümkün değil. Zamanında yetiştirmemiz gereken işlerimiz varsa, bunları mutlaka bitirmeliyiz. Çok fazla çalışan bir kişiysek dinlenmeye de zaman ayırmalıyız. İş şartları bizi zorluyorsa, riskli işlerden veya yorucu çalışmalardan uzak durmalıyız. Tekrarlayan sağlık şikayetlerimizi bir doktora göstermeliyiz. Dolunayın Pluto ile olan görünümü, yanlış ortaklıklar, yanlış yatırımlar, ödenmesi güç borçlar altına girmemek gerektiğini vurguluyor. Bir diğer husus, size gerçekten faydası dokunan kişiler varsa tabii ki onların da dertlerinde yanında olmanızdır. Tam tersine, zarar veren, sizi stres altına alan, huzurunuzu kaçıran kişiler varsa bunlardan da uzak durmanızdır.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi bu yıl Satürn-Yay geçişiyle örtüşüyor. Bu durumda anlamı da farklılaşıyor. İlişkilerde artık maceracı, gelir geçer tarzda düşünmüyoruz. Tamamen ciddi anlamda hayata bakış açımızdan, geleceğe kadar her noktayı dikkatli ve tedbirli bir şekilde gözden geçireceğiz. Farklı bir dil, din, görüş ve ülküye sahip kişiyle tanışmak mümkün olabilir, bu beraberliği sürdürmek adına mücadele verilebilir. Eş başka bir yerde çalışan, yaşayan biri olabilir. Ancak şunu belirteyim ki, Satürn etkisi ilişkilerde sorumluluk almak, hoşgörülü olmayı bilmek-öğrenmek, ilişkileri yapılandırmak, ciddi düşünmek demektir.
Sevgili İkizler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, ister özel ister iş anlamındaki ortaklık-evlilik-boşanma gibi önemli konular üzerindeki etkin karar verme zamanını işaret eder. Düşünürüz, isteriz, arzularız ve niyetleniriz. Yeniayı yöneten güç Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için tabii ki aşk hayatımız, çocuk meselelerini de ilgilendiren olumlu değişikliklerin, yeniliklerin göstergesidir. Bir düşünürken, iki şeyin birden karşımıza fırsat şeklinde çıktığı vakittir. Ancak ben yine de, Yay burcundaki Yeniayın fazla aktif, heyecanlı, şansımıza fazla güvenme halini biraz daha dikkatli olunması şeklinde yorumlarım. Kaldı ki, bu Yeniayın görünümleri, evlilik, satın alma, kiralama gibi konularda iyi bir analiz yapılması gerektiğini vurguluyor. Çünkü çabuk verilen kararlar, bir o kadar zorlayabilir kişiyi. Birilerine güvenip yola çıkmamak, hesabı iyi yapmak lazım. Fırsat getirici olsa da, bunların geniş zamanda bize yansıyacak artı ve eksilerine bakmak gerekiyor. Sözgelimi bir iş ortaklığında tarafların sözleşme maddeleri, evlilik kararında çok iyi düşünmek, ayrılmayı istiyorsak güvencemiz, bir iş kuracaksak o alanla ilgili tecrübemiz, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak sorumluluk olgularını önemsemeliyiz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-15-16-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18
Yeniay : 15-16-17
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 1-2-3-4-28-29-30
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

 

GENEL BAKIŞ
Sevgili Yengeçler, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlıyor. İşinizin mali urumu, mali konular ve alacaklarınız gibi konuların üzerinde fazlasıyla duruyorsunuz. Eğer evliyseniz eşinizle ya da iş ortağınızla, karşı tarafın ne sunduğuna ve söylediğine bakarak aradaki ayarlamayı ince bir şekilde yapmalısınız. Hemen karar almak yerine etrafınızı dinlemelisiniz.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda olacak. Güvenilir kişilere yöneleceksiniz. Birlikte olduğunuz kişinin baskın olmasından ziyade, onun sevgi, saygı ve güveni tesis etmesini bekliyorsunuz. Karşınızdaki kişinin buyurgan olmamasını istiyor, çalışma hayatınızla ilgili konularda aktif rol alıyorsunuz.

Aynı gün Merkür, Yay burcunda geçişine başlıyor. Bu geçişte ise olabildiğince öğrenmeye, gelişmeye, sindirmeye açık bir ruh halinde olacaksınız. Kendi isteklerinizi yapma arzunuz ve değişim arzunuz ortaya çıkıyor.

14 Kasım tarihinde, Boğa burcunda bir Dolunay oluşuyor. Bu Dolunay, hayatınızdaki kalıcı değerlerle ilgili güzellikleri işaret ediyor. Ortaklıklarınızı ve toplumsal ilişkilerinizi göz önünde bulundurup inceleyeceksiniz. Birlikte olduğunuz kişiler sizi desteklediğinde öne adım atacaksınız.

21 Kasım tarihinde Güneş Yay burcunda olacak. Sağlığınıza ve planlarınıza dikkat etmeli, molalar vermeyi de ihmal etmemelisiniz. Ailenizin ve çocuklarınızın sağlığını da incelemelisiniz.
29 Kasım tarihinde Yeniay, Yay burcunda doğuyor. Dağılmamak, sağlığınızı ön planda tutmak, iş ile ilgili ilişkileri ön planda tutmak bu geçişin önemli bir parçası. İsteğiniz dünyaya açılmak ve kendinizi göstermek. Farklı bir şeyler öğrenmek ve araştırmak odak noktanız olacak. İkili ilişkilerde de size destek olmayan bir partnerle anlaşmak yerine size destek sunabilecek birine ihtiyaç duyuyorsunuz. Özgürlük, güvenden destek alarak önemli bir hale geliyor. Her şey gönlünüzce olsun.
HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Yengeçler bu hafta, kendinize özgü fikirlerinizi, ideallerinizi dış dünyada yaratıcı tarzda faaliyetlerde bulunarak ifade edebilirsiniz. Muhteşem sezgi ve duyarlılığınızla her insanı kendinize bir mıknatıs gibi çekebilirsiniz. Bu sayede altından kalkamayacağınız iş yok. Sizi dikkatle dinlerler. Siz işlerinizi gayet akıllıca takip edebilir, manevi gücünüzle kendinize inanarak yol alabilirsiniz. Bu haftanın tüm görünümleri, aşkı size hediye ediyor. Aşkla yapılan her işin, nasıl da güzelleşeceğini görüyoruz. İlişkinizde iletişim gayet güçlü. Birbirinizi kuvvetlendiriyorsunuz. İş hayatında değişim, yenilenme, farklı bir şeyler yaparak kendinizi ispat etme arzunuz artıyor. Büyük düşünüyorsunuz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Eş veya iş ortağınızın parasal konularda özgür hareket ve karar almak ister. Kendi bildiği şekilde ve kurallara uymayan tarzdaki davranışları sizi rahatsız edebilir. Bu dönemde finansal konularda siz de rahat davranabilirsiniz. Kredi çekimlerinde ve kredi kartı harcamalarında ölçüyü kaçırmamak lazım. Ortaklaşa bir proje için finansör arayışına geçebilirsiniz. Mali paylaşımların, ortaklarla ilgili para alışverişlerinin, maddi anlamdaki her türlü bölüşümün, borçların bizi aktif olarak düşünmeye sevk ettiği bir zaman dilimidir. Yer yer gerginlikler yaratabilir. İş ortağıyla ilgili olan hesaplarımızın gözden geçirilmesi lazımdır. Evlilikte eşle ilgili mali paylaşımların tekrar ele alınması gerekebilir. Bütçenin gereklerine göre hareket edilmesinde fayda vardır. Eşin mali konularda uygulayacağı baskı da bizi rahatsız edebilir.
12 Kasım 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Partnerimiz biraz ciddileşebilir, baskın olmaya çalışabilir. Bekar Yengeçler genellikle olgun, hoşgörülü, yaşça büyük insanlara çekilebilir. Eşimizle sorunlarımız varsa yönetici tavırları rahatsız edebilir. Bu geçişte eşle beraber bakış açıları dengelenmeye çalışılmalıdır. Sorunlu bir beraberlikte ise, partnerle olgun ve ılımlı bir şekilde konuşulmalıdır. İş ortaklığında ciddiyetle her şey ele alınmalıdır. Projeye başlıyorsak, bu projede kimlerle bir araya gelineceğine önem verilmelidir. Bekar Yengeçlerin karşısına olgun ve yaşça büyük insanlar çıkabilir. İlişkide çok büyük problemler varsa bu dönemde gerginlikler yaşanabilir.
12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Yengeçler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, uygulanabilir ve uzun ömürlü projeler üzerinde düşünmenin, hesabını yapmanın ve atılacak adımların sağlamlığına önem verilmesinin işaretçisidir. Eğer problemler varsa, bunları dikkatli bir şekilde ele alarak kime, neye güveneceğimizi tespit etmek için bu Dolunay yol göstericidir. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, becerilerimizi ortaya koymak yönünde derinlikli düşünüp bir karar verdiysek şimdi bunları uygulayabiliriz. Aşk hayatımızın geleceğini ilgilendiren konularda güven, sadakat, huzuru önemseyebiliriz. Çocuklarımız varsa onlarla alakadar olabilir, sağlıklı, mutlu ve rahat yaşamaları için elimizden geleni yapabiliriz. Finansal anlamda bir sponsor arayışına geçebiliriz. Bu Dolunay sizler için zorlayıcı değildir. Sadece gücünüzü aşan, sizi zorlayan ve yoran işlere, ilişkilere, riskli projelere yönelmemeniz için önem taşıyor. Malınız, mülkünüz ve size ait değerleri, sevdiklerinizi baskı altına almayınız. Her şeyin azı karar, çoğu zarar demişler. Dolunayın Pluto ile olan görünümü, ilişkinizin geleceğiyle ilgili konularda ciddi ve tutarlı, derinlikli bir şekilde düşünmenizde etkilidir. Birbirinize baskıda bulunuyorsanız bundan vazgeçiniz. Bilakis, bu ilişkiyi, gelişim, değişim ve dönüşüm yolunda yarınlara taşımak istiyorsanız o zaman elbirliğinde bulununuz.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım- 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, genel olarak bilgilenmenin, kendinizi geliştirmenin, derinlikli düşünmenin işaretçisidir. Beceri ve yeteneklerinize göre iş tercihlerinde bulunuruz. Bu yıl Satürn-Yay geçişiyle örtüştüğü için sorumluluklarımızın farkında olmamız gerekiyor. Bir işi yaparken veya karar verirken boşa kürek sallamayacağız. Zamanımız önemli ve kıymetli. İş hayatımızda düzen, intizam, planlı ve programlı olmaya mecburuz. Sistem de bunu bizden istiyor. Sabır kıymetli ve etrafımızdaki insanlarla iletişimde bulurken ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gerekiyor.
Sevgili Yengeçler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, kendimiz için ve genel olarak hayatımızı ilgilendiren konuları sağlık, verimlilik ve gelişim yönünde ele aldığımız zamanı vurgulayıcıdır. Neler sizi memnun etmiyorsa onu yenileştirmek, hangi konuda bilginizi geliştirmek istiyorsanız o alana yönelmek, bilgi ve tecrübe sahibi olmak için kararlarımızı gözden geçirmek adına bu enerjiyi kullanabiliriz. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediğinden, evimiz, ailemizle ilgili konularda uyumlu, nazik paylaşımlara ve seçkinliğe önem veririz. Yeniayın görünümleri, özgürce işlerimizi yapmak ve buna uygun şekilde günümüzü geçirmek amaçlı kararları işaret eder. Düzensiz olanı terk etmek, verimli olana yönelmek için gayret gösteririz. İlişkimizdeki sorunları birlikte çözmek veya evlilik yaparak düzenli bir hayata kavuşmayı düşünürüz. Yeteneklerimizi geliştirmek, bir işte söz sahibi olmak, rutin sağlık şikayetlerimizi tedavi ettirmek isteği de yine bu Yeniayda etkili olan konulardır. Ancak özellikle evlilik, iş ortaklığı veya toplumsal ilişkilerde belli bir baskı, sizi kısıtlayan ve düşündüren durumlar olabilir. Bu konuda verilecek kararın gayet dikkatlice incelenmesi gerekir.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 9-10-13-14-17-18-22-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20
Yeniay : 17-18-19
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 4-5-6
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Aslanlar, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcu seyri başlıyor. İlişkide karşı tarafın görüş, düşünce ve davranışlarını kendi bakış açınızla ele almak yerine, farklı yönlerden de değerlendirmelisiniz. İletişimi güçlü ve önemli biri konuda tutmalısınız.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlayacak. İş ortağınızla ilişkinizde kendinizi güvensiz hissettiğiniz durumları ele alacak ve bu ilişkinin güvenilirliğini inceleyeceksiniz. İş ortamında ciddiyet ve disiplin ön planda olacak. İşin gereği olan plan ve projelerde, ortağınızla sıkça görüşüp veya toplantı yaparak duruma bakacaksınız.

Merkür de aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda seçeneklerin çoğaldığını fark edeceksiniz. Farklı insanlarla karşılaşıp, yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Yeni ilişkiler kurabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda da iletişimi önemsiyorsunuz. Çocuğunuzun yetişmesinde kendilerini ifade etmelerine ve odaklarını kaybetmemelerine yardımcı olmalısınız.

14 Kasım tarihinde Boğa burcunda Dolunay oluşuyor. Kendi istekleriniz ve başkalarının beklentisi sizin için önemli olacak. Çalıştığınız firma güvenilir olmalı ve sizi tatmin edip huzur vermeli. Aile hayatınızla ilgili konular da dengeye oturacak. Dışarıdan biraz baskı gelebilir, sağlam çalışmanızı belli kaideler içerisinde kazancınızı elde edeceksiniz. Aktif bir şekilde eviniz içerisinde kendinizi ifade edebilirsiniz. İşle ev arasındaki dengeyi güven ve farklılığa açık olmakla kurabilirsiniz. Şu andaki çalışma ortamınızı inceleyeceksiniz. Bir baskı varsa, kazancınız hoşa gitmeyen bir haldeyse kopmaya açık hale gelebilirsiniz. İşinizle ilgili konularda yeni bir adım atmak istiyorsanız, bunun için başka planlar yapabiliyor olmalısınız. Dış dünyanın kurallarına uymalısınız. Böylece Dolunay, bir sıkıntı yaratmayabilir.

21 Kasım tarihinde Güneş, Yay burcunda olacak. Aşkta, yaşamınızda güzellikleri arzuladığınız ve farklılık beklediğiniz bir dönem olacak. Çocuklarınızın kişisel gelişimi sizin için önemli olacak. Aşkta da farklı bir şeyler bekliyorsunuz. Hayatın güzelliklerine kavuşmak istiyorsunuz.

29 Kasım tarihinde Yeniay, Yay burcunda doğuyor. Aşkta bir yenilik arzunuz var, farklı insanlarla tanışabilirsiniz: Öğrenmek ve keşfetmek, kendinizi iyi hissedecek hobilere yönelmek istiyorsunuz. Kendinizi ve becerilerinizi gösterme yönünde dikkatli olmalısınız. İlişkinize yönelip birlikteliğinizin ne durumda olduğunu incelemelisiniz. Bir anda borcun altına girmek yerine hep keşifte kalıp aklınız başında kararlar vermelisiniz. Bir yakınınızdan destek görebilirsiniz. Önümüzdeki iki hafta içerisinde hayatınıza yeni birisi girebilir, bir hobiniz işe dönüşebilir. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Aslanlar bu hafta başkalarıyla olan bağlantılarda, ne fazla iyi niyetlili ne de endişeli, kuşkulu düşünmenin faydası yok. Gönlünüzden geliyorsa birlik ve bütünlük içinde paylaşımda bulunabiliriz. Ancak gelmiyorsa kendimizi zorlamanın anlamı yok. Önemli olan sağlıklı paylaşımdır. Bunun dışındakilerin kimseye faydası yoktur. Kredi, miras, nafaka, mal, mülk konularında başkalarının bize sunduğu ile bizim beklentimiz farklı ise, bunun üzerinde iyi bir muhasebede bulunmak şarttır. İhtiyaçlarımızı bütçemize uygun şekilde düzenleyelim. Emeğimizin, hakkımızın karşılığını istemek hakkımızdır. Haftanın tüm görünümleri, aile yaşamımız, çalışma hayatımızda sağlıklı paylaşımdan yana olduğumuzu gösteriyor. Yeni ve heyecan verici güzel gelişmeler yaşanabilir.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Farklı ve genelde kurallara uymayan tarzda ilişkiler yaşanır. Böyle bir hayatınıza girebilir veya siz özgür hareket etmeyi tercih edersiniz. Kolayca aşık olan partner, ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. Bazen oldukça ateşli davranır bazen de varlığı ve yokluğu belli değildir. Keyifli zamanlar geçirilir. Ancak bu evliliğe veya uzun süreli beraberliğe dönüşmez. Uzun süredir birlikte olanlar dahi partnerinin sıra dışı davrandığını hissedebilir. İlişkisinde problem yaşayan Aslanlar, bu dönemde partnerin kendisini biraz daha fazla öne almak istediğini görecektir. Kişi problemleri kaldıramayacağına dair sinyaller verebilir, bu da Aslanlar için yorucu olabilir.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Aslanlar için çalışma hayatıyla ilgili konular önemli olmaya başlar. Kendimizi hangi iş alanında veya konuda göstermek istiyorsak, liderlik arzumuz, sorumlulukları gerçekleştirme azmimiz yüksektir. Ancak bir o kadar da bazı belirsizlikler olmaktadır. Bu geçiş bazı konuların derlenip toparlanması gerektiğini işaret etmektedir. Karamsarlık söz konusu olabilir. Çalışma hayatınızda ilişkilere önem vermek gerekiyor. Pek sevimli kişilerle karşılaşmazsınız. Çoğu mesafeli ve sadece iş münasebetiyle konuştuğunuz kişiler olacaktır. Biraz sakin olup detaylara bakarak hareket etmekte fayda vardır.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Sürpriz yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Bir anda hayatınıza dahil olan bir kişi veya bir gelişme sizi canlandırır. Hevesli olacaksınız. Tabii ki gerektiğinde olasılık hesabı da yapacağız. Fikirlerimiz, bakış açımız, inanç ve prensiplerimiz, aşk hayatımızla ilgili konularda bir hayli etkili olacak. Ayrıca dış dünya ile olan temaslarımızda biz neyi hedefliyor ve neye inanıyorsak ona göre kararlar vermek isteyeceğiz. Birilerine göre değil kendimize göre hayatı ele alacak ve ifade edeceğiz. Her konuda mutlaka bir söz edecek, başkalarıyla bu bilgileri paylaşacak fakat birileri yanlış bulduğunda içerleyeceğiz. Bilgimiz yetersizse, tecrübemiz kafi değilse, bir de kendimize güvenimiz çok ileri derecede ise öğrenmeye çalışmalı, ben biliyorum dememeli, eksiklerimizin de farkında olmalıyız.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Aslanlar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, mesleki statümüz, işveren konumundaki kişilerle ilişkimiz, ailemiz ve yaşamsal konulardaki hedeflerimizin kalıcı ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Dolunayda, ailemiz ve evimizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşmıştık. Derinlikli bir analizde bulunarak mal, mülk, miras gibi meseleleri gözden geçirmiştik. Bu Dolunayda, gerçekçi, uzun vadeli ve uygulanabilir plan ve projelere, işlere yönelmeliyiz. Çünkü huzur bulmak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmak buna bağlı. İşimizde sorunlar varsa, yanlış hedeflere yönelmemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmekte yarar var. Her şeyi sürekli olarak didiklemek, geçmiş meseleler üzerinde durup kendinizi huzursuz etmek ne kadar yanlış ise, inatçı tavırlar, öfkeli tepkiler, değişime kapalı durmak o denli yanlıştır. Bu Dolunay bir değişim, dönüşüm ve yenilenme kararını işaret ediyor. Başka bir yere taşınabilirsiniz, iş yerinizi değiştirebilirsiniz, evinizi yenileyebilirsiniz, alıştığınız bir yerden başka bir yere tayin olabilirsiniz. Bütün bunlar cesaret ister. Eğer gerekiyorsa siz de buna inatla karşı durmamalısınız. Dolunayın Pluto ile görünümü, sağlık, çalışma hayatı, ailenizle ilgili konularda gerçekçi ve şartlara uygun düşünmenin, sorunları veya yapılması gerekenleri akıllıca ele almanın önemini vurguluyor.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, aşkta daha ciddi hareket etmeyi ve düşünmeyi sağlıyor. Bunun nedeni, Satürnün buradaki etkisidir. Öyle kolay kolay ilişkilerde her şeyin emrimize amade olduğunu söyleyemeyiz. Aşkta fikren anlaşmak kadar sorumluluk ve hoşgörünün de yeri ve önemi büyüktür. Kaldı ki, Satürn burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı için, yaşça olgun kişilere daha fazla çekilirsiniz. Birbirinize verdiğiniz önem, farklı görüşlerinize saygı göstermenize bağlı olarak gelişecektir.
Sevgili Aslanlar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, hayatı güzelleştirici, aktif hale getirici, canlandırıcı ve ferahlatıcı yeniliklere kavuşmak, tadını çıkarmak arzunuz ve kararların işaretçisidir. Kendinizi ortaya koymak hevesi, aşkta, yakın çevrenizle olan bağlantınızda, sağlığınız ve başkalarıyla ortaklaşa iş ve ilişkilerinizde bir hayli yüksektir. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, iletişim ve yakın bağ kurabilme gücümüz bir hayli yoğun. Eğitim, ticari, hayat felsefemiz sadece kendimiz adına değil, başkalarının da adil bir düzende, seçkinlik ve huzurla yaşaması içindir. Çocuklarımız veya çocuk sahibi olma arzumuz bu Yeniayda ele alınacak konular arasında yer alır. Maddi koşullarımıza göre gözden geçirelim. Yeniayın görünümleri yapılacak bir değişikliğin gayet sakin ve sorumluluk çerçevesinde ele alınması gerektiğini, yenilik düşünüyorsak bunun alt yapısının mutlaka sağlamlığına bakılmasının önemini vurgulamakta. Mevcut işimizde planlı ve disiplinli çalışmak, bazen de yoğunluk zorlayıcı etkenler ise, tabii ki iyileştirme yönünde düşünmek lazım. Sonuçta hiçbir şey sağlığımız kadar önemli değildir. Karşımıza bir fırsat çıktığında iş ortamı ve haklarımız konusunda taviz vermeyelim. Bütçemize özel önem verelim. İhtiyaçlarımızı alırken, uzun ömürlü olanı tercih edelim. Bunlara dikkat edersek, doğru kararlar almış oluruz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-15-16-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22
Yeniay : 19-20-21
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 6-7-8
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Başaklar, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlıyor. Yenilikçi bakış açısı ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak sıra dışı adımlar atmanız mümkündür. Ekip çalışmalarını önemserseniz oldukça verimli geçecek bir Mars-Kova geçişi sizi bekliyor.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda ilerleyecek. Aşk ilişkinizi kritik ederek sağlamlık, güvenilirlik, saygı ve sevgiyi ön plana çıkartacaksınız. Çalışma hayatı ve günlük tempoda sıradışı şeyler ararken ilişkilerinizden güvenilirlik bekliyorsunuz.

Merkür de aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Evinizde de bir hareketlilik olacak. Satın alma, kiralama, taşınma gibi konular gündeminizde yer alabilir.
14 Kasım tarihinde Boğa burcunda Dolunay oluşuyor. Güven arzunuz gayet yükseliyor. Gelir getirici, kazandırıcı olanın önemsendiği bir zamandayız. Alternatif yollar, yöntemler arayabilirsiniz. Bu Dolunayda ayaklarınızın sağlam basması sizin için önemli olacak.

21 Kasım’da Güneş, Yay burcunda ilerleyecek. Evdeki hareketlilik ve maddi konularda da etkili olacak. Planlarınızı yürürlüğe koymak isteyeceksiniz.
29 Kasım’da ise Yay burcunda Yeniay doğacak. Ev ve ailevi konularda değişimi işaret ediyor. İkili ilişkiler ve aşk hayatınızla ilgili konularda sizi rahat ettirecek bir Yeniay bu. İleriye dönük düşüneceksiniz. Bu Yeniay’ın bir diğer özelliği ilişkilere aktif bir gönüllülükle sizi açık kılmasıdır. Birden fazla seçenekle karşılaşabilirsiniz. Baskıya gelmemek, sıradan ve aynılaşan hayatı kabul etmemek istiyorsunuz. Bunu da en çok ailenizle ve yerleşim yerinizle ilgili konularda göreceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Başaklar bu hafta ikili ilişkilerde sevgi, şefkat duyguları yükseliyor. Çiftlerin birbirine karşı ilgi ve empati duygusuyla yaklaştığını görüyoruz. Bir beraberlik nasıl olmalı, nasıl sağlıklı sürdürülmeli, geleceğe dönük ciddi anlamda ne gibi kararlar alınmalı sorularına cevap buluyoruz. Burada önemli olan, aranızdaki birlik ve bütünlüğün güçlendirilmesi halidir. İlişkinin durumuna göre tespitlerde bulunulur. Kimi yeni tanışmış, bazısı evlenmeye karar vermiş, kimi veda etmek üzere olabilir. Ancak burada asıl önemli nokta, ortak gönül birliğidir. Buna açık olanlar kazanır. Haftanın tüm görünümleri, ilişki, yakın çevre, aşk hayatınızla ilgili konularda yaşanacak güzel gelişmeleri işaret ediyor.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, özgür olmak isteriz. Dokuz altı işlerle günün sınırlanmasından hoşlanmayız. Ekip halinde bir proje çalışmasına girebiliriz. Gönüllü çalışmalar da bu süreçte ön plandadır. Kronik sağlık şikayetlerimizi tekrar bir kontrol ettirmekte yarar vardır. Vücudu gevşetici egzersizler yararlı olur. Böylece enerjimizi doğru yönde kullanabiliriz. İşimizde tatmin olmak duygusu bu geçişte son derece önemli olacaktır. Farklı olan yeteneklerini, projelerini, tasarımlarını öne sürmek isteyen kişiler için bu tarih olumludur.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu seyirde aşk ciddileşiyor. Bizim de bakış açımız özellikle partner konusunda daha dikkatli olmaya dönüktür. Başaklar zaten mükemmeliyetçi olduğu için, doğal olarak daha seçici davranırlar. İş hayatında da yeteneklerimizi daha iyi nasıl değerlendirebileceğimiz hususunda dikkatli seçimlerde bulunuyoruz. İlişkilerde bir yanıyla ortaklık kurmaya çalışıp, güzel bir birliktelik yaşamayı önemsiyoruz. Ancak karşımızdaki insanın tutarlı duruşuyla güven uyandırması gerekmektedir. Mevcut ilişkimizin ilerisi için güven vaat edip etmediğini de değerlendireceğiz. Bekar Başaklar, bu süreçte genelde partnerin biraz daha olgun hareketlerine dikkat ederler, yaşça büyük partnerlere yönelme durumu olabilir.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa orada yerleşmeyi mi? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır. Bu geçiş Zihnimizin fazlasıyla çalışmasına neden olur. Mükemmeli isteyen biz, daha fazla derinlikli düşünmeye, her durumu duyarlı bir şekilde incelemeye, çok fazla okumaya, çok fazla öğrenmeye çalışırız. Ancak bunun sınırını bilmezsek, dağılırız, dalgınlaşırız, çabuk unuturuz, stres yükleniriz.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Başaklar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, eğitim, ticaret, akademik düzeyde çalışmalar, uzmanlaşma, inancımız ve hayatın geneline bakış açımız olarak durduğumuz yönü tespitte önem taşır. Alıştığımız çevrenin dışına çıktığımızda bilgi ve tecrübemizin düzeyini daha net anlamış oluyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda yaşadığımız çevre ve mevcut şartlarımız bize gelişimimiz anlamında ne kazandırıyor, ne kaybettiriyor ve ne yaparsak sağlıklı bir yol belirleriz diye düşünmüştük. İşte şimdi yeterliliğimizi ölçmekteyiz. İş girişimde bulunduysak onun haberini alabiliriz. Uzakta yaşayan bir akrabamızdan finansal bir destek görebiliriz. Kendi başımıza bir şeyler başarmak için mücadele veririz. Finansal anlamda bir işimizi halletmek için girişimde bulunabiliriz. Medya, hukuk, ticaret, iletişim ve finansla iç içe olan bir kamu kuruluşunda göreve başlayabiliriz. Bir işimiz için, kısa bir yolculuğa çıkabiliriz. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü, hayata bakış açınızı güçlendiren, sizi moral ve motivasyon anlamında destekleyen kişilerle karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Huzur ve güven olgusunun ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu duyumsarız.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, aileniz ve yuvanızı ilgilendiren konularda bu yıl ciddi bir şekilde düşünmenizi sağlar. Sorumsuz davranılmamalı, yapıcı olunmalıdır. Evin içinde problemler varsa, bunlar ancak inançla, hoşgörüyle çözüme kavuşabilir. İnsanlarla birlikte çalışabilme, bütünleşme yolunda bize kuvvet veriyor. İşimize geleni saptadığımızda, onun iyice kritik ederek, yönümüzü kolayca belirliyoruz.
Sevgili Başaklar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, ailemizi, evimizi, ilişkimizi, finansal konuları önemsediğimiz, huzur, barış, uyum ve sağlıklı olanı arzuladığımız, bu olgular çerçevesinde durumumuzu gözden geçirip, kararlar aldığımız zamanı işaret ediyor. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, finansal kazancımızdaki olumlu değişimler tabii ki, kararlarımızı uygulamada bilhassa önem taşıyor. Zaten Jüpiter bu geçişiyle size şans verici fırsatlar getirdiği için, bazen dikkatli şekilde paramızı harcarız bazen de hiç önemsemeyiz, abartırız. Ancak bu Yeniayda pek öyle abartmadan duruma bilinçli bakmamız yerinde olur. Sözgelimi bir ev alımı söz konusuysa, geri ödemelere, faizlere bir bakalım. Kiralamayı düşünüyorsak, kontrat şartlarını gözden geçirelim. Evlenmeyi düşünüyorsak veya ayrılmayı, bunun bize artı ve eksilerine bakalım. Aceleyle karar vermeyelim. Elimize geçeni uygun ve ilerisi adına değerlendirelim. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım. Yenilik hevesimiz yüksek demiştik. Ancak yeniye yer açarken, eski yaşadığımız tecrübeleri de unutmayalım. Ailemizle ilişkimizde birbirimizin görüşleri, kararlarında destek olmaya çalışalım. Eğer bir sorun varsa, bunu abartılı ifade etmekten kaçınalım. Çözümcü olalım.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-14-17-18-22-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25
Yeniay : 21-22-23
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 8-9-10-11
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Teraziler, 9 Kasım tarihinde Mars Kova burcunda seyrine başlıyor. Farklı ve sıradışı bir şeyler yapma arzunuz ön plana çıkacak. Yeniliğe açık olup farklı bir şeyler yaşama arzunuzu önemseyeceksiniz. Öne çıkmak ve fark yaratmak isteyeceksiniz.

12 Kasım tarihinde Venüs-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Özellikle ailevi konular üzerinde dikkatlice düşünmelisiniz.
Merkür de aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Aile içindeki sevgi, saygı ve güveni koruyarak adım atacaksınız. Canlanmak ve kendinizi ifade etmek açısından oldukça etkileyici. Yabancı dil öğrenmek, bu geçişte mümkündür.

14 Kasım tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay oluşuyor. Mali konular üzerinde birilerinden bir şey bekliyorsunuz ancak harcamalarınızı kontrol altına almazsanız yanlış yapma ihtimaliniz yüksek. Evinizle ilgili herhangi bir konuda masraf yapabilirsiniz. Çok iyi şekilde gözden geçirerek harcama yapmalısınız. Belli bir çerçeve içerisinde düşünüp maddi durumunuza dikkat etmelisiniz.
21 Kasım tarihinde Güneş Yay burcunda seyrine başlıyor. Yeni insanlarla tanışmak, sosyalleşmek, yeni yerler görmek için bu bir fırsat olacak. Güneş Yay le harekete geçip her konuda kendinizi ifade edebileceksiniz.

29 Kasım tarihinde Yeniay Yay burcunda doğacak. Bir çevre değişimi olabilir. Aile hayatından evinize kadar bir değişim ve yeniden gözden geçirme mümkün olacak. Geçmişte yaşadıklarınızı sürekli düşünmek yerine sosyal ilişkilerinize dikkat vermelisiniz. Kendinizi sosyal ilişkilerinize odaklayın. Ev hayatınızı değiştirecek satın alma gibi konuları analiz edin. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Teraziler, bu hafta ruhsal ve bedensel anlamda sağlıklı olmanın büyük bir zenginlik olduğunu düşüneceğiz. Hem kendimize, ruhumuza iyi gelen çalışmalara, iyileştirmelere yöneleceğiz, hem de bizi endişelendiren meseleleri gerçekçi bir şekilde analiz edeceğiz. Özlem ve hayallerimize ulaşmanın öncelikle zihnimizi arındırmak, kendimize güvenmekten geçtiğini bilelim. Haftanın tüm görünümleri, maddi açıdan güçlü olmanın tabii ki önemli olduğunu ancak insanlarla yardımlaşma ve onlara da destek olmanın manevi kıymetini vurguluyor. Yolculuk, bilgilenme, gezmek, görmek, yeni insanlarla tanışmak, güzel fırsatlarla karşılaşmak açısından hoş bir hafta diyebiliriz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreç bir yanıyla aktif bir şekilde aşkı yaşama arzumuzu diğer yanıyla özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. İlişkilerde arkadaşlık olgusu, farklı bir şeyler yapma isteği ön planda olacaktır. Bireysel yapımızı koruyacağız. Bir başkasının onu ele geçirmesine, yönetmesine izin vermeyeceğiz. Bu Teraziler için çok önemli olacak. Birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alacağız. Ancak bir şeyi yapmak istemediğimizde DUR sinyalini vereceğiz.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Bu geçişte, ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Teraziler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, başkalarıyla olan her türlü mal, mülk, para, emlak gibi paylaşımlarda güven, teminat, istikrar, huzur olgusunun önemini vurguluyor. Kafamızda soru işaretleri olsun istemiyoruz. Ancak biz de aynı şekilde bunu hissettirmeliyiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, kazanç elde etme amaçlı ortaklıklar üzerinde durmuştuk. Kimden ne gibi gelişler olur, nasıl bağlantılar kurmalı, ortaklaşa düşünürken aslında kendi payıma düşen nedir? Gibi sorular kafamızın içinde dolaşmıştı. Şimdi bu Dolunayda, hem kendi isteklerimizi hem de başkalarının bizden beklentilerinin farkında olarak duruma bakacağız. Doğrusu da budur zaten. Ev kredisi çekmek, borçların tahsilatı, ödemeler, ailemizin ihtiyaçlarını göz önüne alırsak, gerektiğinde almak kadar vermenin de önemini biliriz. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlendirici, destekleyici paylaşımları vurguluyor. Ailenizden yardım görebilirsiniz, Ortaklarınızla parasal meseleleri konuşarak sorunları aşabilirsiniz. Ailenize ait bir mülkün satışı ve paylaşımı konularında anlaşabilirsiniz.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, aynı alanda etkili Satürn-Yay geçişiyle örtüştüğü için, yakın çevrenizle olan ilişkinizde olumsuz tavırlardan, hoşgörüsüz yaklaşımlardan kaçınılmalı, sorumlu bir birey gibi davranılmalı, farklı görüşlere saygı gösterilmelidir. Bu görünüm iletişimde belli bir sınır içinde ancak birbirinize kulak vererek dinlemeyi gerektirir. Satürn burcunuzla uyumlu görünüm yapacağı için, istenirse pekala yapıcı düşünülerek birlik ve beraberlik kurulmuş olur.
Sevgili Teraziler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, yenilikleri hevesli bir şekilde ele almak, iletişimde bulunmak, öğrenmek, gezmek ve öğrendiklerimizi başkalarına ifade etmek arzumuzu işaret ediyor. Değişiklik ihtiyacı bir hayli yoğun ve çevre değişiminde bulunma isteğimiz gayet yüksek. Yeniayı yöneten güç Jüpiter burcunuzda ilerlediği için tabii ki keyfinizi yerine getiren fırsatlarla karşılaşmanız gayet mümkün. Şanslı bir zamandasınız. Bu Yeniayın görünümlerini göz önüne aldığımızda, hakikaten çevre değişiminin size iyi geleceğini söyleyebiliriz. İş hayatından özel yaşamınıza kadar bir çok alanda bunu istediğinizi, psikolojik anlamda tebdili mekanda fayda var sözcüğüne uygun kararların alınabileceğini görüyoruz. Bu kararlar sağlıklı bir yaşam sürmek yönünde olumludur. Böylece ev içindeki baskıdan, sorumluluklarınızdan bir parça uzaklaşmış olursunuz. Sizin için bu Yeniayda moral ve motivasyonun yükselmesi için, çevrenizden göreceğiniz destekler de önemlidir. Eğer evde bir sorun, ilişkinizde bir problem veya işinizde bir sıkıntı varsa, bu Yeniayda siz de kendinizi iyice gözden geçirerek, ihtiyacınızın ne olduğunu tespit edebilir, bunlara çözüm bulmak için düşünebilirsiniz. Verilecek kararların özünde yenilenme, rahatlama, canlanma olgularının etkili olacağını söyleyebilirim.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-15-16-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-17-18
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28
Yeniay : 23-24-25-26
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 11-12-13
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

 

GENEL BAKIŞ
Sevgili Akrepler, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlıyor. Evinizde yenilikler istiyorsunuz. Ailenizin sizi özgür bırakmasını istiyorsunuz. Hobilerinize, spora yoğunlaşmak isteyebilirsiniz.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Yakın çevrenizi mercek altına alıp onları gözlemleyeceksiniz. Meseleleri ciddiyetle ele alacaksınız. Güvenilir olup olmadıklarını sorgulayacaksınız.

Merkür aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Maddi kazanç arzunuz biraz artıyor bu dönemde. Çabuk harcamaya da eğilimlisiniz, dikkatli olmanızda yarar var.
14 Kasım tarihinde karşıt burcunuzda bir Dolunay oluşacak. Güneş burcunuzda olduğu için baskın olmak isteyeceksiniz. Kendi arzularınızı ifade etmek isteyeceksiniz. Ancak Dolunay Boğa burcunda oluştuğu için partnerinizin düşüncelerini de dikkate almalısınız. Sorunlu bir ilişkiniz varsa anlaşma olasılığınız yüksek. Karşınıza çıkan yeni bir ilişki ihtimalinin ise size güven verip vermediğini incelemelisiniz. Bu Dolunay çok rahatsız edici olmayacak. Sakin olmanız yeterli.

21 Kasım tarihinde Güneş, Yay burcunda seyrine başlıyor. Mali konular etkili olacak. Yatırım amaçlı adımlar atarken piyasanın durumuna bakmalısınız. İlişkiniz gizli saklı yürüyorsa iki tarafın da kesenin ağzını açması gerekebilir. İkili ilişkilerde mali konular ön plana çıkabilir.

29 Kasım tarihinde Yeniay, Yay burcunda doğuyor. Para kazanma arzunuzun ve harcama isteğinizin yükselmesi demek bu. Kısa bir gezi ya da hobileriniz için para harcayabilirsiniz. Biriyle tanışabilir ya da ilişkinizde yeni bir seyahat hazırlığında olabilirsiniz. Bu Yeniay, iki şeye dikkat etmenizi istiyor: planlarınızın aksamaması ve maddi anlamda zor durumda kalmamak. Bunlara dikkat edin. İş hayatınızla ilgili meselelerde de sıkıntıya gelemediğiniz için kopuşlar olabilir. Tercihlerinizi düşünerek yapın. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Akrepler bu hafta, idealinize uygun şekilde çalışmanın, verimli olacağınız alanlarda kendinizi göstermenin gücünü hissedeceksiniz. İnsanlara destek vererek, birlik ve bütünlük duygusu içinde ilerleyebilirsiniz. Hayatın güzelliklerini birlikte paylaşmanın lezzeti ne de güzeldir. İster özel bir yakınlaşma ister iş için bir araya gelinme şeklinde olsun, önemli olan yaşama katılımdır. Haftanın tüm görünümleri, size aşkla sarmaş dolaş olmayı, aşkın derinliklerinde güzellikleri keşfetmeyi sunuyor. Beden ve ruh birbiriyle nasıl da güzelce kaynaşıyor. Önceliklerimiz ve ihtiyaçlarımızın farkında olarak girişimde bulunabiliriz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içinde özellikle birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. Eş veya anne-baba fark etmez. Bu dönemde kimsenin kimseyi denetlemeye, baskı altına almaya hakkı yoktur. Zaten böyle bir şeye de izin vermezsiniz. Partnerle aynı ortamda yaşama fikri sürecin hoş yansımaları arasındadır. Fakat belirttiğim gibi, bireysel hedefler ve kararlar her iki taraf için de kendine dönük şekilde düzenlenmelidir. Arkadaşça birbirinize yanaşmanızda fayda vardır.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu dönem disiplin edicidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz. Venüs-Oğlak geçişi sizden yaşça büyük kişilerle kurulacak ilişkileri veya mevcut ilişkinizde ciddiyetin simgesidir. Çevrenizde bulunan kişilerle iş ilişkilerinizi güçlendirir.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Akrepler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunayda, ilişkinizin hayatınızdaki önemi, güven, kalıcılık, duygusal bağlılık gibi konular üzerinde bir hayli durabilirsiniz. Var olanı korumak arzunuz, sorunların üstünü kapatmak anlamında olmamalıdır. Eğer bu beraberlikte her iki taraf da, sadece kendini düşünüyorsa, ortaklaşa bir yaşamın sürmesi mümkün olmaz. Ancak şunu da belirteyim. Ben bu Dolunayın gerçekleri gösteren ışığı ve sağlamlık ilkesi çerçevesinde hareket edilmesini sağlayan gücünü beğendim. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, hem kendimizi şöyle bir derinlikli gözden geçirmiş hem de ilişkilerimize bir bakmıştık. Ancak merkezde biz vardık. Ne kadar mutluyuz, ne kadar tatmin oluyoruz, neler hayatımızda önem taşıyor ve ne gibi adımlar atmak istiyoruz. İşte bugün ilişkimizi, yakın çevremizde bulunan kişileri, güven duygumuzu test edeceğiz. Görülüyor ki, gerçekten ortaklaşa sevgi alışverişi, güven olgusunun var olduğu bir ilişki devam edecek. Problemli bir ilişkide ise sorunların nedenleri üzerinde durularak bir çıkış yolu aranacak. Zaten bitmiş, güvensiz, tutarsız bir ilişki sona erecek. Bu Dolunayın Pluto ile olan etkileşimi, vereceğimiz kararların derinlikli gözden geçirilmesini ve başarılı sonuçlanmasını sağlayıcı gözüküyor.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, parasal konularda iyice düşünmemiz ve bütçemizi aşan masraflara dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Harcama meyli genel olarak yükselir. Kazancımız yerindeyse, bol keseden harcarız tabii ki. Ancak ya, sıkıntımız varsa ne olacak? İşte böyle hallerde kredi kartlarına yüklenmek, har vurup harman savurmak tabii ki yanlıştır. Hayatın güzelliklerini yaşamak istediğimiz için, bize mutluluk veren her şeyin peşinden koşarız da, aklımızın ucundan geçmez, sonrası ne olacak. Satürn-Yay burcunda ilerlediğini unutmayalım. Bu nedenle mecburen hesabımızı bilmekte yarar var.
Sevgili Akrepler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, kişinin gereksinim duyduğu ihtiyaçlarını özgürce alım arzusudur. Ancak derinlikli düşünmeyi de ihmal etmez. inceler, araştırır gözüne kestirdi mi alır. Ancak çabucak sıkılması da mümkündür. Kazanç konularında şanslı bir zamandır. Teklifler alınır, fırsatlar ayağınıza gelebilir. Kendinizi daha rahat, mutlu hissetmek anlamında alışverişler yapılır. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, kişinin iç dünyasında ilişki veya genel olarak kendisini rahatsız eden meselelerden uzak durduğu hatta moral duygusunun yükseldiği vakittir. İlerisi adına kararlar alınır, aşkta güzel gelişmeler yaşanır. Mutlu ve keyifli aktivitelerde bulunulur. Yeni biriyle tanışılır. Çocuklarınıza zaman ayırdığınız, onların ihtiyaçlarını satın aldığınız, çocuk sahibi olma konusunda plan yaptığınız zamandır. Dostlarınızdan destek görebilir, işlerinizi sorumlulukla yerine getirebilir, mücadele azminiz yükseldiği için zorlukların üstesinden rahatça gelirsiniz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-17-18-22-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30
Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Yaylar, 9 Kasım tarihinde Mars Kova burcunda seyrine başlıyor. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde harekete geçme ve yenilik arzunuz var. Sıradışı ifade tarzınızı insanlara iletmek istiyorsunuz. Ekip çalışmalarında liderliğe soyunmak istiyorsunuz. Sportif konular da burada etkili olabilir.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda olacak. Mali konularda hesabınızı bilmelisiniz. Garantici olmak istiyorsunuz. Riska almaktan kaçınıyorsunuz. Hedefinizin karşılığında kazanacağınız paranın farkında hareket ediyorsunuz.

Merkür aynı gün Yay burcunda olacak. Dış dünyayla iletişiminizde kendinizi rahatlıkla ifade edebileceksiniz. Bu yönleriyle 12 Kasım, güzel ve verimli bir gün.

14 Kasım tarihinde Dolunay, Boğa burcunda oluşuyor. İş yerinizde huzur bulmak istiyorsunuz. Özgür projeler içinde yer almak, daha farklı şeyler denemek istiyorsunuz. Dolunay’da dengeye ihtiyaç duyuyor, değer verdiğiniz her şeyi sahipleniyorsunuz. Her şeye endişeyle yaklaşmaktan uzaklaşmalısınız. Maddi konularda rahatsız olduğunuz için birçok şeyi kritik edeceksiniz.

21 Kasım tarihinde Güneş, burcunuzda olacak. Güneş’in her yıl bu pozisyona gelmesi, yeni hedefler ve planlar belirlemek için önemli. Epeydir bunalmış olsanız da, dış dünyayla iletişiminiz arttıkça kendinizi ifade edebileceksiniz.

29 Kasım tarihinde burcunuzda bir Yeniay doğuyor. Kişisel gelişim, kendinizi gösterme fırsatınız ve bütün arzu ve istekleriniz bu tarihlerde geçerli. Öncelikle mali konular ve aile hayatınızda bir takım sıkıntılar devre dışında kalıyor gibi görünüyor. Mali gücünüzün nedeniyle zorlu bir ilişki sürdürüyor olabilirsiniz ancak maddi gücünüz arttığı için bu tip sorunlar ortadan kalkacak. Kendi özgür dünyanızı kurabilecek gücünüz var. Farklı bir şeyler yapma arzunuz yüksek. Ancak ne karar verirseniz verin, kariyerinizi ön plana almalısınız. Böylelelikle gayet iyi bir Kasım ayı geçirebilirsiniz.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Yaylar bu hafta, ailemiz ve iş hayatımızla ilgili konularda gerçekçi bir şekilde analizde bulunmalıyız. Önceliklerimizi belirlediğimizde, bunları nasıl elde edeceğimizi ve karşımıza çıkan zorlukları nasıl karşılamamız gerektiğini biliriz. Sistemli ve düzgün çalışmak, sorumluluk bilinciyle günlük işlerimizi yapmak, sorunlarımız varsa bunları çözmek gerekir. Hayal kurmak güzeldir. Ancak hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yaşama katılmak gerekir. Eğer bir şeyler sizi tatmin etmiyorsa, geriye çekilip kendinize acımak yerine, kendinize bir yol ve bir amaç belirlemelisiniz. Haftanın tüm görünümleri, kuruntulu, endişeli, kuşkucu olmanın huzursuzluktan başka bir şey olmadığını, bizzat kazanç elde etmek için mücadeleci olmak gerektiğini işaret ediyor. Böyle olmayı seçenler için fırsatlar kapıda olacak.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aşk hayatınız bir hayli aktif hale gelir. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. Aktiviteler genelde yakın çevrenizle ve belli bir grup içinde daha yoğundur. Çok fazla yabancıyla temas yerine, bildiğimiz dostlarla temas etmeyi tercih ederiz. İnternet üzerindeki paylaşımlar da buna dahildir. Zorlayıcı olan hiçbir şeyden hoşlanmazsınız.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.
12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Yaylar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızın düzene kavuşturulması, sağlıklı, huzurlu hale getirilmesi, kazanç anlamında duruma bakılması ve işlerliği olmayanların ayıklanması yönünde önem taşıyor. Bir de şu önemli. Her zaman her şey bizim istediğimiz tarzda olmayabilir. Önemli olan şartlara bakabilmek ve ona göre kendimizi ayarlamaktır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniay, bir şeyleri denetim altına almak, sürekli endişeli düşünmek yerine moral ve motivasyonumuzu yükseltici aktivitelerin önemini vurgulamıştı. Bunu yapanlar için bugünkü Dolunay, iç huzuru duymanın, sorunları bilinçli şekilde ele alarak çözüm bulmanın işaretçisidir. Tam tersine hala endişe, şüphe, huzursuzluk ve öfke içindeysek veya inatla bir şeyleri sürdürmeye çalışıyorsak kendi kendimizi üzeriz ve stres altına gireriz. Önemli olan kendi huzurumuzu dış etkenlere bağlamamak, güven duygumuzu içimizde oluşturmaktır. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü, iş ve finansal konular üzerinde derinlikli düşünmenizde, günlük hayatınızı düzenlemenizde sizi destekleyicidir.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım saat 23:22 – 21 Aralık saat 12:44 tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu yıl ki geçiş, burcunuzda ilerlemekte olan Satürn ile örtüştüğü için anlamı da değişiyor. Sizi bilgeliğe, hoşgörüye, yapıcı düşünmeye sevk ediyor. Attığınız adımın bilincinde, ilişki kurduğunuz insanları yargılamadan, farklı görüşte olsalar dahi saygınızı, sevginizi ihmal etmeden hem kendinize hem dünyaya karşı dilinizi güzel eyleyebilirsiniz. Kolay mı? Zor tabii ki ancak Satürn-Yay burcu süreci bunu öğrenme, deneyimleme anlamında sizi olgunlaştırıcıdır.
Sevgili Yaylar, 29 Kasım saat 14:18 burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel anlamdaki yeniliklerin kararı, iş veya mali konuların gözden geçirilip uygulanmasında olumlu bir zamandır. Duruma bakılır, incelenir, araştırılır, artı ve eksileriyle ele alınır ve yerine getirilir. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, hedef belirleme, projeler, özgürlük, rahatlık, konfor ve ilişkilerde seçkinlik, adalet ve barış duygusu gayet olumludur. Sosyal çevrenizde değişiklik olur, yeni dostluklar kurulur, geleceğe umutla bakılır. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, değişimin, gelişmenin, mücadele ederek başarıya ulaşmanın, sıkı çalışmanın kariyer anlamında etkisini görüyoruz. İş başvurusu, görüşme, seyahat, toplantılar bu Yeniayda önemsediğimiz konudur. Evimizle alakalı alışverişlerde sağlamlık ve uzun ömürlülük merkez alınır. Ev içinde bir değişiklik arzulanır. Aşkta güven olgusu ve yenilikçi görüş iç içe geçmiş gibidir. Geçici olmasın ancak heyecan verici nitelikte sürsün.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-15-16-22
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5
Yeniay : 1-2-3-4-28-29-30
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

 

GENEL BAKIŞ
Sevgili Oğlaklar, 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlıyor. Aktif ve hızlı şekilde hareket ettiğimiz alan, maddi konular. Limitinizi şaşabilir ancak bunu yenilikler için yapmaya çalışırsınız. Özellikle arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ve sosyal hayatınızda para harcamaya biraz açık görünüyorsunuz. Ancak yine de gelir getirici işlere yoğunlaşıyorsunuz.
12 Kasım tarihinde Venüs, 225 gün sonra burcunuzda seyrine başlıyor. Özellikle ikili ilişkilerde saygı, sağlamlık, bağlılık duyguları ön plana çıkıyor. Her zamanki ciddiyetiniz ve geleneksel düşünceniz ile sağlamlık prensibiniz ortaya çıkıyor. Bu seneki Venüs-Oğlak geçişi, düşündüğünüz kadar olumsuz değil.

Merkür aynı gün Yay burcunda seyrine başlıyor. Geri planda bir plan ve projeyle ilgili hazırlık, bir şeyi hemen bitirebilmekle ilgili çalışmak, kendimizi planlamak ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bir şeyler öğrenmeye, bazı konulara eğilmeye başlıyorsunuz. Ancak bunları kendi içinizde halletmek istiyorsunuz. Bu içsellik zararlı değil.

14 Kasım tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay oluşuyor. Bir yanınızla her şeyi sağlamlaştırmaya çalışırken dış dünyaya baktığınızda bir projeniz varsa başkalarını da kaale almanız gerekiyor. Doyumlu, güven verici, doğru projelere yönelmel,; arkadaşlık ve sosyal ilişkilerinizde de eksinizi ve artılarınızı gözlemlemelisiniz. Hedefinizin neler olduğunu kesinleştirmelisiniz.

21 Kasım tarihinde Güneş, Yay burcunda seyrine başlıyor. Bir şeyleri tetkik edip inceliyorsunuz ve Güneş de bu bölgeye girince hazırlıklar başlıyor. Planlarınız için gerekli olan hazırlıklara, bilinmeyen konulardaki eksiklerinizi kapatmaya çalışacaksınız. Geçmişinizi gözden geçirmeye devam edeceksiniz. Beslenmenize ve vücudunuza dikkat etmelisiniz. Moral motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız.

29 Kasım tarihinde Yay burcunda Yeniay doğacak. İş hayatınızla ilgili konularda pek sabırlı değilsiniz. Arzunuz, iyi bir projenin içerisinde yer almak ve bunların takdirini görmeyi bekliyorsunuz. Yeniay, 2 hafta sonra Güneş yavaş yavaş burcunuzda yol almaya başlayınca rahatlayacaksınız. Çevre ilişkileri ve iletişimde, eğitimden ticarete kadar arzu ettiğiniz her konuda çevrenizdeki herkes güvenilir olup size destek olacak. Adım atmak istediğiniz konu hangisiyse yavaş bir şekilde ve planlı gitmek ile ailevi konularda bazı kopuşlar ya da fevri davranışlara karşı dikkatli olmak gerekebilir. Sabırlı olursanız her şey toparlanacak. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Oğlaklar bu hafta yapmak istediklerinizi iyice belirleyiniz. İş veya özel yaşamınız için gerekli olanları tespit ettikten sonra, kendinize güvenerek yol alınız. Siz bu inançla yol alırsanız, her türlü işin üstesinden gelir, sorunlara çözüm bulur ve başarılı sonuçlar elde edersiniz. Tabii ki zorluklar hayata dair. Ancak bunların kolaylıkla üstesinden gelebilecek gücünüz bu hafta mevcuttur. Gerekli kişilerle görüşmede bulunabilirsiniz. Destek görebilirsiniz. İdeallerinize uygun şekilde tercihte bulunabilirsiniz. Haftanın tüm görünümleri size ilham gücü, kendinizi ifade etme yönünde kuvvet vericidir. İlişkiniz, aile hayatınız ve geleceğinizle alakalı konularda yeni bir sayfa açmaya gönüllü olunuz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Finansal harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Aktif gelirlerimiz olur. Bunlar istikrarlı olmasa da, bu dönemde bütçemizi rahatlatır. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. Yardımlaşma bu süreçte görülebilir. Ufak veya büyük miktarda birilerine destek verebiliriz. Bu amaçla kermeslere katılabiliriz. İnternet üzerinden alışverişler de dönemin etkileri arasında yer alır.
12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki yeni yıla sorumluluklarımız, iletişim ve ilişkiler anlamında istikrarı önemseyecek şekilde adım atacağız. Venüs, ayakları yere sağlam basan, duruşuyla güven uyandıran kişilere yönelmenin işaretçisidir. Bu dönemde saygı görmeyi, umursanmayı, takdir edilmeyi beklersiniz. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel ilişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Oğlaklar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, huzur veren, rahatlatan, maddi ve manevi anlamda güçlendiren, kendimizi iyi ve emniyette hissetmemizi sağlayan güzelliklere yönelmenin işaretçisidir. Önemli olan benim değerlerim, arzularım, sahip olduklarım diye içimizden geçiririz. Kendimize iyi gelen şeyleri yapmaktan keyif alırız. Başkaları da önemlidir ancak bizim duygularımız, hissettiklerimiz bu yöndedir. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, sosyal ilişkilerimiz, hedeflerimiz, başkalarıyla olan bağlantımız yönünde derinlikli bir analizde bulunup, ne isteyip istemediğimizi belirlediysek, şimdi bu Dolunayda girişimde bulunabiliriz. Yetenekli olduğumuz konularda kendimize güvenimiz tam. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir aşkın peşindeyiz. Tutkuluyuz ve kendi hikayemizin kahramanı olmak istiyoruz. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü de bu konuda sizi destekliyor. Sağlam, ciddi, tutarlı bir aşkın işaretçisi olabilir. Güçlü insanlardan destek gerebilirsiniz. Önemli bir girişiminiz başarıyla sonuçlanabilir.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarih aralığında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu biraz da kişinin kendisiyle yaptığı bir iç muhasebedir. Neler bizi zincirlemekte, neler günlük hayatın içinde yormakta? Bunlara da bir bakarız. Eğer bir konuda çalışmamız, projelendirmemiz, organize etmemiz gereken işler varsa, bunlarla ilgileniriz. Bazen içimizde fırtınalar da eser, ne işim var bu dünyanın yüküyle, kahrıyla diye söyleniriz. Güneş-Yay burcu geçişinde, maddi anlamda kendi yağımızla kavrulmamız gerekecek. Borç almak, vermek, kefil olmak veya birilerine güvenip planlar yapmak zor durumda kalmamıza neden olabilir. Bildiğiniz gibi yöneticiniz Satürn de Yay burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, fiziksel ve ruhsal anlamda kendimize özen göstermemiz çok önemli.
Sevgili Oğlaklar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, çoğu zaman ciddi duruşumuz nedeniyle içimizde bastırdığımız özgürlük duygumuzu ortaya çıkartıcıdır. Olumlu ve iyimser düşünmemizi, içsel anlamda yenilenmemizi, hayata geniş bir gözlükle bakmamızı sağlayıcıdır. Evet belki sorunlarımız vardır. Ancak biz dışarıda ve iç dünyamızda toleranslı düşünmeyi başarırız. Hayırlı olanı isteriz. Olmuyorsa bundan bir hayır vardır deriz. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor. Kariyer ve toplumsal yaşantımızda barış ve huzur sağlarken, güçlü kişilerle ilişki kurmayı, sanatsal veya tecrübeli olduğumuz alanlarda gelişmeyi, kendimizi ifade etmemizi, dışarıdan da destek görmemizi sağlıyor. Moral verici gelişmeleri işaret ediyor. Yeniayın görünümleri, güvenimizin yüksek tutulması ve olumlu bir bakış açısıyla yenilikleri karşılamamız gerektiğini gösteriyor. Biz eğer endişeli düşünürsek, kendi bilgimizden, tecrübemizden kuşku duyarsak adım atamayız. Onun için sizin önce kendinizin, yeteneğinizin farkında olmanız lazım. Çevre ilişkileri, bilgilenme konusunda güçlü enerjilere sahipsiniz. Görüşerek, bağlantı kurarak, başkalarıyla temasta kalarak, iletişime önem vererek ne kadar bilgili, zeki ve donanımlı biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Eğer aileniz, eğitim, iş veya çevresel anlamda yeniliklere açık olursanız, bu Yeniay, sizi kabuğunuzdan çıkartır, keyiflendirir ve başarılı kararlar vermenizi sağlar.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-22-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8
Yeniay : 4-5-6
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 17-18-19
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

 

GENEL BAKIŞ

Sevgili Kovalar, 9 Kasım tarihinde Mars, 2 yıl sonra burcunuzda seyrine başlıyor. Hem ikili ilişkilerde, hem yeni işlerde artık daha önde olmaya başlıyorsunuz. Güven duygunuz geri geliyor, iş hayatı ve ikili ilişkilerde ele geçirme azminizi yükselten bir enerji bu.

12 Kasım itibariyle Venüs, Oğlak burcunda ilerleyecek. Özellikle ortada bulunan bir projede kiminle ve nasıl çalışmanız gerektiğiyle ilgili sıkıntıları gidermeye çalışacaksınız. Hemen harekete geçmek yerine kritik yapmakta yarar var. Mars burcunuzda ilerlediği için bu hareket ilişkileri doğru şekilde sentezlemenizi sağlayacak.
Aynı gün Merkür, Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu sizin sosyal ilişkilerinizde etkili. Yaptığınız işi sosyal ilişkileriniz vasıtasıyla anlatma şansı bulacak ve sosyal dünyanızı genişleteceksiniz. Hem yeni hedefler belirleyip hem de hedef ve ürünlerinizi tanıtma şansı bulacaksınız.

14 Kasım tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay oluşuyor. Huzur, güvenlik, sağlamlık arzunuz yükselecek. Ofis çalışmalarınızda da maddi manevi gelir getirecek şekilde gelişecek. Garanti altına almak temel hedefiniz. Ancak dış dünyaya da bakmanız gerek. Piyasanın ve sektörün durumunu da incelemelisiniz. Belli kriterlerinizi sektörün ve ülkenin içinde bulunduğu şartlara göre incelemelisiniz. Güven ve istikrar önemli ancak etrafınızdaki şartları da incelemelisiniz. İş ve evde sabit düşüncelerden uzaklaşmalısınız. Güven duygunuzu önde tutun. Gelecek görmediğiniz işilki ve işlerinizdeki ters gidecekmiş hissini önlemelisiniz. Sadece kontrollü davranmalısınız.

21 Kasım tarihinde Güneş, Yay burcunda seyrine başlıyor. Projeniz içni beklemedeydiniz ve bir şeyler eksikti ve işte burada sosyal ilişkileriniz sayesinde bu eksiklikleri gidermek için harekete geçeceksiniz. Hedefinizle ilgili neler yapabileceğinizi ortaya koymaya çalışacaksınız.

29 Kasım tarihinde Yay burcunda Yeniay doğacak. Yeni bir dönem, yeni bir planlama süreci içerisinden geçiyorsunuz ancak bu Yeniay’da birlikte çalıştığınız insanları incelemelisiniz. Bununla birlikte, yaptığınız işin geleceğinin olup olmadığını da incelemelisiniz. Güvenmediğiniz insanlarla maddi ilişkilere girmekten kaçınmanız yararlı olur. Aşk ilişkilerinizde ya da sosyal ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE KASIM AYI
1-6 Kasım arası:
Sevgili Kovalar bu hafta, ihtiyaçların belirlenmesi ve bunların halledilmesi yoluna gideceğiz. Paramız olsa da, yüksek harcamalardan kaçınalım. Yatırıma yönelelim. Verimli ve üretime dönük düşünelim. Finansal durum sıkışıksa eğer, bunun çözümü için bilinçli tercihlerde bulunmamız gerekiyor. İş girişimleri, görüşmeler için uygun bir haftadayız. Araştırma yapabiliriz. Genel olarak haftanın görünümleri, hangi konuda olursa olsun derinlemesine düşünmeyi sağlayıcıdır. Neye ihtiyacımız varsa, neyi yapmak istiyorsak o konuda odaklandığımızda her işin altından kalkabiliriz.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dış seslere, kurallara kulaklarınızı kapatıp, yüreğinizle baş başa kalmak vaktidir. Geleceğinizle alakalı konularda, güven olgusunun önemi kendini hissettirir. Sadakat kıymetlidir. Kendinizi emniyette hissetmek istersiniz. Siz talep etmedikçe, bana gerekli demedikçe, birilerinin akıl vermesini istemezsiniz. Siz, yaşadığınızı, şu andaki mevcut durumunuzu en iyi bilen kişisiniz. Gönlünüzle, tüm ruhunuzla, aklınızla, olan biteni gözden geçirirseniz sorunlara çözüm yolu bulabilirsiniz.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Kovalar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, aile hayatımız, yuvamız, geleceğimizin maddi-manevi anlamda güvence altına alınması yönünde önem taşıyor. Bu kriterler çerçevesinde duruma bakıyoruz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda iş ve toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda yoğunlaşmıştık. Şu andaki işimizden, hayatımızdan memnun muyuz, bizi tatmin ediyor mu, arzu ettiğimiz yaşamı kurmamıza veya sürdürmemize imkan tanıyor mu diye gözden geçirecektik. Şimdi bugün geldiğimiz noktaya bakacağız. Bu Dolunay, evimizdeki huzurun yeniden tesis edilmesinde, ihtiyaçlarımıza göre bir iş tercihinde bulunmamızda olumludur. Sizi bir şeyler zorluyorsa ve yoruyorsa, üstünüzdeki sorumlulukların ağırlığı altında kalıyorsanız bunları derinlikli bir şekilde ele alarak çözüm bulabilirsiniz. Hayatta sizin için neyin değerli ve değersiz olduğunu, insanın iç huzurunun ne kadar önemli olduğunu hissedersiniz.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, bu yıl Satürn-Yay geçişiyle ile örtüşüyor. Bu da gösteriyor ki, sadece kendimizle alakalı değil, arkadaşlık ve dostluklarımızda da sorumluluklarımız bulunmakta. Biz bunu iş-özel-grup faaliyetleri yoluyla öğreneceğiz, deneyimleyeceğiz. Farklı görüşte olsa da, insanları dilleri, dinleri, renkleriyle yargılamamayı, önce kendimize bakmayı, kendimizi geliştirmeyi bileceğiz. Şimdi sosyal ilişkilerde test zamanımızdır. Ahlaki anlamda olsun, rehberlik etme yönünde olsun, katı prensiplerle dış dünyaya yanaşmayacağız.
Sevgili Kovalar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, yaşadığınız ortam, görüştüğünüz insanlar, maddi kazançla alakalı konular ve planlarınızı uygulama yönünde gayet olumludur. Bir karar verme süreci diyebiliriz. Özellikle size destek olan, takdir eden, ilginç fikirleri olan, bilgili bir kişi olarak görülürsünüz. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter Terazi burcunda ilerlediği için, şans faktörü gayet yüksek. Yaratıcı tarzda becerileriniz, görüşmeler, bazı kişilerle bir araya gelerek fikirlerinizi özgürce ifade etme yönünde enerjiniz gayet güçlüdür. Maddi ihtiyaçlarınız için benim tavsiyem, alışverişlerde uzun ömürlü olanı tercih etmenizdir. İşe yararlığı ve sağlamlığına da bakalım. Yeniayın görünümleri, ilişkinle ilgili konularda mesafe hissi yaratabilir. Tam olarak duygularınızı dışa yansıtmakta güçlük çekseniz de, bu Yeniay, bir çok konuda net bir karar vermenizi sağlar. Bu nedenle, şu yüzden diye söze başlatmaz. Bu konuda şunların yapılması gerekiyor diyerek karar vermenizde etkili olur.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-15-16-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-19-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10
Yeniay : 6-7-8
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 19-20-21
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

 
GENEL BAKIŞ
Sevgili Balıklar 9 Kasım tarihinde Mars, Kova burcunda seyrine başlayacak. İç dünyanızda hedeflerinizi, ilişkilerinizi ve planlarınızı ele almanızı işaret ediyor bu enerji. Geri çekilmeye elverişli ve sıradışı düşünemediğiniz bir dönemdesiniz. Bağımlı olduğunuz, özgürleşemediğinizi düşünebilirsiniz. Plan ve projelerde yeni ve sıradışı şeylere adım atabilmelisiniz. Özellikle psikolojik ve bedensel sağlığınıza önem vermelisiniz. Farklı çözüm yolları bularak sorunlarınızı hafifletmeyi deneyin.

12 Kasım tarihinde Venüs, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Proje ve planlama aşamasında olan işleriniz içni dostlarınızdan destek göreceksiniz. Eski dostlarınıza yönelerek onlardan destek bulacaksınız. Hedefi olan ve sadık insanlara yöneleceksiniz. Bitkinlikten kurtulmaya çalışacaksınız. Hedefsiz hissetmemeniz önemli.

Aynı gün Merkür, Yay burcunda seyrine başlıyor. Para kazanmaya yöneldiğiniz işler de bu enerjiyle birlikte ortaya çıkacak. Aklınızdan geçenleri rahatlıkla paylaşacağınız bir ortamda bulunacaksınız. Bir şeyleri geliştirmek için uğraşacaksınız. Ancak her şeyi bildiğinizi sanmayıp, bildiğinizden de emin olmamaktan kaçınmalısınız.

14 Kasım tarihinde Boğa burcunda Dolunay oluşuyor. Kendi kanıksadığınız yerlerde durma arzunuz bu enerjide rtaya çıkacak. Farklı insanlarla temasa gitmek sizin için önemli. Hiç zorlayıcı olmadığı gibi, dönüşümü işaret eden bir enerji. Bir ekibin içinde yer alıp yeni işlere adım atmak isteyeceksiniz. Kendinize “ben buradayım, bu projede yer alıyorum!” demeniz yeterli. Piyasaya bakmayı da ihmal etmeyin. İlişkilerinizde inatlaşmadan kaçının.

21 Kasım tarihinde Güneş, Yay burcunda olacak. Bütün enerjinizle farklı projelere yönelip harekete geçeceksiniz. Eğer şartlar sizin için olumluysa, yeni v e tanımadığınız işlerden kaçınmayın.
29 Kasım tarihinde, Yay burcunda bir Yeniay doğuyor. Yabancı birileriyle tanışıp yabancı bir şirkette çalışabilir, ya da şirketinizde bir dönüşümle karşılaşabilirsiniz. İş hayatıızda geleceğe dönük düşünürseniz, kazanmaya odaklanabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.
HAFTALARA GÖRE KASIM AYI

1-6 Kasım arası:
Sevgili Balıklar bu hafta ilişkimizle ilgili konularda gerçekçi bir analizde bulunacağız. Mevcut duruma bir bakacağız. Birlik ve bütünlük içinde hareket ederek, birbirinize yaklaşıyor musunuz, el ele ortak kararlar alabiliyor musunuz, geleceğinizi kurmaktan yana mısınız? Bu sorulara evet diyenler için huzurlu bir hafta diyebiliriz. Tam tersine belirsiz, soru işaretleri taşıyan bir ilişkiniz varsa, problemleri çözüme kavuşturmak yerine olanı olduğu haliyle sürdürmeye çalışıyorsanız birbirinize haksızlık etmiş olursunuz. Bekar Balıklarlar için bu hafta hoş gelişmeler yaşanabilir. Hayatınıza biri girebilir, sizde hoş etkiler uyandırabilir. Aşık olabilirsiniz. Finansal ve iş hayatınızla ilgili konularda bu hafta fırsatlar bir hayli fazla.

7-13 Kasım arası:
9 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Balık burcu mensuplarında belli bir durgunluk oluşur. İç dünyalarında mali konuları gözden geçirmek veya bu anlamda neler yapabileceğinizi düşünmek yerinde olur. Kazanımlar, yeteneklerinize göre belirlenmelidir. Hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. Karda yürüyüp izini belli etmeme sürecidir bu. Kişi kendine göre hedef belirler ve buna göre hareket eder. Bu yaşam stilinize, hayatı ele alış biçiminize göre değişir.
12 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak, takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz. Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. İşleriniz bu tarihlerde sağlamlaşır ve başkaları tarafından da takdirle karşılanır. Güçlü, işinde başarılı, sadık, istikrarlı kişileri partner olarak tercih edersiniz.
12 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

14-20 Kasım arası:
Sevgili Balıklar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımız, oturduğumuz şehir, eğitim veya iş hayatımız, kısaca mevcut yaşantımızda güven, istikrar, sağlamlık, huzur ve emniyet duygusunun her anlamda kıymetini vurguluyor. Bu kriterler çerçevesinde mevcut durumumuzu gözden geçireceğiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, farklı bir şeyler yapmak, arzu ve isteklerimize göre yeni bir dünya kurmak istemiştik. Bunu yapabilir miyiz yoksa ne gibi güçlüklerle karşılaşırız bunlar üzerinde durmuştuk. Şimdi gelinen durum, gerçekten ihtiyacınız olan gelişmeler için kendinize zaman tanımanızdır. Her şey hemen yerli yerine oturmayabilir. Ancak bu Dolunay olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Gereksiz inatlaşmaların önüne geçiyor, başkalarıyla uyumlu ve faydalı dostluklar kurmanızı sağlıyor. Sizin bilginiz, deneyim ve tecrübeleriniz başkaları tarafından dikkate alınabilir. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlü kişilerden göreceğiniz desteğin işaretçisi. Fazla hırs yapmayınız. Sonuçta bu Dolunay arzu ettiğiniz gelişmelerin zamanla oturacağını işaret ediyor.

21-30 Kasım arası:
21 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu süreç genel olarak, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabildiğimiz zaman dilimidir. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz.
Sevgili Balıklar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızı ilgilendiren konularda araştırma, düşünme, yenilikleri şöyle bir gözden geçirerek karar verme anlamında önem taşıyor. Kendimize duyduğumuz güven ve yapmak istediğimiz bir şeyden emin olmak çok önemli. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor. Uyumlu, nazik, paylaşımcı insanlara ihtiyacımız var. Ancak bazen, bu kadar iyi niyetli olmanın aslında sakıncalı bir şey olduğunun farkındayız. Bu Yeniayda ilişkimizi gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Görünümlere baktığımızda, özellikle kariyer ve özel hayatımızla ilgili konularda bazen toleranslı düşüneceğiz bazen de mutlu olmakta zorlandığımızı hissedeceğiz. Bir değişim gerekiyor. Çünkü böyle giderse, kendimizi bir şeyler hatırına susturursak, içimizdeki ses daha fazla baskın çıkabilir. Mutlu olmalısın, kendine sahip çıkmalısın diyen bu Yeniay, iş değişikliğinde bulunmak, ilişkimizi düzenlemek, kazançlı çıkmak anlamında bize güç veriyor. Fakat biz, memnun olmadığımız halde, birileri kırılmasın, gücenmesin diye veyahut cesur olmadığımız için kendimizi engellersek, aynı çember içinde dolanıp dururuz. Oysaki büyümek zamanıdır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-17-18-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12
Yeniay : 8-9-10-11
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 21-22-23
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.