2017’nin En Çok Aratılan Moda Markaları

Google’ın 2017 yılı içinde, en çok yapılan aramaları listelemesiyle, yıl sonuna yaklaşıldığının iyice farkına varıldı. Bu listelerden biri de, en çok aranan moda markaları. Google’a göre 2017’nin en çok aranan moda markası Gucci oldu.

Alessandro Michele‘in 2015 yılında kreatif direktör olmasından bu yana yükselişte olan Gucci, Rihanna ve Harry Styles gibi ünlülerin akın ettiği defileleri, yaptığı kampanyalar ve 2017’nin ikonik parçalarından sayabileceğimiz Gucci logolu tişörtüyle listede başı çekiyor. Azımsanamayacak derecede bir sosyal medya gücüne sahip olan Gucci’nin, Kasım 2017’den itibaren koleksiyonlarında kürk kullanmayı bırakacağını açıklaması da, aramalarda en üst sırada yer alıyor olmasını da açıklıyor.

Supreme x Louis Vuitton

İşbirliğinin her iki marka için faydalı olduğunu ispatlayan Louis Vuitton ve Supreme iki ve üçüncü sırada yer alıyor. Bu yıl, Louis Vuitton x Supreme’i saplantı haline getiren sadece moda değildi. Ferrari’sini ve tabutunu Louis Vuitton x Supreme monogram kaplatan birkaç kişi, bu iki markayı kafalarına son derece takmış görünüyorlardı.

Instagram’ın popüler markalarından ve listede yer alan diğer markalara göre ulaşılabilir fiyatları olan Los Angeles merkezli Fashion Nova, Kylie Jenner tarafından tanıtıldıktan sonra yükselişe geçti. Chanel ve Yves Saint Laurent ise beş ve altıncı en çok aranan marka oldu.

YSL’in ardından siyasi duruşlarıyla tanınan iki marka geliyor: Dior ve Dolce & Gabbana. Dior’un tasarımcısı Maria Grazia Chiuri, Chimamanda Ngozi Adichie ve Linda Nochlin’e atıfta bulunduğu sloganlı tişörtler üretti. Dior’un Paris’teki muazzam retrospektif sergisi de, görünürlüğünü artırdı. Dolce & Gabbana ise First Lady Melenia Trump aracılığıyla politik alana girdi. İtalyan moda evleri Valentino ve Moschino ilk 10’da yer alan son iki marka oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.