2100 Yılında İnsan Nüfusu Ne kadar Olacak

Şuandaki günümüzün istatistiklerine bakacak olursak 2013 Yılındaki verilere göre dünya Nüfusu ortalama 7.125 Milyar civarında, birde şu yönden düşünelim bu kadar kişinin dünya üzerindeki kaynaklardan faydalandığı ve hızlı bir şekilde tükettiğini düşünelim. Geçtiğimiz günlerde yeni bir istatistik araştırması yapan Birleşmiş Milletlerin Ekonomi ve Sosyal Kalkınma Bölümü, 2100 yılında dünyadaki insan sayısının ortalama % 70 ila % 80 ölçüde artması beklenir. Verilere göre 2100 Yılındaki Nüfus 9.6 Milyar ie 12.3 milyar arasında yükseliş gösterecektir.

2100-Yılı-dünya-Nüfusu

Bu istatistiklerin üzerinde araştırma yapan Adrian Raferty, yirmi yıl boyunca dünya Nüfusunun 9 milyar civarında kalacağı kanaatine varmıştır. Fakat yeni gelen veriler ise bu oranın en az yüzde 30 civarında üzerinde olacağını belirtti.

İlgimi çeken bu haber başlığı gerçekten düşündürüyor. Bu rakamları kısa bir süre düşündüğümüzde ise, artan insanoğlunun büyük sorunlar ile karşı karşıya kalacağının ispatı anlamına geliyor. Enerji sarfiyatları artacak, gıda tüketimleri artacak genel anlamda özetleyecek olursak var olan bütün kaynakların tüketilmesi kısa bir sürede gerçekleşecek.2014 Yılında dahi araştırma içerisinde olan Asya kıtasının ise 2050 civarında 5 milyar rakamına ulaşacağı ve sonra düşmeye başlaması bekleniyor. Kuzey Amerika ve Avrupa kıtalarının ise 1 milyar nüfusun altında kalacağı öngörülmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.