46 Yok Olan Dizisi Murat-Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

46 Yok Olan Dizisi Murat-Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

 

Ülkemizde çekilen film ve dizilerde pek çok oyuncu rol almaktadır. Bu oyuncularla ilgili sanat dünyasında çeşitli zamanlarda ve ortamlarda tartışmalar yaşanmaktadır. Oyuncuların Konservatuar mezunu veya tiyatro kökenli olmaması eleştirilmesine neden olmaktadır.

Şüphesiz ki tiyatro eğitimi almış veya yıllarını tiyatroya vermiş sanatçıların rol aldıkları filmler, diziler daha başarılı olmaktadır.

Bu çerçevede son dönemde başarılı işlere imza atmış Erdal Beşikçioğlu dikkatleri üzerine toplamaktadır.

erdal-besikcioglu 1

05 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Erdal Beşikçioğlu’nun babasının memleketi Ünye, annesinin ise Ankara’dır. Ankara’da doğmuş olmakla birlikte Erdal Beşikçioğlu; orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır.

 

Üniversite eğitimine 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında başlamış ve 1993 yılında tamamlamıştır. Aynı Devlet Tiyatrolarında oyunculuğa başlayan Beşikçioğlu; Macbeth, Onikinci Gece, Küçük Prens, Zengin Mutfağı, Pazartesi Perşembe, Canlı Maymun Lokantası gibi oyunlarda oynamış, pek çok oyunu yönetmiş ve Bal, Vali, Eve Giden Yol filmlerinde rol almış önemli bir sanatçıdır. Ama Sanatçının adının en çok duyulduğu yapım Behzat Ç. Dizisi olmuştur.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Sanatçı en son alışıla gelmiş dizilerden çok farklı bir profil çizen 46 Yok olan dizisinde Murat karakterini canlandırmaktadır.

Sıradışı bir biyoloji ve genetik Profesörü olan Murat Günay’ın; gerçekleştirdiği intihar girişimi sonucu ağır bir komaya giren kız kardeşi Ezo’yu ayağa sağlığına kavuşturma çabası ve ailenin geçmişte yaşadığı olayların günümüze etkileri ekseninde gelişen dizi, kendine has bir seyirci kitlesi oluşturmayı başarmıştır.

Özellikle kardeşinin tedavisi için geliştirdiği kimyasal maddeyi, önce kendi üzerinde denemesi ve bu maddenin etkisi altında iken yaşadıkları sahnelerdeki performansı, duygu geçişleri, delilikle kurnazlık arasında gidiş-gelişleri çok başarılıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=hrIzj-JQVTk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.