Alkali Diyeti Kilo Vermede Etkili Bir Yöntem

alkali_diyeti_iceren_besinler

      Vücudumuz için önemli olan şeyler vardır. Bunlardan biri de ph değeridir. Eğer vücudumuzun ph değeri gereğinden asidik ise bu sağlığımız için tehdit demektir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EYmQaqJmgxc

Çünkü ph seviyenizin asidik olması demek birçok hastalığa yakalanma riskiniz var demektir. Yani ph değerinizin 7 ph üzerinde olması gerekir, bu değer normal bir değerdir. 0 ile 6 arasındaki bir değer ph değerinizin asidik olduğunuz gösterir. Bu da sağlıksız bir ph demektir. 8 ile 14 arasındaki ph değeri de alkalidir.

foods_alkaline_minerals  Yani ph değeri vücudumuz için son derece önemli bir etkiye sahiptir ve bu nedenle ph değerinizin doğru oranda olması sağlığınız için önem taşımaktadır. Aynı zamanda fazla kilolarla savaşmak istemiyorsanız da ph değerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Son zamanlarda fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin yaptıkları diyetler arasında alkali diyeti öne çıkmış durumdadır. Alkali diyeti ile fazla kilolardan kurtulmaya çalışanların oranı bir hayli fazladır.

Peki hangi besinler alkalidir?

alkali-tablo     Muz, çilek, sarımsak, avokado, kereviz, havuç, hurma, tatlı elma, kayısı, yonca ve kuş üzümü gibi gıdalarda ph düzeyi 8,0’dır. Bu gıdalar asit oranı yüksek olan gıdaları etkileyerek ph seviyenizi alkali bir seviyeye yükseltmeye çalışırlar. Aynı zamanda bu tür gıdalar kan basıncınızı düzenlerler. Tatlı üzüm, ananas, erik, tatlı armut, kivi, karpuz, kavun, limon gibi sebze ve meyvelerin içeriğindeki sular da ph seviyenizi 9 oranına kadar yükseltmenize yardımcı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.