Ayakta su toplanması nedeni ve tedavisi nedir ?

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

20131202010453951

Ayakta neden su toplanır. Ayaklarımızda su toplanmasının nedeni ve bununla ilgili yapılabilecek önlemler nelerdir ?, Ayakta su toplanması bir hastalık belirtisimidir ? eğer tahrişe bağlı bir durum söz konusuysa bir kaç gün içerisinde kendiliğinden iyileşir ve geçici bir durum olur. Ama ayağınızda toplanan su geçmiyorsa en kısa sürede bir doktora gitmeniz de fayda var. Ayakta su toplanmasının bazı sebepleri vardır bu ayakkabıdan veya ayağın sürekli ayakkabının içinde olmasından kaynaklanabilir sıcak hava ayakkabının sıkı bağlanması ve havasız kalması, ayağınızın ayakkabıyla uyumsuzluğuna kadar gidebilir.

Ayakta Su Toplanmasının Nedeni Nedir ?

Nasıl Tedavi Edilir ?

Ayakta toplanan suyu öncelikle suyu cıkartılması gerekir ve nemlendirici ayak kremiyle nemlendirerek iyileşmesini bekleyebilirsiniz. Bazı su tomurcukları sadece ayakkabı kaynaklı olmayıp ayağınız da ki mantardan da kaynaklı olabilir. Bunun tedavisi ise bazı çeşitli yöntemler gereksinimiyle uzun sürebilmektedir.Bu su kabarcıklarını tedavi ederek ilaçlar kullanmak gerekir. Ayağınızda toplanan suyun boyutuna göre işlem yapılması gerekir eğer kabarcıklar küçükse onları patlatmayın. Eğer ayağınızda ki su toplanmaları büyükse temiz ve sağlıklı bir şekilde ayağınızın rahatlaması ve acı hissini ortadan kaldırmak amaçlı suyu alınmalıdır.

Tahrişten dolayı gerçekleşen su toplanmaların da hem ağız yoluyla alınan hemde yaraya müdahale ederek uygulanan antibiyotik ilaçlar kullanılabilir. Tabi doktor gözetiminde yapılmalıdır.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.