Ayran Çorbası Detoksu

2 Günde 2 Kilo Verdiren Ayran Çorbası Detoksu

Ayran-detoksu-yapılışı

Vücutta bulunmakta olan toksinlerin atımını sağlamakta olan bu detoks, aynı zamanda sindirim sisteminizin dinlenmesini sağlarken, vücudunuzdaki ödemlerin atımını da sağlayarak, 2 günde 2 kilo vermenizi sağlamaktadır. Detoksun en önemli avantajlarından birisi de, tüketmenize izin verilen besinler, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yeteri miktarda vücudunuza alınmasını sağlar. Üstelik hiç de aç kalmazsınız ve vermiş olduğunuz kilo, düzenli beslendiğiniz sürece geri dönmez.

Ayran Çorbası Detoksu Nasıl Uygulanır?

Ayran çorbası detoksunu uygulayacağınız 2 gün boyunca, hafif bir kahvaltı ile güne başlamanız gerekmektedir. Gün boyunca ise; 2 saatte bir hazırlayacağınız ayran çorbasını tüketmelisiniz. Saat 20.00 itibari ile ise; yalnızca su ve bitki çayları tüketmenize izin verilmektedir. Detoksu uygulayacağınız 2 gün boyunca, çay, kahve gibi kafein içerikli içeceklerden uzak durmanız önemlidir.

Ayran Çorbası Detoksu Kahvaltısı Nasıl Olmalı?

  • 1 dilim kepek ekmeği ya da tam buğday ekmeği
  • Az miktarda light beyaz peynir
  • Yağ ve tuz eklemediğiniz, domates ve salatalık
  • 1 adet orta boy haşlanmış yumurta

Ayran Çorbası Nasıl Hazırlanır?

  • 4 yemek kaşığı bulgur, 4 yemek kaşığı nohut ve 4 yemek kaşığı yeşil mercimek ayrı tencerelerde haşlanır. Bu malzemeleri, fazla miktarlarda hazırlayarak derin dondurucuda saklamanız da mümkündür.
  • Yağsız yoğurttan yapılmış olan 2 litre ayranın içerisine, haşlamış olduğunuz malzemeler eklenir ve içerisine 1 adet salata rendelenir. Ayranın ev yapımı olması önemli olup, hazır olarak aldığınız ayranlar tuz içermektedir.
  • Hazırlamış olduğunuz ayran çorbası, gün boyu tüketeceğiniz toplam miktardır.

Ayran Çorbası Detoksu Ne Kadar Süre Uygulanabilir?

Uzmanlar tarafından, bu detoksun yalnızca ayda 1 kere olmak üzere 2 gün süre ile uygulanmasını önermektedir. Dilerseniz; 2 hafta ara ile birer gün şeklinde uygulamanız da mümkündür. Detokstan maksimum verimi alabilmek için ise; tuz ve kafein tüketimini sıfırlayarak, yoga ya da pilates gibi sporlar yapmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca; diyafram nefesi uygulaması ve kötü düşünceleri bir kenara atarak, iyiyi ve güzeli düşünmeniz de, vücudunuzun yenilenme hızını arttıracaktır.

“Ayran Çorbası Detoksu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.