Bacak ve Baldır Inceltmek İçin Egzersiz Hareketleri

Evde Kolay İncelme için 7 Farklı Egzersiz Hareketleri
Bayanlar gelişen tekstil sektörü ile beraber estetik kıyafetler giymeye başladılar. Bacak ve baldır kalın olunca giyilen etek, kot, tayt gibi ürünler hiç hoş durmuyor. Bu yüzden de bacak ve baldır inceltmek bayanlar için büyük önem arz ediyor. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersiz hareketleri sayesinde kalın bacak ve baldırlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Spor, egzersiz aletlerine binlerce lira para vermenize de gerek yok, sadece bir sandalye ve kalın kitap bu egzersizlerimiz için yeterli olacaktır.
Ön Bacak ve Arka Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketleri

on-bacak-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

 

Bacaktaki fazla yağlardan kurtulmak için evde yapacağımız bu kolay egzersiz hareketi sayesinde istediğiniz formu yakalayacaksınız. Resimdeki arkadaşımız gibi gözlerimiz karşıya baksın ve iki kolumuzu da düz bir şekilde uzatalım. Tabi bu sırada sandalyede standart bir şekilde oturuyoruz. Sonrasında kalçamızı sandalyeden biraz kaldırıyoruz ve tekrar oturuyoruz. Bu hareketi ilk egzersiz için 7-8 kere tekrar etmelisiniz. Ön ve arka bacağı bir arada çalıştıran bu hareket kısa zamanda incelmenizi sağlayacak.
Arka Bacak ve Bel İnceltme için Egzersiz Hareketleri

Arka-Bacak-ve-Bel-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketleri
Arka-Bacak-ve-Bel-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketleri

Dizleri içeri çekip ittirme egzersiz hareketi sayesinde arka-alt bacak inceltme işleminin yanı sıra belimizde de incelme olacak. İlk olarak sandıklara kaldırdığınız eski Meydan Larus ansiklopedilerinden birini çıkararak yere koyun. Sağ ayağınızla ansiklopedinin üzerine basın ve sol ayağınızı boşta bırakın. Sol dizinizi kendinize kadar iyice çekin(resimdeki gibi) sonra yavaşça aşağıya indirin, devamında ise bu sefer dizlerinizi bükmeden aynı bacağınızı geriye doğru atabildiğiniz kadar atın ama kitaptaki dengenizin bozulmamasına dikkat edin. Evde rahatça yapılabilen arka-alt bacak ve bel inceltme için bu hareketimizi 10 defa yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağımız için de uygulamamız gerekiyor.
Yan Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketi

Yan-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi
Yan-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

Bacaklarınızın yan tarafının diğer kısımlara göre kalın olduğunu düşünüyorsanız yapacağınız bu egzersiz hareketi sayesinde kısa zamanda bacaklarınızı eskisi gibi incelteceksiniz. Aynı şekilde yerdeki ansiklopediye sağ ayağımızı koyarak dizimizi resimdeki gibi çok hafif şekilde büküyoruz ve sol bacağımızı boşta bırakıyoruz. Bu pozisyonda sol bacağınızı yanlara doğru aşırı zorlanmayacağınız kadar açıp kapatıyorsunuz. Bu hareketi 8-9 kere tekrar ettikten sonra sol ayağınızı kitap üstüne tutarak aynı işlemleri yeniden yapıyorsunuz. Bu egzersiz hareketini her gün bıkmadan uygularsanız kalın yan bacaklarınız incelecektir.
Ön Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketi
On-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

Sandalye üstüne durarak evde kolaylık yapabileceğiniz bu hareket ile ön bacak kısmındaki yağları eriterek incelte bileceksiniz. Sandalyenin yan tarafına geçerek dizlerimizi hafifçe büküp elimizi belimize koyuyoruz. Sağ ayağımızı yan taraftan sandalye üstüne atıyoruz sonrasında sol dizimizi de yukarı kaldırıyoruz, ardından sol ayağımızı indirip sandalyenin üstüne çıkarak iki ayağımızı aynı noktaya getiriyoruz. Bir sonraki harekette sağ bacağımız ile sandalyeden inerek aynı hareketi 5-6 defa tekrar edip diğer ayağa geçiyoruz. Bu egzersiz hareketini dinlenerek setler halinde de yapabilirsiniz.
Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketi
Baldir-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

Resimdeki sandalye üzerine çıkıp aşağı inme hareketini evde kolayca yaparak baldır fazlalıklarını eritip incelme sağlaya bileceksiniz. Yine sandalyenin yan kısmına geçin ve elleriniz belinizde iken sol bacağınızı sandalyeye atın. Diğer ayağınızla sandalyeye çıkıp tekrar inin ama sol bacağınız sandalyede sabit kalmaya devam etsin. 7-8 tekrardan sonra sandalyenin diğer tarafını geçip aynı işleme sağ bacakla başlamanız gerekiyor. Baldır inceltme için en etkili ve kolay egzersiz hareketlerindendir.
Üst Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri

ust-bacak-baldir-inceltme-resimli-egzersiz
ust-bacak-baldir-inceltme-resimli-egzersiz
ust-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri
ust-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

Üst bacak kısmının kalın olduğunu ve baldırlarının fazla yağlı olduğunu düşünen bayanlar, resimdeki kolay egzersiz hareketi ile bu sorundan kurtulacaklar. Sandalyeye normal şekilde oturuyoruz ama arkaya yaslanmıyoruz. İki kolumuzu da karşıya dik bir şekilde uzatarak gözlerimizi de karşıdan ayırmıyoruz. Sağ ayağınızı da sol dizinizin üstüne koyduktan sonra hafifçe öne doğru kalkıp tekrar oturuyoruz. Bu egzersiz hareketimizi 10 kere uyguladıktan sonra sol ayağımızı sağ dizimizin üstüne atarak tekrarlıyoruz.
Üst Bacak ve Arka Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketleri
ust-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

Resimdeki gördüğünüz hareketi evde uygulayarak üst, arka-alt bacak dışında bel bölgenizin de incelmesini sağlayabilirsiniz. Resimdeki gibi sandalyeye çıkmadan önce iki elimizi belimize koyarak bekliyoruz. Sağ ayağımız ile sandalyeye adım attıktan sonra sol ayağımızı resimdeki gibi ileriye doğru kaldırıyoruz ve sonra sağ ayağımızla sandalyeden tekrar iniyoruz. 6-7 defa sağ bacakla başladığımız hareketimizi sol bacakla da yaptıktan sonra egzersizimizi bitiriyoruz.
Bu yazımızda sizlere Ön-üst bacak, arka bacak, baldır, bel kısmınızın incelmesi için evde kolayca yapabileceğiniz egzersiz hareketlerinden bahsettik. Hayatınız boyunca spor yapmamış biriyseniz buradaki egzersiz hareketlerini çok az sayılarda yaparak başlangıç yapın. Bir anda bütün hareketlerden çok yapmaya çalışmak size faydadan çok zarara neden olur. Her gün 10-15 dakikanızı ayırarak evde kolayca yapacağınız bu hareketler ile istediğiniz vücut şeklini yakalayıp aklınızdan geçen bütün kıyafetleri giymeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.