Başınıza gelmesi azda olsa muhtemel olaylar

Dünya’da “bu da olur mu?” denecek çok ilginç olaylar oluyor. İşte, dünyanın en ilginç olayları…

1 
1985’de New Orleanslı cankurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimsenin boğulmamasını kutlamak için bir parti verdiler. Partide konuklardan biri çok ilginç bir biçimde boğuldu.

2Dünyanın en ilginç olayları
1975’de İngiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programı izlerken erkek yarım saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi geçirerek öldü. Eşi cenazeden sonra programın yapımcılarına bir mektup yazarak kocasını hayatının son dakikalarında bu kadar mutlu ettikleri için teşekkür etti.

3 Dünyanın en ilginç olayları
New Hempshere eyaletinde 10 yaşında bir çocuk kolasını çiviyle açmaya çalışırken hayatını kaybetti. Kolanın içindeki gaz basıncıyla fırlayan çivi çocuğun boğazına saplandı ve çocuk yaşamını yitirdi.

4 Dünyanın en ilginç olayları
1983’de mağazada hırsızlık yaparken yakalanan San Diegolu bir kadın polislere eğer onu bırakmazlarsa morarana kadar nefesini tutacağını söyledi. Polisler kadını bırakmadılar o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

5Dünyanın en ilginç olayları
Belçika’da yaşayan Türk işadamı Uğur C. Ferrari’sine LPG taktırmak isteyince 145 bin Euro’luk otomobili şirket tarafından elinden alındı.

6 Dünyanın en ilginç olayları
Konya’nın Karapınar İlçesi’ndeki bir bekçi köpeği sahibi Emin Çenesiz’in cep telefonunu yuttu. Olay köpeğin karnından telefon melodisi gelince anlaşıldı. Talihsiz telefon küçük ebatlarda olması nedeniyle dışkı yoluyla dışarı atıldı.

7 Dünyanın en ilginç olayları
Hindistan’ın Assam eyaletinde pirinç birası içip sarhoş olan 12 fil 3 kişiyi ezerek öldürdü 2 kişiyi de yaraladı. Resmi rakamlara göre Assam eyaletinde son 5 yılda filler en az 150 kişiyi ezerek öldürdü.

8 Dünyanın en ilginç olayları
Belçika’da La Derniere Heure gazetesinin bir çalışanına ait ‘Nokia 3410’ marka cep telefonu konuşma sırasında infilak etti. Gazeteci kulağından hafif yaralandı.

9 Dünyanın en ilginç olayları
ABD’nin en çok satan gazetesi USA Today’in 5 defa Pulitzer ödülüne aday gösterilen muhabiri Jack Kelley’in yıllarca izlediğini ileri sürdüğü uluslararası olaylarla ilgili yalan haberler yazdığı ortaya çıktı.

10 Dünyanın en ilginç olayları
Endonezya Devlet Başkanı Megawati Sukarnaputri destekçilerine “Partiye verilecek oyları artırmak için daha çok sevgili edinin” çağrısında bulundu. Seçim kampanyası nedeniyle Semarang kentinde bulunan Sukarnaputri “Bir kız arkadaşınız varsa daha fazlasını bulun. Gelecek seçimler için hepsini partimize üye yapalım” dedi.

11 Dünyanın en ilginç olayları
Çinli genç futbolcuların Real Madridli David Beckham ve Roberto Carlos’a özenerek saçlarını uzatmaları ve ‘tuhaf şekiller’ vermeleri Çin Futbol Federasyonu tarafından yasaklandı.

12 Dünyanın en ilginç olayları
Gaziantepli öğretmen Naci Yengin yazdığı dördüncü hikaye kitabının tanıtımını kitap arası çiğ köfte ile yaptı. Türkiye’de kitap okuma alışkanlığının olmadığından şikayet eden Yengin kitabının imza gününü köfteci dükkanında yapmak zorunda kaldı.

13 Dünyanın en ilginç olayları
Jake Fen isimli Macar adam eşini korkutmak için kendini asmış pozu verdi… Eve gelen es kocasını o halde gorünce bayıldı..Kapıyı açık gören komsu kadın içeri girince iki cesetle karşılaştığını sanıp evi soydu.Topladıklari ile çıkarken Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın korkudan öldü..Jake beraat etti..

14Dünyanın en ilginç olayları
New York’ta 5’inci caddede bir adama araç hafifçe çarptı. Adama bir şey olmamıştı.. Şoförle konuştu ve kalkacakken olayı gören biri yanına gelerek kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyleyince yeniden aracın önüne yattı. Araç sürücüsü ise adamın gittiğini düşünerek gaza bastı ve adam öldü…

15Dünyanın en ilginç olayları
Bayan Carson Amerika’nin New York kentinde yaşıyordu.. Bir gün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon etti ve bayan Carson’un kalp krizi geçirip öldüğünü söyledi . Aile hemen koştu.

16Dünyanın en ilginç olayları
Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson birden doğruluverdi. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü…

17 Dünyanın en ilginç olayları
Washington’da bir suçlu hapishaneden kaçtı.Birkaç gün sonra kız arkadaşıyla yemeğe gitti.Ama uzun süre geri dönmeyince kız arkadaşı merak ederek polise haber verdi.Polisler adını duyunca kim olduğunu anladılar ve yakaladılar.

18 Dünyanın en ilginç olayları
Michigan lonia’da sarhoş bir hırsız iki hizmetçi kızdan nakit para istedi kızlar parayı vermeyi reddedince adam polis çağıracağını söyleyerek onları korkutmaya çalıştı. Kızlar aldırmayınca adam gerçekten polis çağırdı ve tutuklandı.

19 Dünyanın en ilginç olayları
Pennsylvania Radnor’da bir şüpheliyi sorguya çeken polis şüphelinin kafasına metal bir süzgeç yerleştirmiş ve tellerle fotokopi makinasına bağlamıştı.Polisin Fotokopi makinasında şüphelinin yalanlarının yazdığını söylemesi inanan şüpheli suçunu itiraf etti.

20 Dünyanın en ilginç olayları
Marko ve Roberto de Solisa adlı iki kardeş birbirleriyle pek iyi geçinemiyorlardı. Roberto’nun sık sık kendisiyle dalga geçmesine dayanamayan Marko kardeşini kafasına sıktığı tek kurşunla öldürdü. Bu basit bir cinayet gibi görünebilir. Ancak gerçek öyle değil. Çünkü Marko ile Roberto aynı dolaşım sistemini paylaşan yapışık ikizlerdi. Roberto’nun ölümünden 5 dakika sonra kan dolaşımı duran Marko da öldü.

21 Dünyanın en ilginç olayları
Komboçya’da 2 asker patlamamış mayınla futbol oynamaya kalkınca hayatlarını kaybetti. Olayı ilginç kılan bir başka nokta parçalanarak can veren 2 askerin Kamboçya ordusunun “en iyi mayın uzmanları” arasında yer almasıydı.

22 Dünyanın en ilginç olayları

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.