Benim Adım Gültepe Murat kimdir? Tolga Sarıtaş Biyografi ?

Kanal D ekranların sevilen dizilerin çekimleri tamamlandı ve merakla beklenen dizi nihayet yayın hayatına başladı. Birbirinden usta oyuncuların başrollerinde yer aldığı Benim adım gültepe dizisinde Yakışıklık oyuncu Tolga Sarıraş, Murat karakterini canlandırmaktadır.

Türkiyenin en gözde şehirlerinden biri olan İzmir’in Gültepe semtini anlatan bu dizide 1980 yıllarında Gültepe semtinde geçmekte ve mahallede yaşayan 4 yakın arkadaşın hayatlarını anlatmaktadır.Kocası işlediği bir suç yüzünden hapise düşen ve kocası hapise düştükten sonra bir oğlu ile hayatta ayaklarının üzerinde durabilmek Mucadele veren kadını anlatıyor.

tolga-sarıtaşTolga Sarıtaş Biyografi ?
Benim Adım Gültepe dizisinin merak edilen Murat karakteri Yani asıl adı Tolga Sarıtaş, 1992 Yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Halil Akkant Adlı Okulda lise eğitimini tamamlayan Sarıtaş,daha sonra oyunculuk eğitimi almak için bir kaç tiyatroya başvurdu müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı.

Birkaç dizi ve filmde Rol alan yakışıklı oyuncu, Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteriyle kendisine belli bir hayran kitlesi oluşturdu. Şehzade Cihangir olarak ünlenen Tolga Sarıtaş, başarılı oyunculuğu ile rolünün üstesinden geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.