Bitkisel yollarla sigarayı bırakma yöntemleri

Sigara içmek sağlığınızı tehdit eden en kötü alışkanlıklardan bir tanesi olmasına rağmen bir bağımlılıktır. Bu bağımlılığın sebebi ise nikotin ve içinde bulunan, her gün sigara içmeye devam etmenize, hayatınızı değiştirmenize  neden olan kanserojen maddelerdir. Sigara içmeye devam ettiğiniz her gün sağlığınız kötülemeye devam eder.

Sigarayı bırakmak güçlü bir irade ile tütün kullanımının sebep olduğu sorun ve yan etkilerinin iyileşmeye başlayacağı yepyeni bir hayata başlamak için duyduğunuz kararlılıkla mümkündür. Sigarayı bırakmak için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz ya da bir doktora gidebilirsiniz. Bunu motivasyonunuzla yapmanız da mümkün. Kendi başına sigarayı bırakmış birçok insan var ve siz de onlardan bir tanesi olabilirsiniz. Özellikle günde 20 ya da daha fazla sigara içiyorsanız, irade, azim ve daha sağlıklı bir yaşam sürme ihtiyacı sigarayı bırakma sürecinizde size yardımcı olacaktır. 

Az sonra bahsedeceğimiz bitkiler sigara içme ihtiyacınızı azaltabilir, bu dürtüyü baskılayabilir ve sizi rahatlatabilir. Bu bitkileri her yerde bulabilir, marketten veya aktardan satın alabilirsiniz. Kullanımları da çok kolaydır. Bitkilerin bahsettiğimiz özelliklerinden faydalanmak için onları günlük yemeğinize katmanız yeterli. Size düşen şey, daha çok egzersiz yapmak ve daha gözünüzü bile açmadan o ilk sigarayı içme isteğine karşı her şeyden fazla karşı koymak. 

Passiflora ya da Çarkıfelek Çiçeği

Bu çiçeğin en önemli özelliklerinden biri de bağımlılık yapıcı maddeye karşı duyulan ani krizlerin etkilerini azaltması, kişiyi rahatlatması ve dinlenmenize yardımcı olmasıdır. Çarkıfelek çiçeğini hazırlamak için taç yapraklarını ve meyve kısmını kuru olarak kullanın. Taç yaprak ve meyve kısmını bir yemek kaşığı yardımı ile alın ve içinde kaynar su bulunan çaydanlığınıza koyun. Ardından 10 dakika bekleyin. Bunu uyumadan önce içebilirsiniz. Bu sayede daha zinde ve rahatlamış bir şekilde uyanacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.