Bitkisel Zayıflama Nedir

Bitkisel Zayıflama Nedir

 

               Kilolu insanların en büyük sorunu zayıflamak ve daha fit bir görünme kavuşmak. Sağlık problemleri de çabası tabi. Bunun için her yol ve yöntem inatla denenmekte. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise her yolu denemek değil, vücudumuza uygun yol ve yöntemleri belirli bir program dâhilinde yapabilmek.

 

Zayıflama konusunda en çok başvurulan yöntemlerden biriside bitkisel zayıflama yöntemleridir. Ancak unutulmamalıdır ki burada önemli olan nokta uygulama dozudur. Her şeyde olduğu gibi burada da fazla tüketilen bitkisel ürünler çoğunlukla fayda yerine vücuda zarar vermektedir.

zayiflatan-yiyecek

Tercih edilen bitkisel zayıflama ürünlerinin başında atkuyruğu bitkisi gelmektedir. Atkuyruğunun sahip olduğu idrar söktürme özelliği zayıflamaya önemli ölçüde destek olmaktadır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de yağ yakımı işlemini hızlandırmaktadır. İyice kıyılmış yaklaşık 1 kaşık kadar atkuyruğu bitkisi 20 dakika kadar sıcak suda kaynatılarak aç iken tüketilmeli ve günde 3 – 4 kez tekrar edilmelidir. Bu program 15 gün boyunca uygulanmalı ve sonrasında 1 hafta ara verilerek tekrar 15 gün daha uygulanmalıdır.

 

Bitkisel zayıflamada kullanılan diğer bir bitki ise sinemaki otudur. Sinemaki otu da tek başına kullanılarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Yaklaşık 2 yemek kaşığı sinemaki yaprağı kaynar suda 10 dakika kadar kaynatılarak günde 1 bardak içildiğinde yağ yakımını hızlandırıcı etkide bulunmaktadır.

 

En çok kullanılan diğer bir bitki ise biberiyedir. Yine kaynatmak suretiyle hazırlanan karışımın günde 1 bardak tüketilmesi ile vücudumuzda hızlı bir yağ yakımı faaliyeti başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.