Bölgesel Zayıflama Nedir, Nasıl Yapılır

 

Bölgesel Zayıflama Nedir, Nasıl Yapılır

 

Bölgesel zayıflama hemen gerçekleştirilebilecek bir durum değildir. Kısa sürede ve hızlı olarak verilen kilolar daha fazla ve kalıcı olarak geri alınabilir. Bölgesel kilo alımlarında stres ve genetik faktörlerin fazla etkisi bulunmaktadır. Bölgesel kilo alımı vücut tipine göre değişmektedir.

 

Bölgesel zayıflama için ilk yapılacak şey, beslenmeye özen göstermektedir. Normal ya da az yiyerek bölgesel zayıflama oldukça zor gerçekleştirilir. Bir diyetisyenle görüşülüp verilen listeye tam olarak uyulması gerekir. Bunun yanında egzersiz olmazsa olmazlardandır. Zayıflamayı gerçekleştirmek için bu iki durumu da sıkı bir şekilde uygulamak gerekir.

bolgesel-zayiflama-1

Evde yapabileceğiniz basit egzersizler de bulunmaktadır. Sopa ile hareket; sopayı ensenize koyup belden yukarısını sağa ve sola doğru çevirin. Bu hareket göbek ve yanların erimesine yardımcı olacaktır. Mekik ve şınav da zayıflamanıza yardımcı olarak hareketlerdendir. Zayıflamanın en önemli unsurlardan biri de su içmektir. Su içmek toksin atmaya yardımcı olacaktır.

 

Alkol, sigara, yağlı besinler, un, şeker ve tuz gibi besinleri tüketmemeniz gerekmektedir. Egzersiz yapmadan belli operasyonlarla da bölgesel zayıflama gerçekleşmektedir. Bazıları cerrahi operasyon olarak yapılırken bazıları da dışarıdan yağ yakımı ile yapılmaktadır. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra da doğru şekilde beslenilmeli ve egzersizlere devam edilmelidir. Bu işlemlerin de tecrübeli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Her bölge için ayrı operasyon uygulanmaktadır. En çok uygulama yapılan ve başarılı olunan bölge göbek çevresi ve kalçadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.