Botoks veya Cerrahi olmadan Derin Kırışıklıklar Nasıl Gidilir?

Kırışıklıklar yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bazı kültürlerde kırışık kadınlara saygı duyulurken, Amerika Birleşik Devletleri’nde insanlar onlardan kurtulmak için her şeyi denemektedirler. Botox ve plastik cerrahi, derin kırışıklıkların görünümünü azaltmak için iki invaziv yöntemdir ancak ikisi de risk taşımaktadır. Botoks veya ameliyat kullanmadan derin kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Aşama 1
Kırışıklıkları azaltmak için herhangi bir tedavi veya ürün almadan önce cildiniz hakkında konuşmak için bir dermatologla görüşün. Dermatologlar özel olarak cilt bakımı biliminde eğitimlidir ve ilk etapta neden kırışıklıklarınız olduğunu anlamanıza yardımcı olabilirler.

Bazıları yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklara sahipken, diğerleri zayıf cilt bakımı, sigara içimi veya çok fazla güneş ışınlarına maruz kaldıklarında. Dermatologunuz, derin kırışıklıklarınız için hangi tedavilerin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

Adım 2
Dermatologunuzdan danıştıktan sonra kırışıklık önleyici güçlü bir krem için bir reçete yazmasını isteyin. Mayo Clinic, Renova ve Retin-A gibi topikal retinoidlerin düzenli olarak kullanıldığında kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabileceğini, ancak cildi kurabildiğini açıkladı.

Etkili olan diğer kırışık önleyici kremler, alfa hidroksi asit, kinetin ve bakır peptitler gibi bileşenleri içerir. Mayo Clinic, bu bileşenlerin tezgah üstü ciltteki kremlerde bulunabileceğini belirtiyor ancak reçeteli kremler daha etkilidir.

Aşama 3
Bir salonda veya spada bir dizi mikrodermabrazyon alın. Maryland Plastik Cerrahi, mikrodermabrazyonların cildi pürüzsüzleştiren ve kırışıklıkların görünümünü azaltacak FDA onaylı tedaviler olduğunu belirtiyor. Mikro dermabrazyonlar, cildin üst tabakasını çıkaran elmas ucu gibi aşındırıcı bir materyali olan bir el makinesini içerir.

Zamanla 6 ila 8 tedaviden oluşan bir dizi almak cildinizin görünümünde büyük bir fark yaratabilir. Bazı kaplıcalar ve salonlar satılan mikrodermabrazyon paketleri için indirimler verir, bu nedenle özel ürünler hakkında bilgi isteyin.

Aşama 4
Sigara içmekten ve mor ötesi ışığa maruz kalmaktan kaçının. Mayo Kliniği, bronzlaşma salonuna giden ve güneşte çok fazla vakit geçiren sigara içmenin derin kırışıklıklara neden olabileceğini ve kırışıklık önleme tedavilerinin etkinliğini reddettiğini belirtti. Sadece sigara içilmeyen restoranlar bölümünde yemek yemeyi seçebilir ve arkadaşınız veya ailenizin sizinle birlikte bir odada sigara içiyorsa ayrılabilirsiniz.

Dışarı her gittiğinde yüzüne güneş kremi giydiğinizden emin olun. Uzun süre güneş altında kalacaksanız, birkaç saatte bir tekrar uygulamak için şapka ve güneş koruyucu getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.