Ana Sayfa » Yaşam » Bulaşık Makinelerinde Oluşan Kokular Nasıl Önlenebilir

Bulaşık Makinelerinde Oluşan Kokular Nasıl Önlenebilir

Bulaşık Makinelerinde Oluşan Kokular Nasıl Önlenebilir

Bulaşık makineleri hayatın kurtarıcı eşyalarından bir tanesi haline geldi. Ancak dikkatli kullanılmaz ise bulaşık makinelerinin kokuları hayatı kâbusa çevirebilir. Oluşan kokuların farklı sebepleri olabilir: Filtreden oluşan kokular, uzun süre bekletilen bulaşıklar gibi. Oluşan bu kötü kokuları önlemekse bazı noktalara dikkat edilirse oldukça kolay.

bulasik_makinesinde_neler_yikanmaz_1

 

Makinedeki Kokuları Önlemenin İpuçları

  • Öncelikle filtre temizliğine dikkat etmelisiniz. Bulaşık makinenizin filtresini düzenli olarak temizlemelisiniz. Çünkü bulaşık artıkları filtrede birikerek zamanla kötü bir koku oluşmasına neden olur. Bu işlemi yapmak oldukça basit. Makinenin alt kısmında ki filtreyi çıkartarak sabun ve sünger ile temizleyebilirsiniz.
  • Bulaşıkları makineye dizdikten sonra uzun süreler makine içinde bekletmeniz koku oluşuma neden olur. Bulaşıkları dizdikten sonra en fazla iki gün içerisinde yıkayarak kokuyu engelleyebilirsiniz.
  • Makinedeki kokuyu önlemek için satılan ürünlerden kullanabilirsiniz. Piyasada bunun için farklı aromatik kokularda satışa sunulan plastik ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca jel koku gidericilerden de kullanabilirsiniz. Bilmeniz gereken bu ürünlerin hepsinin kimyasal maddeler içerdiğidir.

Ev Yapımı Koku Giderici

Limon aromalı kokular hali hazırda satışta. Ancak kimyasallıktan hoşnut değilseniz evde kendinizde limon kokusunu bulaşık makinenize verebilirsiniz. Makinenin herhangi bir noktasına yarım limon yerleştirerek; kokunun giderildiğini görebilirsiniz. Koyacağınız limon hafif sıkılmış, az miktarda içinde suyu kalmış bir limon olmalı. Makinenizi çalıştırıp, açtıktan sonra limon kokusu yayıldığını fark edeceksiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Bayan yelek ve örgü modelleri

Bayanların oldukça fazla tercih etmiş olduğu yazlık kıyafetlerden birisi de yeleklerdir. Yelekler oldukça fazla çeşide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.