Buzdolabı Temizliğinde Püf Noktalar

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

 Buzdolabı Temizliğinde Püf Noktalar

Bütün bayanlar için ev temizliği, büyük zaman ayrılması ve dikkatli yapılması gereken bir zorunluluktur. Ev temizliğinin en büyük kısmını mutfak temizliği oluşturmaktadır. Buzdolabına koyulan yemekler, meyveler kahvaltılıklar vb. bir süre sonra koku yapacağı için düzenli olarak buzdolabınızı temizlemeniz gerekmektedir.

Buzdolabı Temizliğinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

buzdolabı-temizliği-300x213

  • Ayda en az bir kere buzdolabı temizliği yapılmasına özen gösterilmelidir.
  • Buzdolabını temizlemeden önce fişinin prizden çekilmesine dikkat etmek gerekmektedir.
  • Buzdolabınızı temizlerken dolabı tamamen boşaltmalısınız.
  • Genel buzdolabı temizliğinin haricinde dolabınızın içine bir şey döküldü ise, hiç bekletmeden hemen silmek gerekmektedir.
  • Buzdolabınıza koyacağınız yiyeceklerin ağzını mutlaka kapatmalısınız. Saklama kapları bu konu da size yardımcı olacaktır.
  • Buzdolabı temizliği için sirkeli su kullanabilirsiniz. Kokusu bazılarını rahatsız edebilir ama kalıcı bir kokusu olmadığından bir süre sonra koku gidecektir. Temizliğinizi bu şekilde daha kolay yapabilirsiniz. Eğer köpüklü su ile temizlemek isterseniz bir de kurulamak gerekecektir. Sirkeli suyla temizlediğiniz zaman durulama ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Kullanacağınız suyun içine bir miktar sirke koymanız yeterli olacaktır. Daha sağlıklı ve daha pratik olacağı için birçok bayan bu yöntem ile buzdolaplarını temizlemektedir.
  • Buzdolabı içerisinde oluşan kötü kokular engellemek için, buzdolabınızın içerisine birkaç dilim limon koyarsanız kokuları limon çekecektir ve bu durum da kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız.
  • Buzdolabınızın dondurucu kısmında sürekli buzlanma yaşıyorsanız buzları kazıyarak çıkartmak yerine bir miktar sirke döküp bir süre beklerseniz buzlarınız çözülecektir ve temizliğinize devam edebilirsiniz. Sirkenin içinde bulundurduğu alkol buzu çözer
  • Buzdolabınızda ne oluşmaması için bir miktar tuzu küçük bir kâseye koyun ve buzdolabınıza yerleştirin. Buzdolabında oluşabilecek nemleri tuz engellemektedir.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.