Cildi Pürüzsüz ve Sağlıklı Tutmanın Beş Yolu

 güzel bir biçimde yaş almak hepimizin istediği bir şey yaşlı görünmek ile ilerlemiş yaşların vermiş olduğu olgunluk ve karizmayı taşımak arasında çok büyük fark var

Yaşlanmanın yanı sıra dengesiz beslenme güneş ışınlarına aşırı maruz kalma hızlı kilo kaybı , yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması ve yetersiz su alımı cildin yapısını değişime uğratır. Güneş kremi kullanarak yada güneş ışınlarına fazla maruz kalmayarak kırışıklık azaltmamız mümkün… Ayrıca gün içinde bol miktarda su içmeye özen gösterin. Susuz kalmak cildin düzgün görünümüne zarar verir.

İşte Cildinizi Pürüzsüz ve Sağlıklı Halde Tutmanın  Yolları ;

 1. Yumurta Akı; Cildin üstünde hidro lipid adı verilen bir koruyucu tabaka oluşturur. bu tabaka cildi mikroplara karşı güçlendirir ve esnekliğini korumasını sağlar.
   tarif:
  * 2 Yumurtanın akı
  * 1 çorba kaşığı organik yoğurt
  Dikkat:Fabrika yoğurtlarında cilde zarar verebilecek kimyasallar olduğundan organik yoğurt kullanmanızı öneririz. Bu Karışımı 3 Haftadan Fazla Kullanmamanızı Öneririz…
 2. Aleo Vera; Kırışıklıkları azaltır. Ciltteki yara izlerinin ve lekelerin zaman içinde silinmesine yardımcı olur.
  Tarif;
  * 1 Çorba Kaşığı aleo vera jeli
  * 1 Çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  * 1 Çorba kaşığı bal
  Dikkat: Bu Formülü Haftada 3 Kere Uygulayın…
 3. Salatalık; %90 su ihva eder ve cilde zarar veren etkileri azaltır. Yüksek su içeriği ciltteki fazla yağı giderir ve ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlar.
  Tarif;
  * 1 Adet küçük salatalık
  *1 Çorba kaşığı ekşi krema (organik olması önerilir)
  Dikkat: Bu Formülü Haftada 3 Kere Uygulayın…
  Dikkat: Cildi Canlandıracak Bu Karışımı Haftada 2 Kez Cildinize Uygulayabilirsiniz…
 4. Bal; Yüksek mineral ve vitamin bulunur. Ayrıca bal her cilde uygulanabilen doğal bir nemlendiricidir. Cildinizi nemlendirmek için balı şu şekilde uygulayabilirsiniz
  Tarif;
  * 3 Çorba kaşığı bal
  * Çeyrek limon suyu,
  * 2 Çorba kaşığı zeytinyağı
 5. Gül suyu; Cildin kırışmasını ve sarkmasını engeller. Ayrıca Siyah noktaları ve ölü deri hücrelerini giderir.Gece yatmadan önce yüzünüzü gül suyu ile silmeniz faydalı bir alışkanlıktır. Bu uygulama gözeneklerin kapanmasını sağlar ve erken yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  Tarif;
  * Yarım çay kaşığı badem yağı
  * 2 Çay kaşığı gül suyu
  * Pamuk

Tüm bu tarifleri cildi güzelleştirmede işe yarayacaktır. Henüz cildinizde sarkma veya kırışıklık belirtileri olmasa bile bu doğal tarifleri önlem amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.