Daha büyük Gözler için 5 Makyaj Hilesi

Daha aydınlık ve daha iri gözlere sahip olmayı kim istemez ki? Son derece basit makyaj taktikleri ile çarpıcı bakışlara sahip olmak mümkün.
1 – Beyaz kalem etkisi
Gözlerinizi büyük göstermek için yapabileceğiniz en basit hilelerden biri, göz içine beyaz/nude rengi bir kalem kullanmak. Burada temel olarak optik bir yanılsama yaratarak aslında gözün bir parçası gibi görünmesini sağlıyoruz, böylece gözlerimiz daha iri ve aydınlık bir görünüme kavuşuyor.

2 – Göz pınarlarına beyaz/simli far sürmek
Göz pınarlarına beyaz ya da hafif simli bir göz farı sürmek eski bir numara olsa da aydınlatıcıyla beraber uygulandığında cildinizle kontrast yaratıp, yorgun ve uykusuz gözlerinize canlılık katar ve gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Ayrıca göz kapağınıza uygulayacağınız farı kaş kemiklerine doğru hafifçe yayarak gözlerinizi daha büyük göstermeniz mümkün.

3 – Uzun kirpikler
Uzun ve belirgin kirpikler

daha büyük gözlere kavuşmanızı sağlar. Kirpiklerinizi uzun ve gür gösteren bir rimel kullanmadan önce kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcıyla mutlaka kıvırın. Ayrıca tam gözlerinizin ortasına denk gelen yere ufak bir kirpik takmak gözünüzü daha yukarıda göstereceğinden daha büyük bir görünüm sağlar. Alt kirpiklere de sürülen maskara gözü olduğundan daha açık gösterir ve iri görünmesini sağlar.

4 – İnce eyeliner
Eyeliner

sürerken çok kalın ve keskin çizgilerden uzak durmalısınız. Keskin ve göz kapağının tamamına uygulanan bir eyeliner gözü olduğundan küçük gösterecektir. Bunun yerine daha yumuşak ve günlük kullanım için az miktarda bir eyelinerı bir fırça yardımı ile göz kapağınıza dağıtabilirsiniz.

5 – Doğru şekillendirilmiş kaşlar
Kaşlar gözlerinizin çerçevesidir. Bütün ifadenizi ve bakışlarınızı değiştirebilecek kadar etkili bir güce sahip olan kaş şeklinize özen göstermelisiniz. Düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerini daha vurgulu hale getirecektir.

5 makyaj hilesiyle daha büyük gözler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.