Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma nın Püf Noktaları

Dişler nasıl beyazlar?

Köpük gibi beyaz dişlere sahip olmak büyük olasılıkla herkesin hayalidir. Göz alıcı beyazlığa sahip olması gerçekleşebilir. Ne de olsa kimse sarı renkli bir gülümsemeden hoşlanmaz. Diş renginin beyaz olmaması diş sağlığı veya kalıtımsal özelliklerden dolayı olabilir. Bazı dişler yapılan tedavilerde daha fazla beyazlama gösterirken bazılarında daha hafif bir değişim yaşanır. Bunun nedeni dişin yapısı ve birtakım alışkanlıklardır. Bu alışkanlıklar kahve, çay, kola gibi diş sağlığını ve rengini bozan içeceklerdir. Diş renginin beyazlatılması için gereken her şey mutfaklarda bulundurulan doğal ilaçlardır. Yan etkisi olmayan ve diş etine zarar vermeyen doğal ilaçlar ile birkaç hafta içinde diş renginde gözle görülür bir fark oluşur.
Beyaz dişler için uygulanabilecek en etkili doğal ev ilaçları şu şekilde sıralanabilir:

Bu doğal ilaçlar yıllardır kullanılan kullanımı kolay ve etkili ilaçlardır. Diş sağlığı ve beyazlığı için evin vazgeçilmezi haline gelmişlerdir.

Dişleri beyazlatmak için ne yapmalı: Diş beyazlatmak için doğal yöntem

1 – Karbonat diş beyazlatma yöntemleri:

Sarı dişlerin beyazlatılmasında karbonat oldukça kolay ve hızlı etki eden bir doğal ilaçtır. Dişin ön yüzündeki rengi atarak dişe parlaklık verir. Karbonat tedavisinde gerekli malzemeler sadece karbonat, diş fırçası ve diş macunudur. Bir yemek kaşığı karbonatı diş macunu ile karıştırın ve dişlerinizi fırçalayın. Ilık su ile durulayın. Haftada iki kez karbonat uygulaması ile mükemmel sonuç verecektir.
Bazı diş yapılarında doğal ilaçlar daha geç etki gösterir. Eğer karbonat rengi açmıyorsa karışıma sirke ve limon suyu eklenir ve karışım güçlendirilir. Birkaç hafta uygulamadan sonra diş renginde fark görülecektir. Diş fırçası yerine başka bir malzeme ile de dişler ovulabilir. Yaklaşık iki haftalık uygulamadan sonra fark ortaya çıkacaktır.

2 – Portakal kabuğu ile diş beyazlatma:

Portakal kabuğunun mucizevi etkisi ile sağlıksız ve sarı renkli dişlerden kolaylıkla kurtulmak mümkün! Bir parça portakal kabuğu ile dişlerinizin her yerini ovun. Bunu her gece yatmadan önce uygulayın. Portakal kabuğunun içindeki C vitamini diş sağlığına iyi gelir ve renginin açılmasına yardımcı olur. Bir hafta boyunca düzenli uygulama ile diş rengindeki değişim ortaya çıkacaktır.

3 – Çilekle diş beyazlatma:

C vitamini ile dolu olan çilek, daha sağlıklı ve daha parlak dişlere sahip olunmasını sağlar. Birkaç tane çileği ezin ve hamur haline getirin. Dişlerin her yerini ovarak çileği yayın. 10 gün veya duruma göre daha uzun süre düzenli olarak yapılmalıdır.

4 – Diş beyazlatma için oksijenli su:

Hidrojen peroksit diş beyazlatmak için en iyi doğal ev ilaçlarından biridir. Sarı renkli dişlerden düşünülmeyecek hızda kurtarır. Hidrojen peroksidi her gece yapmadan önce ağzınızda gargara yapın. Eğer kısa bir zamanda etkisini göstermez hidrojen perokside karbonat ekleyin. Ve karışımı diş fırçasına sürerek dişlerinizi fırçalayın. Bunun dışında iyi bir diş macunu ile de günde 3 kez dişlerin fırçalanması unutulmamalıdır.

5 – Diş beyazlatma limon uygulaması:

Sarı dişleri beyazlatmak için en iyi ev tedavilerinden biri limonun özellikleridir. Birkaç damla limon suyunu ve birkaç yemek kaşığı tuzu karıştırın. Karışımı lekeli dişlerin üzerine ovarak uygulayın. Şiddetli bir şekilde uygulamayın. Diş etlerine zarar verilebilir. Ilık su ile gargara yapın ve durulayın. Bu karışım hafta iki kez kullanılabilir.

6 – Diş beyazlatmak için tuz:

Listedeki bir sonraki öğe tuzdur. Tuz, dişler için mükemmel bir temizleyicidir. Bu madde dişlerin temizlenmesini sağladığı gibi aynı zamanda parlamasını da sağlamaktadır. Kayıp mineral içeriğini doldurmak gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede de dişlerin tekrar parlak beyazlığına ulaşmasını sağlamaktadır. Bunun için 2 yemek kaşığı tuz ile bir tüp diş macununu karıştırarak bunu devamlı olarak dişleri fırçalamak için kullanmak gerekmektedir. Ayrıca bir kaşık da kabartma tozu ile karıştırmak çok daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bu karışım ile mükemmel sonuçlar elde etmek için dişlerin her gün 2 kez (sabah uyanınca ve gece uyumadan önce) yumuşak kıllı bir diş fırçası ile fırçalanması gerekmektedir.

7 – Dişleri beyazlatan bitkiler: Fesleğen:

Fesleğenin bir hafta kullanılması ile parlak ve bembeyaz dişlere sahip olmak mümkündür. Bu bitkinin yaprağı temin edilir ve birkaç saat boyunca güneşin altında kurumaya bırakılır. Yapraklar kuruduğunda diş macunu ile karıştırılarak yoğurulur ve hamur kıvamını alana kadar bu işle yapılmaya devam edilir. Bu karışım ile her 2 kez (sabah uyanınca ve gece uyumadan önce) dişler fırçalanırsa bir hafta içinde fark gözle görülür boyutta olacaktır.

8 – Diş beyazlatma için elma:

Elma, özü diş macunu yapımında kullanılan bir meyvedir. İçerisinde enzimler ve bileşenler sayesinde dişlerin parlak ve bembeyaz gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda dişlerde plan ve tartar oluşumunun da önüne geçmektedir. Elma tüm bu özellikleri içerisinde bulundurduğu asidik enzim topluluğu sayesinde sağlamaktadır. Brokoli, havuç ve salatalık gibi diğer sebze ve meyveleri de diş beyazlatmak için kullanmak mümkündür.

9 – Kömür:

Kömür, sarı dişlerden kurtularak onları beyaz ve parlak yapmak için harika bir yoldur. Yapılması gereken tek şey, biraz kömür tozu alıp diş macununu ile karıştırmaktır. Eğer işe yaramazsa kömür tozu ve gül suyu ile beraber diş macunu güzelce karıştırılır. Günde 2 kez (sabah uyanınca ve gece uyumadan önce) uygulanması halinde beyaz ve parlak dişler elde edilecektir.

10 – Diş beyazlatmaya yarayan bitkiler: Tespihağacı:

Tespihağacı beyaz dişler elde etmeye yarayan bileşenler içermektedir, ancak aynı zamanda kötü nefes sorunundan kurtulmaya da yardımcı olur. Üstelik tedavisi de oldukça kolaydır. Bunun için yapılması gereken tek şey biraz tespihağacı yağı alınması ve düzenli olarak diş macununu ile karıştırılması gerekmektedir. Günde iki kez (sabah uyanınca ve gece uyumadan önce) dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Bu şekilde ve bu karışımla fırçalamak yeterli olacaktır.

11 – Muz kabuğu diş beyazlatır mı?

Sarı dişler için bir başka büyük çarenin de muz kabukları olduğu söylenmektedir. Tek yapılması gereken kabukları 2 3 dakika boyunca tüm dişlerin iç dış bölgelerine sürmek gerekmektedir. Günde 2 kez olmak üzere bu karışım ile dişler güzelce fırçalanmalıdır.

12 – Bitter çikolata:

Bilindiği üzere tabii ki çikolata diş sağlığı için kötüdür. Ancak bitter çikolatanın böyle bir etkisi yoktur. Diş yüzeyine sertleşir ve sonra yendikçe yumuşar. Bu çikolata türünün abartı miktarda yenmediği sürece kalp için bile olumlu tedavileri vardır. Diş sağlığı için önemli olsa da ve iyi gelse de fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Yoksa tam ters tepkiler vererek dişlerde çürümeye neden olabileceği gibi şeker hastalıklarının başlangıcının oluşum göstermesine de neden olacaktır.

13 – Havuç:

Havuç kişinin dişlerinin sararmasını engelleyen tuzaklardan bir tanesidir. En iyi sonucu elde etmek için yarıdan kesilen havucun dişlerin tüm yüzeylerine sürülmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.