Ana Sayfa » Teknoloji » Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

 

Bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarın işletim sisteminin yeni yüklendiğinde, belli bir zaman sonra, yeniden başlatma işlemi sırasında bilgisayarlarının, başlangıç ayarlarına takılı kalma durumu ile karşı karşıya kalmaktalar. Bu durum bilgisayar kullanıcılarının başlıca sorunlarından biri olma durumunda.

 

Bilgisayarın başlangıç ayarlarına gitme durumu artık sürekli olmaya başladıysa, bu durum can sıkıcı bir hal almış olabilir. Ancak, bilgisayarın yazılımsa sıkıntılarının çoğu zaman bir çözümü olmaktadır.

 

Doğrudan başlangıç ayarlarına giden ve sistemi göremeyen Windows 10 nasıl düzeltilir? Diye bir soru sorduğunuzda, bu sorunun birkaç cevabı bulunmakta.

 

Windows Sistemini Onarın

 

Windows’un Vista’dan itibaren işletim sistemlerine koyduğu, Windows onar seçeneği ile kullanıcılar yeni format atmadan çoğu sıkıntılarını çözmektedirler. Sistem yüklenirken eksik olabilecek bazı dosyalardan dolayı oluşabilecek sıkıntıları, Windows’u onar seçeneğini kullanarak geri getirebilir ve sisteminizle alakalı sıkıntılarınızı çözebilirsiniz.

 

En Büyük Yardımcı: Sistem Geri Yükleme

 

Özellikle Windows 10 ile birlikte, bilgisayar kullanıcıları pek çok sıkıntılarını sistem geri yükleme yaparak aşabilmektedirler. Bilgisayarınıza her program yüklediğinizde oluşturulması gereken sisteme geri yükleme noktaları ile yüklemiş olduğunuz bir programdan sonra oluşan sıkıntıları, geri yükleme yaparak aşmanız mümkündür.

 

Windows 10’un sistem açılışında mavi ekrana geldiğinizde F10’a basarak sistem yükleme noktalarına ulaşabilirsiniz.

 

Windows’un Korumaya Aldığı Dosyaları Onarın

 

Kişisel bilgisayarınızdaki bazı sistem dosyaları, zamanla hasar görmüş olabilirler. Windows’un sistem uygulamalarından olan, gelişmiş dosya kontrol ve onarım uygulamasını kullanarak, sıkıntınızı çözebilirsiniz. Bu yöntemlerle sıkıntılarınızı çözdüyseniz, oluşturacağınız bir sistem geri yükleme noktası ile daha sonra oluşabilecek sıkıntıları kısa yolla çözmeniz mümkün olacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ak Akçe’den En Uygun Tablet Nasıl Alınır?

Ak Akçe’den En Uygun Tablet Nasıl Alınır? Bilindiği gibi akakce.com Türkiye’ de milyonlarca üründe en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.