Evde Doğal Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bazen genetik nedenlerden ötürü saçlarımız dükülebilir veya zayıflayabilir. Aslında bunun genetik yapıdan ötürü bir çok nedeni vardır. Bunların en başında yer alan ise saçlarımızın bakımını doğru yapamıyor olmamızdır. Günümüzde saçımıza uyguladığımız bir çok kimyasal maddeler saçımızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Saç bakım ürünleri olarak adlandırılan bir çok ürün kişide aynı etkiyi göstermeyeceği için sonucunda hüsran ile karşılaşılır. Peki Evde Doğal bir saç bakımı için ne yapmalıyız ?

dogal-sac-bakim-maskeleri

Öncelikle saçlarımızın dökülmesini veya yıpranmasını engellemek için yağlanmayı önlememiz gerekmektedir. Saçımızda oluşan yağlanma 2 günde bir saçlarımızı yıkarayarak önleyebiliriz.Bunun yanı sıra kullandığınız şampuanların doğal olmasına özen gösteriniz.

Zeytinyağı maskesi Ve Yapılışı

Malzemeler

5 çorbakaşığı zeytinyağı
2 yumurta
Bone

Yapılışı

Zeytinyağı ve yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Ballı ve zeytinyağlı Maskesi Ve Yapılışı

Malzemeler

3 çorbakaşığı zeytinyağı
2 çorbakaşığı bal
Bone

Yapılışı

Zeytinyağı ve balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.

“Evde Doğal Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır ?” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.