Evde kol kasları nasıl geliştirilir

Evde kısa zamanda kol kasları nasıl geliştirilir?

Kol kaslarımızı geliştirmek için gerekli olan malzemelerimiz her zaman olduğu gibi sahip olmamız gereken 1 çift dambıl. Dambıllarımıla beraber evimizde yada iş yerimizde çok rahat kol kaslarımızı çalıştırabiliriz. Kol kasları öncelikli olarak ön kol kasları ve arka kol kasları olarak ikiye ayrılmıştır.
evde kol kası yapma Dambıllarımzı bu şekilde tuttuğumuzda avuç içlerimiz yukarıya doğru bakacak şekilde yavaşça tutuyorsunuz ve yavaşça omuzlarımızı birleştirip dirseklerimizi kapalı tutup Dambılları yukarı doğru kaldırıyoruz ve yavaşça indiriyoruz. Buradaki ana kural dambılları kaldırırken nefesimizi her zaman vermek , İndirirken ise nefesimizi almak . Yukarıdaki süre kasın hareketi algılması için beklemeniz gereken çok kısa bir süre özellikle yarım saniye gibi bir bekleme süreniz var ve burada dambılları kaldırırken kol kasınızı sıkarsanız statik olarak ta kaslarınızı çalıştırmış olursunuz ve bu şekilde tekrar sayınızı 12 tane yapın. 12 tekrarınızı yaptıktan sonra arada bekleyeceğiniz 45 saniyelik bir bekleme sürenizden sonra 2. setinizi ardından da 3. setinizi tekrarlayın bu sizin günlük olarak kol kaslarınızı forumda tutmanız için mükkemmel bir harekettir.

evde kol kası yapma2Şimdi ikinci bir harekete geçelim ikinci hareketimizi de dambıllarımızı bırakıyoruz ve bu sefer ihtiyacınız olan size sandalye koltuk herhangi bir sehpa bulabildiğiniz şöyle bir yükselti gerekiyor. Bu harekette çalıştıracağımız kasımız kollarımızın arkadasında ki kaslar oluyor . Her yerde çok rahat uygulayabileceğimiz bir çalışma özellikle hiç bir malzemeye ihtiyaç duymadan . Hareketi yaparken önemli olan bir nokta yavaşça aşağıya inerken kol dirsekleri vicudun içine doğru düz olmalıdır. Yine kalkerken nefesimizi veriyoruz. Nefes kontrolü çok önemlidir bunlara çok dikkat ediyoruz. Hareketi yaparken mümkün olduğu kadar kanburumuzu çıkarmadan vicudun dik durmasına önem gösterin ve ayakarınızdan fazla kuvvet almamaya çalışın kendinizi tamamen kollarınızla kaldırıp indirin ve bu sayede kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.