Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Biz bayanlara asla kozmetik alanında yeni şeyleri denemek, deneyimlemek konusunda ne hiç bir şey ne de hiç kimse engel olmaz. Biz yediden yetmişe makyajın bize kattıklarını biliyor daha fazlasını öğrenmek için sürekli araştırmalar yapıyoruz. Peki hiç denediniz mi evde ruj nasıl yapılır ,diye aklınıza hiç geldiği oluyor mu?

Hemen sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bir adet mum yakıyoruz. Hemen bir yemek kaşığı alıp, üstüne bir çay kaşığı ile eskimiş rujlarımızdan istediğimiz renkleri koyuyoruz. İster eski rujumuzu canlandırıyor, istersek yeni bir renk oluşturuyoruz. Sonra yine bir tatlı kaşığı vazelin döküyoruz,kaşığımıza. Daha sonra rujları ve vazelinimizi kaşığın üstünde çay kaşığı ile karıştırarak, mum ışığında eritip bütünleşmesini sağlıyoruz. İçine istediğimiz koku ve dudak besleyici özellikleri olan yağlardan 1-2 damla damlatabiliriz. Sonra yine karıştırıp, hemen bir kaba aktarıyoruz. Doğru buz dolabına alıyor ve soğumasını bekliyoruz. Daha sonra harika mı harika rujumuz hazır. İstersek onu hemen kullanabiliriz.

Aklınıza gelebilecek bir sürü fikir var, krem far yapımı, aydınlatıcı yapımı gibi. Bugün sizlere evde ruj nasıl yapılır, onu anlatmış olduk ve umarım hemen deneyip, sizde tadını çıkarın kendi yaptığınız ruju kullanmanın. Ayrıca isterseniz bir kap yerine eski bir ruj kutusuna rujunuzu yaparsanız sanki satın alınmış gibi görünür. Hoşça kalın, güzel kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.