Girdap Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekimler Nerede Yapılıyor

Girdap Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekimler Nerede Yapılıyor ?

 

Yapımını Avcı Film tarafından üstlenilen ‘Girdap’ , yaşanmış bir hayat hikâyesinin kaleme alındığı kısa zamanda ekranda seyircileriyle buluşacak duygusal bir dizidir. Etkili dizinin senaryosunu Ali Demirel yönetiyor. Senaryo olarak Bursa ve İstanbul’ da dizi çekimleri gerçekleştiriliyor. Bursa’nın eski bir sokağında sıradan mahalle yaşantısı olarak canlandırılırken, Bursa’dan yola çıkarak İstanbul’ a gelen dizi senaryosunda bu bölgedeki hayata ayak uydurmaya çalışan dört kardeşin dramı anlatılmaktadır. Haziran ayında ekranlarda seyircileri ile buluşacak olan dizinin oyunları ise tanındık ve bilindik isimlerden oluşmaktadır.

girdap-dizisi

Yaşanmış bir hikâye olduğu için, zamanında Bursa’ da yaşamış ailenin dağılarak bir süre sonra İstanbul gibi büyük bir şehir taşınarak yaşadıkları olayların anlatıldığı mahalle araları vardır. Bursa sokaklarının Arnavut kaldırımlarına benzeyen yapıları ile dizi çekimlerini daha nostaljik bir havaya sokmuştur. Bursa’nın doğal güzellikleri ile örtüşen dizi çekimlerinin belli bir senaryosu İstanbul üzerinde çekilmiştir. İstanbul’ un tarihi eser alanlarında ve ücra köşelerindeki tehlikeli yaşantıları da konu alan bir dizidir. İstanbul’ un belli semtlerindeki yaşam alanlarını konu alırken, geri planda kalan ve bilinmesi gereken yerleşim yerlerinin de sorun ve sıkıntılarına dizi içerisinde değinilmiştir.

 

Dizi çekimleri şuan Bursa ve İstanbul’ da devam etmektedir. Film çekimleri ardından haziran ayının ortalarında seyirciyle buluşacaktır.  Girdap Dizisinin çekildiği bölgeler hayat mücadelesi verilen ücra köşeler olduğu için, insanlar bu bölgede yaşayan insanların gerçek anlamda çektiği zorluklara da şahit olacaklardır. Halkın içinden çekilerek düzenlenen senaryo da seyircilerin yabancılık çekmeden dizinin içinde kendilerini de bulabileceği bir dizi olmuştur. Dizi içerisinde İstanbul’ un belli semtlerinin yaşam koşullarına şahit olurken, bir taraftan da Bursa şehrindeki insanların yaşamlarına dizi içerisinde şahit olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.