Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir, Göbek Nasıl Eritilir

 

              Özellikle bayanları ciddi boyutlarda rahatsız eden, alınan her kiloda biraz daha belirginleşen, aynada ilk göze takılan, göbekte oluşan yağlardır. İlerleyen yaş, yapılan doğumlarda üstüne gelince, göbek yağları hissedilir bir şekilde ortaya çıkar. Göbeğimiz, giydiğimiz her şık kıyafetin altından maalesef göze batar, rahatsız eder bizi. Özellikle kış aylarından çıktığımız şu günlerde, kalın kıyafetlerimizin altına sakladığımız göbeklerimiz, yaz aylarında ince kıyafetlerimizle beraber daha da ortaya çıktı.

478039-3-4-4d0ae

*Giydiklerimizi yakıştırmak ve daha da önemlisi sağlığımızı riske atmamak adına, göbek kısmında bulunan yağları eritmek kesinlikle şart.

*Her şeyden önce belirtmeliyiz ki, göbek bölgesinde oluşan yağ, kalp ve şeker gibi bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Göbek eritmenin ilk şartı tabi ki spor yapmaktan geçiyor. Yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek, göbek yağlarından kurtulmanıza çok yarayacak zevkli sporlardır.

-*Günlük hayatımızın içinde düzenli spor yapmanın dışında, aldığımız kalorileri daha fazla yakmak için, hareketimizi de çoğaltmalıyız.

Bölgesel spor yerine, vücudumuzdaki tüm kasları çalıştıracak, düzenli egzersizlere yer vermeliyiz. Spor kadar etkili ve olması gereken diğer şart, dengeli ve düzenli beslenmekten geçiyor. Hayatımızdan tuzu ve şekeri çıkarıp, yüksek kalorili ve vücutta yağ oluşumuna neden olan yiyecekleri günlük menümüze sokmamalıyız.

Öğünlerimizde tükettiğimiz salataları sirke ile tatlandırmak, sirkenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı etkili olacaktır. Yapılan araştırmalar, potasyum eksikliğinin göbek bölgesinde yağlanmaya neden olduğunu ortaya çıkarmıştır. Potasyum tüketiminizi artırarak, göbek bölgenizde yoğunlaşan yağları azaltabilirsiniz. Ayrıca,vücuttaki toksinleri kesinlikle bol su tüketerek atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.