Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Gözenekler güneş ışınlarına direk olarak maruz kalmanın yanı sıra cilde iyi bakılmaması, düzenli olarak temizliğinin yapılmaması, yaşın ilerlemesi, bol su tüketilmemesi, sigara dumanına maruz kalması gibi durumlarda git gide belirgin hale gelmektedir. Belirgin olan ve çok fazla açılan gözenekler ise zamanla kirlerin dolmasına daha müsait hale gelecektir ve siyah ve beyaz noktalara daha fazla sebebiyet verecektir. Gözenekleri büyük olan kişilerde aynı zamanda aşırı yağlanma ya da aşırı kuruma gibi durumlarda rastlanabilir. Ayrıca yapılan makyajlar da ciltten iyi bir şekilde arındırılmadıkça ve ölü derilenden devamlı olarak temizlenmedikçe kullanılan hiçbir ürün cildinizi pürüzsüz yapmayacaktır. Zaten önemli olan da makyajsız da cildimizi güzel bir hale getirmek olduğu için hem renksiz kozmetik ürünlerinden hem cilt bakımı ürünlerinden hem de doğal ürünlerden yararlanmakta ve bu problemlerin önüne geçerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmaya çalışmakta fayda var

Kil maskesi;

gozenek-sikilastirici-maske-tarifleri-kil-maskesi

 

 

 

 

 

Bunlardan ilki kil maskesidir. Kil maskesini hem gözenekleri temizlemek hem de sıkılaştırmak adına güvenle tercih edebilirsiniz. Daha kuru ciltli iseniz gülsuyu ve bir iki damla zeytinyağı ile hazırlayacağınız kil maskesini cildinizde kuruyana kadar bekleyim daha sonra temizleyip ardından buz ile gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Şeker maskesi;

gozenek-sikilastirici-maske-tarifleri-seker-maskesi

 

 

 

Bir diğer maske ise aynı zamanda peeling yerine geçen şeker ile yapılan bir maske. Bu maske için eğer varsa esmer şeker kullanmak daha uygun olacaktır. 1 yemek kaşığı esmen şekere bir iki damla zeytinyağı bir tatlı kaşığı bal ve bir iki damla limon suyu sıkın. Macun kıvamındaki bu karışım ile cildinizde eğer akne yok ise yumuşak yuvarlak hareketler ile cildinize masaj yapın. Daha sonra 10 dakika bekleyin ve yıkadıktan sonra buz ile gözenekleri kapatın.

 

 

Karbonat maskesi:

gozenek-sikilastirici-maske-tarifleri-karbonat-maskesi

Kil gibi gözenekleri iyi bir şekilde temizleyen karbonat da maske yapımında kullanılmaktadır. Gözenekleri temizlediği gibi aynı zamanda sıkılaşmasını da sağlayan bu muhteşem madde sayesinde daha sağlıklı bir cildiniz olacaktır. Peeling etkisiyle de bilinen 1-2 kaşık karbonatı, göz kararı suyla karıştırarak macun kıvamına getirip maskeyi elde edebilirsiniz.

Buz uygulaması :

gozenek-sikilastirici-maske-tarifleri-buz-maskesiBuz maskesi olarak da bilinen bu yöntem oldukça basittir. Buz küplerini gün aşırı olarak yüzünüze sürdüğünüz zaman cildiniz canlanacak ve sıkılaşacaktır.

 

 

 

Yoğurt maskesi:

gozenek-sikilastirici-maske-tarifleri-yogurt-maskesi

2 yemek kaşığı yoğurdu ve 1 yemek kaşığı yulafı karıştırarak 2-3 günde bir cildinize 15 dakikalık sürelerle uygulayın. Yulaf siyah noktaları ve ölü deriyi temizlerken, yoğurt da cildin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.