Hızlı Saç Uzatmanın En Kesin Yöntemleri Nelerdir

Hızlı Saç Uzatmanın En Kesin Yöntemleri

Saçlar kadın güzelliğinin ayrılmaz bir parçasıdır ve aynı zamanda bayanlar için bir değişim aracıdır. Sosyal hayattan, ruhsal sorunlara kadar yaşanan her türlü zorlukta saçlarda yapılan değişiklik kadınlara her zaman daha iyi hissettirmekte, motive etmektedir.

Saç bakımı, genetik etkenler, beslenme düzeni gibi birçok unsur saçlarınızın uzama hızını etkiler. Bu gibi etkenler çerçevesinde saç ayda yaklaşık 0,5 cm ile 2,5 cm arasında uzayabilir. Vitamin eksikliği, beslenmede olan bozukluklar saçların daha yavaş uzamasına neden olabilir. Aynı zamanda saçlara sık sık fön çektirmek, saçları sık boyatmak da saçalarınızın kuruyup kırılmasına neden olur ve uzamasını engeller.

Saçlarınızın uzamasını sağlayabilmek için beden sağlığınıza dikkat ettiğiniz gibi saç sağlığınıza da dikkat etmek, saça bakım yapmak, ihtiyaç duyduğu mineralleri ve vitaminleri sağlamak gerekir. saçınızın ihtiyaç duyduğu bu vitamin ve mineralleri sağlamak uzarken kırılmalarını önler ve saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını sağlar.

Hızlı uzayan bakımlı saçlar için;

  1. İlk gereken şey saç derinizi güçlendirmektir. Çünkü saç bakımı saç köklerinden başlar. Köklerini güçlendirmek için ise yapılabilecek şeyleri 3 madde halinde söyleyebiliriz.
  • Saçları yıkarken ve saç kremini uygularken saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak.
  • Yağ ve bakteri oluşumunu engelleyebilmek için saç derisini temiz ve bakımlı tutmak.
  • Doğal yağlarla yapılabilecek bakımlar ile saç derisinin kurumasını önlemek.
  1. Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar için doğru beslenme çok önemlidir. Saçlarınızın hem daha hızlı hem de daha sağlıklı uzaması için protein yönünden zengin gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Şeker ve yağ tüketiminden uzaklaşıp, kırmızı et, balık ve mineral, vitamin açısından zengin sebze ve meyveler ile beslenmelisiniz.
  2. Suyu bol tüketmek hızlı bir şekilde saç uzatmanın en kesin yöntemlerinden biridir. Günde yaklaşık 1,5-2 litre su tüketmek zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacağı için sağlığınız için çok yararlı olacağı gibi saçlarınızın da hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.
  3. Saçlarınızı taramak saç diplerine masaj etkisi yapar ve kan dolaşımını hızlandırır. Sabah akşam düzenli bir şekilde saçlarınızı tarayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.