Kahve İle Selülite Çözüm-Selülit Tedavisi

Kahve İle Selülite Çözüm

Selülitler her bayanın korkulu rüyasıdır. İster zayıf olun ister kilolu hiç fark etmez mutlaka vücudunuzun bir bölümünde oluşur. Eğer sizin de basen, göbek, kalça bölümleriniz de selülit var ise kahve ile uygulayacağınız bu masaj ile selülit görünümünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kahvenin içinde bulunan kafein uyarıcı bir etkiye sahiptir ve bünyenizde bulunan hücreleri canlandırır, yeniler ve genç bir görünüme kavuşturur. Kahve ile yapılan bu selülit tedavisi cildinizi yeniler, canlılık katar ve aynı zamanda da besler.

Neredeyse bütün bakım kremlerinin içerisinde kafein vardır. Bütün selülit kremlerinin içeriğinde de bulunmaktadır. Ancak içeriğindeki kafein oranı dikkat etmeniz gereken bir unsurdur. Aksi takdirde fazla miktarda cildinize uyguladığınız zaman tersi bir etki oluşturup cildinize zararda verebilir.

1.Kahve ile selüliti tedavi etmek için gerekli malzemeler;

  • İki yemek kaşığı kadar filtre kahve
  • Bir yemek kaşı kadar ise herhangi bir krem

Öncelikle mutfak robotundan kremi ve kahveyi birbirine iyice yedirecek şekilde geçirmelisiniz. Kahve ile kremin özdeşleşmesi gerekmektedir. Kremi uygulamaya başlamadan önce ılık bir duş almalısınız. Böylece gözenekleriniz açılacak aynı zaman da kan dolaşımınız da artacaktır. Duştan sonra kremi selülitli bölgeye iyice yedirin, kremin deri altına iyice çekilmesini sağlayın. daha sonra uyguladığınız bölümü streç film ile iyice sarın on veya on beş dakika bekletip ılık su ile tekrar duş alın. Haftada iki kez uygulayın. Kısa zaman sonra selülitlerinizden kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

2.Bir diğer Kahve ile selülit tedavisi için gerekli malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı kadar filtre kahve
  • Bir bütün limonun suyu
  • Bir yemek kaşığı kadarda saf zeytin yağı

Bütün malzemeyi mutfak robotunda karıştırın. Daha sonra selülitli bölgeye iyice yedirin. Eğer vaktiniz var ise gece boyunca bu şekilde yatabilirsiniz. Sabah ılık bir duşa girin ve krem sürerek işlemi tamamlayın. İlk seferde bile gözeneklerin ne kadar açıldığını fark edeceksiniz. Böylelikle kan dolaşımı hızlanacak ve selülitler parçalanarak dağılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.