Kuru Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır ?

Her gün banyo yapmanın saçları yıprattığını ve kendi yağı ile beslenmesini engellediğini artık bütün güzellik uzmanları söylediği için sanırım bilmeyen kalmamıştır. Ayrıca sık sık Şampuan kullanmak saç derisini kurutarak kepeklenmeye ve saç uçlarında kırılmalara yol açacaktır.

Fakat özellikle de yağlı saçlara sahip olan biri için saçlarını yıkamadan durabilmek ne kadar mümkün olabilir? Eğer her gün işe gitme veya dışarı çıkmak zorunda ise, yada saçlarındaki yağdan ve kokudan rahatsız oluyorsa buna dayanmak pek mümkün değildir. Bu yüzden saçlarının yağlanmasını geciktirecek alternatif çözümler bulmalıdır.

Kuru Şampuanlar saçlarınızı yıkamanıza gerek kalmadan ilk günkü gibi temiz ve bakımlı olmasını sağlayabilmekte. Üsteli diğer banyo süresine kadar da temiz saç görünümü sağlamakta.

Saçlarınızda koku ve yağ kalmadığı için kuru Şampuanlardan memnun kalarak her gün uygulamamanızı öneririm çünkü onun da fazlası zararlı. Kuru Şampuanları kozmetik ürün satan tüm marketlerde bulabilirsiniz. Kullanımı çok basit çünkü saçlarınızı yıkayıp kurutmanıza gerek yok adı üzerinde kuru Şampuan. Sprey ve pudra şeklinde 2 seçeneği olan kuru Şampuanlar yağlı saçlar için tam bir kurtarıcı.

Normal Şampuanlar kadar temizlemesi olanaksız fakat saçlara yeni bir canlılık kattığı doğru olan kuru Şampuanları sık kullanmak tavsiye edilmiyor. Yağlı saç derisi görünümünü matlaştırarak, sigara ve is kokusunu bastıran kuru Şampuanlar en çok yağlanan bölgelere kullanılırsa daha iyi olur.

Sprey şeklinde olanları saç diplerinize sıkarak uygulayacaksınız fakat pudra şeklinde olan kuru Şampuanları bir kaseye boşaltıp elleriniz yardımıyla saç diplerine masaj yaparak süreceksiniz. 5 – 10 dakika sonra pudra saçınızdaki yağı emecek ve siz saçlarınızı fırçalayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.